bugün

sabaha kadar yüzünü izlemek istediğim biri ile evlenmek isterim bu kadar.
arkadaşlarla sıkıntı çıkarmayacak olan fakat nikahlı eşinle baya sıkıntı çıkaracak olan durumdur.
Sorumluluk sahibi olmaktır. Ama mutlaka sevilen kişiyle yapilmalidir. çünkü hayatın inis ve cikislarinda, sevgi sizi bir arada tutacaktir.
sikindirik kelimesiyle kafiyeli olması tesadüf olamaz.
insanın kendini sınırlandırmak için bilerek, isteyerek yaptığı eylemdir. Ayrıca size olmadık masraflar çıkartır. Evlendikten sonra "çocuk ne zaman?", birinci çocuktan sonra "ikinciyi düşünüyor musunuz?" ya da "ee ikinciyi de yaparsınız artık yalnız kalmasın" cümlelerine maruz kalırsınız. yakın arkadaşlarım birer birer evlenirken ben düğünlerinde kenardan onları, onlara acıyarak izliyorum.
şuan için nereden baksan imkansız bir olay. bu hayat pahalılığında hangi parayla evlenip ev geçindirip çocuk yapacan. nereden tutarsan tut elde kalıyor. ya çok iyi bir maaşın olacak ya da iki tarafında çalışması lazım. eskiden erkek çalışır kadın evde olurdu. şimdi ise kadınlar bile çalışmak zorunda öyle bir zamana denk geldik. bütün düzen bozuldu bundan dolayı boşanma oranları da artıyor. insanlar zaten gün boyu dışarıda yoruluyor üstüne bir de evde en ufak tartışma yaşayınca birbirine tahammülsüzlük çıkarıyor. kendine güvenmeyen, sağlam maaşı olmayan hiç bu işlerin altına girip hepten batmasın.
iki kez kapısından döndüğüm kurum.bu saatten sonra zor.
"nefesin elverirse borazancıbaşı ol" atasözümüz bu başlığa cük oturur.
param ve evim olmasına rağmen bu ekonomide 30 yaşından önce evlenmeyi düşünmüyorum. Evlenip ekonomik olarak kötü durumda olanlara acımıyorum.
insana şimdiye kadar nerdeydin dedirtir. evlilik insana iyi gelen duzen kurduran güzel bir kurumdur.
Doğru insanla olursa ödül, olmazsa zulümdür. Seçimin çok dikkatli yapılması, karar verilirken ince elenip sık dokunması gerekir.
Evlenmek mesele değil. Önemli olan o evliliği yürütebilmek.
bence hem güzel olan, hem de güzel olmayan bir şey.
bugun bir yakin arkadasimi daha mutlu gorunur yuz ifadesiyle ancak icim kan aglayarak teslim ettigim makus, gaddar, mantiksiz olusum.

evlenmeleri bir yana, bunlar evlendikce etrafimda bekar kalmadi. haliyle arkadasim kalmiyor. hangisine sorsam hanimla hatunla bilmem ne bilmem nesi yapacaklarmis da, gelemezlermis.
takribi ne zaman bosaniliyor, ona gore temp klasorune koymalik insanlar alcam hayatima.
Felaket derecede fobim varmis yeni farkettim, napacuk valla boku yedim hem de şapur şupur.
Nişanlaninca fobini farkettiysen kafandan kaynar sular dökülmüş gibi olur ve kapana kısılmış gibi hissedersin. Sanki bir el kalbini sıkıyormuş gibi olur. Cesaret isteyen eylem.
Ben değil biz olmaktır evlilik. Dünyadaki en güzel şey. Evlenin, evlendirin.
aslında iki kişi arasında olması gerekirken ailelerin de dahil olması ile kalabalık bir insan topluluğunun hayatına girmesi olayıdır. sadece eşinle değil onun ailesi ile de evlenirsin. onların dertleri seni gerer. iyi yönleri ise eğer iyi bir aile ise senin zor zamanında onlar da sana yardım eder.
evlilik ciddi bir müessesedir.

görsel
(bkz: bile bile lades)
Bu devirde gerçekleşmesi zor bir eylemdir. Toplam maliyeti hesaplanacak olursa, 400 bini bulabilir. Sosyal medyadan etkilenen kız bulmazsanız şanslı birisi olursunuz. Diğer türlü arkadaşlarından etkilenip, sizi bunaltabilirler.
Evli arakadaşlar tarafından tavsiye edilmeyen bir sözleşme.
Bu devirde evlenmek maddi olarak çok külfetli. Hadi bunu aştınız diyelim. Evlilik sonrası maddi olarak geçinmek çok daha zor bu ülke şartlarında. Ama evlilik çok güzel bir müessese. Hayatta hiç bir duygu, size bir evlat, hayatınızın ortasına yerleştirdiğiniz bir kadından ileride bir his yaşatamaz. Kısacası değer sevgili sözlük yazarları.
Zaman geçtikçe umarım sevdiğim insanla olur diye bekliyorum. Olursa olur, olmazsa yapacak bir şey yok.
Yas 46 bu saatten sonra zor.