bugün

botanik, bitki bilimi, peyzaj, peyzaj mimarlığı gibi şeylerden haberi olan erkektir. hatta belki mesleği icabı bunları biliyor bile olabilir. haydi tut ki mesleği bu değil; hani sen şu anda nefes alabiliyorsun ya mesela, hani oksijen diye bir şey var ya istemediğin insanlarla aynı anda solumak zorunda kaldığın, bunun kaynağı be bu çiçek deyip attığın özünde bir bitki olan şey. bunu bir erkeğin yetiştirmesinde bu kadar anormal olan nedir?

canlı be bu bahsettiğin şey, bildiğin canlı. o zaman kedi-köpek besleyen erkeklere de bu tanımlamayı yapalım. oooh ne güzelmiş be. bayılıyorsunuz insanlara saçma sapan şeyler üzerinden saldırmaya. bu nefretin kaynağı ne olabilir diye düşünmeden edemiyor insan. bir erkek evinde çiçek yetiştirdi diye eziklikten, cinsel istikrarsızlıktan tut da aşktaki hezeyanlarına kadar nasıl yaftalanır ya?

tabii aklı fikri sadece karşısındakini gece nasıl becereceğinde olan insandan çok fazla mantıklı düşünce de beklememek lazım. komik olmayın. insanlara nefretinizi en azından daha mantıklı şeylerle gösterin.

hepiniz midemi bulandırıyorsunuz!
en asil duyguların insanıdır.

(bkz: butun kadinlar cicektir) *
(bkz: leon)
balıktır balık.
çiçeğin cinsi, türü çok önemli bu noktada.
en düz yorumla, çiçek düşkünü biri olması muhtemel kişidir. *
çiçek yetiştirmeyenlere nazaran pek farkları yoktur. misal benim kaktüsüm var, iki adet. iki ayda bir çay bardağının yarısını dolduracak kadar su veririm. gerçi babam "radyasyon yayıyo bu bilgisayar, kaktüsler alıyormuş bunu hede hödö" diye sıkıştırmasaydı gidip de kaktüs almazdım. şimdi memnunum ama, şikayetçi değilim. büyüdüler de biraz, bakım da istemiyorlar. ne güzel işte.
çocukluğunu yeşilliklerin içinde geçirmiş şimdide kocaman şehirde betonların arasında çocukluğunu özleyen ve kendine küçük bir dünya kurmaya çalışan erkektir.
bana çiçeğini söyle sana ne olduğunu söyleyeyim.
gece yatarken odasında çiçek bulundurmaması tavsiye edilecek erkektir. Yoksa çiçek odadaki havayı emer bitirir.*
duygusal erkektir. güzelliklere düşkündür,sorumluluk sahibidir.
eve gelen arkadaşları tarafından ipne misin olum şeklinde soruya maruz kalabilecek kişi.
veya
aydın: hoşgeldin
abdurrahman: eyvallah abi nereye geçiyoruz
aydın: salona buyur
abdurrahman: (salona girer) bu ne lan ipne misin olum
aydın: niye
abdurrahman: ne bu çiçekler böyle
aydın: çim adam onlar öküz
abdurrahman: haaa.
anne tarafından penceresinin önüne konan menekşelere bakmak zorunda olan erkektir. neymiş efendim bu oda sıcakmış. menekşeler soğukda donup ölürmüş.
(bkz: how high)
evleri iyi ışık alan, çiçeklerle konuşmayı bilen ve gece çiçeklerle aynı odayı paylaşmak zorunda kalmayacak genişlikte bir eve sahip, onların da canlı olduklarının farkında olan erkeklerdir. ama evinde çiçek yetiştiren erkekler gey olmanın, feminenliğin- ki ikisi farklı kavramlar aslında- penis boyutuyla ölçüldüğünü, çiçeklere sergilenen naif davranışların insanlıktan ziyade eşcinselliğe dair ipuçları olduğunu ve erkeklerin sertliklerini, kadınları becerirken! kendilerine ispatlamak zorunda olduklarını hangi araştırma sonuçlarının yansıttığını merak eden erkeklerdir. erkek dedik ama affola, lafın gelişi işte!

hem belki çiçeklerle, kedi-köpekle anlaşmak daha kolaydır; en azından homofobik tavırlar sergilemiyorlardır kompleks edindikleri erkeklikleri üzerinden.
çiçekleri seven erkeklerdir ki birilerinin çiçek yetiştirmenin kadınlara has olduğunu düşünmesine de şaşırdım.
homofobik olmayan erkeklerdir.
erkekler için sabır gerektiren bir iştir.. ama erkeklerin tarzı değildir çiçek..

(bkz: evinde bakteri besleyen erkek)
becerikli kisimda yer alan erkekler.
Bu her şeyden önce bir tutku. Sabırsız , ayran gönüllü birinin yapabileceği bir şey değil çiçek yetiştirmek.

Orman gibi bir gönül lazım mesela. Saf, sade, huzurlu. ince bir ruha sahip olmak ılık olmak, güçsüz olmak değildir ey insanlar.

Kız çocuklarına bayılırım. O mantar kadar boyla babasına türlü cilveler yapan naz çeken eşşek sıpalarına .çiçekler de biraz öyle benim için. Onlar da benim kızlarım işte.
evde çiçek yetiştirmenin cinsiyeti yoktur doğayı seven yetiştirir.
ne yazık ki ılık olan erkeklerdir. evet.
Bahçede yetistirsek olur mu.
Fırsat bulur bulmaz Bonsai ile aralarına dahil olmayı düşündüğüm erkekler. Cüce ağaçları sevin, kibir sıfır, ego zero.
maço erkekler değillerdir. çıt kırıldım erkekleridir bunlar.