bugün

büyük insandır. cahil akrabalar ve öküz arkadaşlarla uğraşmak istemiyordur.

(bkz: tengri dagindaki panturkist)
Feysbuk son 8 yıldır kullanmıyorum. Twitter ve instagram hesabım ise hiç olmadı. Çünkü merak ettiğimi açıp soruyorum, uzaktan izlemiyorum. Ha mesele stalksa, merak etmiyorum.
Bunu söyleyen yazar 2 gün önce vücudunun fotoğrafını sözlükte paylaştı yalnız. Siz ve çelişkileriniz. Yerim sizi.
Benimde dahil olduğum gruptur. Kullanma gereksinimi duymadım. Özlü sözler okumak,milletin nerelere gidip ne yediğini görmek beni hiç mi hiç ilgilendirmiyor. Binlerce resmim var bunları kimseyle paylaşmaya gerek duymadım çünkü paylaşmak istediğim insanlar o resimlerde varlar.
artık ben de bu gruba dahilim. oh be dünya varmış, artık tam işsizim.
bazı olaylardan geri kalan insandır.

yine kendimden biliyorum. hiç biri yok lan ben de harbiden. hevesim de yok. yaşlanıyorum galiba sözlük.
Benimdir o insan.

Sosyal medyanın gereksiz olduğu kanaatindeyim.
Dıştan bakınca görüldüğü gibi şaşırtıcı bir aktivite değildir.
Anonim bir twitter hesabını saymazsak benimde dahil olduğum kümedir.
Sosyalliği instagram ve facebookla tanımlamak da ayrı bir mallık doğrusu.
Hayatta yaptığı her şeyi beğeni beklentisi ile paylaşan yurdum insanına bir baksanız, paylaşımlarının selfiden ibaret olduğunu görürsünüz. Hayatta boş yere megabayt kaplar.
Benimdir.

edit : asosyal değildir, aksine asosyal olmaktan kaçan insandır.
Adamin dibidir vaktini bosa harcamayan kisidir zamanin kiymetini bilir boyle kisilertakdir edilir
ulan mani gibi yazdim heralde yada ramazan geldi ondan boyle yazma gereksinimi duydum.
Benim. Sadece whatsapp kullanıyorum, mutluyum.
huzurlu bireydir. akıllı telefonu da yoktur, ona para bağlamaz, bi sürü internet paketi faturası ödemez, dakkada bir facede ne paylaşılmış, twitterda neler dönüyor diye cebine bakıp durma hastası olmaz, özgürdür, her an telefonuna mesaj gelmez. velhasıl kelam kafası dingin adamdır.
twitter ım hiç olmadı
facebook u kapattım
instagram denilen şeyi facebook dan önce açmıştım resim falan bir şey yok ama kapatamadım beceremedim
onu da inşallah birinin yardımı ile kapatırım

o kadar rahatım ki
tonla malın sabah akşam ne bok yediklerini bilmek istemiyorum
milletin işi gücü şekil şemal olmuş
banane ulan karın ile manitan ile ne yaptığından
insanın özel denilen bir hayatı var dır
çoğu zaman takılırım eşime bir foto çektiğinde ''hemen yapıştır facebooka''
sadece 1 iyi yanını tespit ettim bu sitelerin
akraba eş dost şu bu bi şekilde tanıdığın insanların
aslında ne kadar mal olabildiklerini gösterebiliyor.
Biriside benimdir. Gerçekten ihtiyaç duymuyorum. Kullanan insanlara da bok atmam. Ama ben sevmiyorum. Hep insanlardan kaçan biriyim. ister internet ortamı ister gerçek hayat olsun bu hep böyle.