bugün

tanım:günümüzde televizyonda mantar gibi türeyen evlenme programına gelip onlarca talibinden birini bile beğenmeyen kişidir.

öncelikle bu evlenme programlarına olumsuz gözle bakmadığımı belirtmek isterim, özellikle bir kaç talihsiz evlilikten sonra şansını böyle programlarda arayanlara saygı duyuyorum.biraz düşününce sizlerin de onları anlayacağınız kanaatindeyim.

tamam amcam 60 70 yaşlarında biraz da mal varlığı var bu yaştan sonra yaşına uygun biriyle evlenmek için orada ama sen daha 19 20 yaşında bayan senin ne işin var orada, güzelliğini sergilemek mi ne ki anlamadım ben. buradan sonra film dizi mankenlik teklifi falan almayı bekliyorsun. bence öyle yoksa eli yüzü düzgün maaşı ideal birini niye beğenmeyeceksin ki, elektrik alamamış yok yüreğini hop hop ettirmemiş falan biz de yedik bunu.

kendisi ortaokul ya ad lise mezunu olan, çok da güzel olmayan* ev kızımız, sen peki sen neyin peşindesin?
tarifi aynen şu: 25 30 yaşlarında, evi arabası olan hiç evlenmemiş, kariyer sahibi*,karizmatik, gezmeyi seven talipler gelsin..aman yarabbi o ne istek öyle.

işte bu kızların kimseyi beğenmemesine hiçbir anlam veremiyorum,evde kalın siz.ohh rahatladım valla.*
belkide evlenmek için değil sadece ünlü olmak için bunu yapmıştır
yada kimseyi beğenmemiştir zaten bu yüzden evde kalmıştır
bu bir ironi değil sürekliliktir.
(bkz: doğru insanı bulmak)
kendini bulunmaz hint kumaşı sana kişidir aslında.
kalbine göre değil kendi zevkine ve parasına göre kadın / erkek arayan kişidir. Amaçsızca yapılan programın amaçsız insan kadrosunda yer alan kişidir.
tamamen düzmece bir senaryo olduğu için beğenmeyen kişidir. iş yerinde bir kız vardı, şirkette çıkmadığı herif kalmamıştı sonra bir gün işten ayrıldı ve takip eden haftada o programlardan birine katıldığını gördük. sonra öğrendik ki bir ajansla anlaşılıyormuş ve günlük yevmiyle oralara katılıyormuş insanlar. sonra bizlerde oturup onların elenktirik alamadıklarını izliyoruz. *
TNT ve Atv'de ki programlarda görülen tiplerdir. TNT'de kel kafalı kibar konuşan şahıs artık olaya yorumcu olarak devam ederken, Atv'de görülen beyaz saçlı ve botoxlu 65 yaşındaki şahıs önüne gelen kimseyi beğenmemektedir.

Bu iki şahsın ortak noktasıda "kibar kibar" konuşmalarıdır.
(bkz: esra erol da evlen benimle cüneyt)
Programın kurallarına uyan kişidir. Yazık.
meşhur olmak için oradadır.
burhan altıntop.
fiyatını 2ye katlamak isteyen, kabul etmenin güzelliğine değil reddetmenin cazibesine kapılan zavallı.
kimsenin karışmaya , beğenmesi için zorlamaya , bundan daha iyisini mi bulacak gibi sözler sarf etmeye hakkı yoktur kişinin kendi tercihidir ve oluşacak sorunlardan kendi mesuldür , bizenedir .