bugün

bölüm 10

--spoiler--
dayının, ali'Yi ayar manyağı yaptığı bölüm olmuştur.
--spoiler--
"türk dizisi izlemem." önyargımı kırayazmıştır. ancak cansu derenin yerine başka biri kullanılsaydı favorim olabilirdi.

editaston: düşündüm, düşündüm. ama onun yerine o role yakışacak bulamadım.
kurtlar vadisi'ni "kaliteli dizi" diye izleyen bir güruh varsa ve hala ezel'i izlemiyorlarsa ya da ezel varken hala kurtlar vadisiyle vakit öldürüyorlarsa yazıktır hepsine. bu dizideki çekim kalitesini hiçbir türk dizisinde hatta çoğu yabancı dizide bile görmedim.

--spoiler--
ramiz'in sandalyeden kalktığı sahnede, kamerayı aşağıdan tutarak ramiz'i uyanan bir dev gibi gösteren yönetmenin elini ayağını öperim. hatta

(bkz: heryerinden öpüyorum rüştü)
--spoiler--
--spoiler--
ulan ne dayıymı$sın lan ramiz!!1
--spoiler--
sadakat konusunda aforizmaların havada uçuştuğu bir bölümü izlettiren dizi. büyüyünce ben de ramiz dayı olacam.
--spoiler--
-hasan sabbah'ı bilir misin kardeeşş?
-hayır
-o zaman daha iyi
--spoiler--

olm o değil de, kerpeten ali'nin piç gibi ortada kaldığı bir bölüm izlemekteyiz.
(bkz: sana dayı diyebilir miyim ramiz)
ali: bu ne lan...bu ne lann...bu ne laan...
(bkz: hepimiz ramiziz)
gelmiş geçmiş en iyi türk dizisi.
(bkz: ramiz karaeski)
bu hafta dayının bölümü olmuştur.aliyi nasılda göt etmiştir öyle.keşke benim dayımda ramiz gibi olsa.faydalanırdım her daim.ohh şöyle kalında bir sesi olurdu.öğüt verirdi bana.*her bölümde duygusal ve göt eden bir sahne oluyor bu hafta ömerin babasının konuşmaları duygusallığa boğmuştur bizi.ali nin mal gibi kalması ise dizinin göt eden sahnesi olmuştur.güzel dizi güzel.
ramiz dayının manavdan portakal aldığı sahnede godfather'a,mert'in odasında kapının arkasındaki posterle citizen kane'a gönderme yapan süper dizi.
(bkz: ezel den aforizmalar)
ramiz'in karizması herşeyi anlatıyor zaten. adam sadece zekadan oluşmuş. ölecek diye korkuyorum.
tv karşısına geçip her repliği not edilesi müthiş dizi.
büyüksün dayı.
kurtlar vadisi pusu gibi sırf para kazanmak için 324347345356 sezon dizi yapmazlar umarım. yada ezel terör veya ezel pusu olarak versiyonlarını da çekmezler. izleyiciyi sıkmadan bitirmelerini temenni ederim.
--spoiler--
dayı'nın tefo'ya anlattığı köpek ve sahipleri hikayesindeki köpek tefodur. sahipler ise ezel ve dayı'dır.
--spoiler-- *
pastane sahnesinde ezel geriye yaslandığında "oh,yeah" dedi gibi geldi bana.
-sen kimsin lan??
--ben herşeyi olan ama kaybedecek bişeyi olmayan biriyim..diyerek postanın kralını koyan adamdır..
dayı ali'yi manavın önünde hadım etse ali'nin daha az canı yanardı.

(bkz: emri vereyim mi kardeş)
ezel'in tuvalette kerpeten'in muazzam bir şekilde ağzına sıçıp, itin götüne soktuğu sahne süper olmuştur bu hafta. onun dışında kerpeten abi emrah yolunda ilerliyor bakalım; önce ramiz'den yediği ayar, sonra ezel'inki, sonunda da cengiz'in ondan vazgeçişi. adamın gözünden bir damla yaş süzüldü lan. ailecek üzüldük haline.
(bkz: ramiz dayıdan ayar yemiş ali bakışı)
o değil de bu dizi de bence ali'nin ismi cengiz, cengiz'in ismi de ali olmalıydı. ne biliyim ali'de çok cengiz tipi var, cengiz de de ali...*
şimdi farkettim. bende de kamil tipi var mesela şu an. kaçtım. kaçırdım.
başladığından beri severek izliyorum zaten ama bu son bölümünden sonra kanımca: en iyi türk dizisi sıfatına layık olan dizidir. futbol maçı izler gibi gaza getirmiştir. bağıracam ulan:
ramiz dayı bize kardeş desenee desenee deseneeeee

--spoiler--
özellikle portakal seçerken ali'nin gelip ramiz'e artizlik yapması ve akabinde önce ramizin bıçağıyla ardından da kasabın satırıyla, berberin usturasıyla ayarın kralını alması unutulmazlar arasındadır. süper lan umarım sapasağlam ilerler bu dizi. aman diyim sana bişey olmasın.*
--spoiler--