gel bir genel kültür, gündem kapıştıralım. internetin facebook, twitter, instagramdan ibaret olmadığını bilen insandır.
Duyduklarında şaşırdıkları şey. Kullanıyordum...Son 6 aydır kullanmıyorum. Sigara bırakmak gibi bişey aslında. 1 Hafta zorlanıyorsun sonra alışıyorsun. Şu anda benden rahatı yok...
Hiçbir sosyal medyahesabım yok dediğimde insanlar inanmıyor. Olduğunu ama söylemek istemediğimi sanıyorlar. Ama gerçekten yok. Ayrıca evet whatsapp duruma fotoğraf atan o ezik benim.
tamamen amacına ulaşan bir platform dur,yüzüne söyleyemediklerini bu platform lar üzerinden paylaşıp sanal rahatlama yaşayan insanların dünyası, etrafında kullananlar bazen obsesif bazen agresif sülale ici atismalarini görüyorum kafanız rahat etsin istiyorsanız ben gibi kendinizi bu platformlardan tecrit etmeniz temennisiyle.
Asosyal ve toplumdan silik tiptir. Bunlara engelliler bile bakmaz.
sosyal medyayı hayatından uzaklaştırmış insandır.

facebook'a zaten ayda yılda bir bakıyorum. twitter benim için bir "haber kaynağı" görevi görüyor, verimli sayfalar takip edip günceli yakalıyorum. ama instagram... tam bir baş belası, son zamanlarda sürekli "ben niye bu salak storylere bu kadar vaktimi ayırıyorum" diye kapatmayı düşündüm, hatta şimdi kapatıyorum lan. bir dakika.
Kullanmayanların kendilerini anlattıkları başlık. Banane lan senin kullanıp kullanmadığından.
facebook haricinde diğerlerini kapatalı bayağı oldu takip ettiğim bazı sayfalar ve gruplar için facebook açık yoksa arkadaş markadaş hikaye ...
Benimdir. Cok gereksiz buluyorum.
gün içinde el aliskanligiyla hepsine girip uzun zaman harcigimi ve hiç eglenmedigimi farkedip silmiştim.
interneti çok yiyorlar.
Benimdir. Zaman kaybı ve kendini ifşa etmekten başka birşey değildir kullanmak.

Facebook'un ilk kullanıcılarındanım ama 1 yıl dayanabildim.
Bugün de sığır, gerizekalı.ilan edildik. Şükür.
dünya gündemini takip etmeyen ileri derece sığır geri zekalı insandır. net...
Yıllardır kullanmıyorum gayette mutluyum aq ne öyle sahte sahte gülmeler ağlamalar falan.
Whatsapp varsa gel delikanlı şekli daha iyi.
Yabaz ve bağnazdır.
Twitter hariç yaptığımdır.
Istanbul seçimlerinin tekrarı muhabbetinden sonra telefonumdan sildigim üç uygulama. Kullanmıyorum hala, şiddetle tavsiye edilir.
Sadece instagram.
daha sakin, daha insanların aptal yorumları ve düşüncelerinden uzak.
Fotoğrafı paylaş bitti.
Hiçbirini kullanmıyorum. Birşey de kaybetmiyorum.
sadece twitter, onu da ilgi duyduğum alanları ve son gelişmeleri takip etmek için kullanıyorum.
Benim bu insan. Memnunum ara ara sıkılsamda. Samimiyetsiz reklam ortamlarından uzağım en azından.
(bkz: mesela ben)

kendimizi kandırmıyor oluşumuz güzel bir şey. uzaktan gülücük atıp yüz yüze konuşurken karşımızdaki bir yabancıymış gibi davranmıyoruz. iki yüzlülüğümüz yok mesela.
Efendim??
insanların aslında olmak istedikleri insana büründükleri yerlerdir.istisnalar tabi vardır.Ya olayları ve bu sosyal mecralardaki tipleri biliyorsunuz, cahil yuvası yalan yanlış bilgiler ve gözümüze kadar soktukları silikonlar. Hepsi bir nevi serap gibi gördüklerimizin,hep bir yansıma gerçek ise koca bir hiç hepsi yalan. Bende kapatıyorum hepsini çok yordu, kapatmadan kaçış yok.