bugün

annenin ses tonunun inceldiği yerdir.
annenin gelen misafirlere isteyerek veya istemeyerek ilgi göstermesidir.
eskiden olsa yaşıtınız erkek çocuğu olsada oynasak denilen ve şimdi kızı da gelecekmi acaba denilen ve merakla beklenendir.
edit : eksi verdiğine göre galiba gelmeyecekmiş.
9 bereketle gelir, birini alır.
(bkz: eve düşen yıldırım)*
Eğer minik çocuğu varsa bilgisayarın fişini çekip bilgisayar bozuldu açılmıyo demektir.
(bkz: bozuk bu çocuğum)
Çocukla geleni daha kötüdür. Tavsiyem gelmeden önce pc nin güç kablosunu çekin. Sordumu bozuk dersiniz.
yüksek gerilimdir.
hiç eksik olmasındır. zira misafir bereketiyle gelir.
bir aksam evvelden haber vermislerse hic sorun olmayacak olandir.

ah bi de yakisikli bi oglan veya guzel kizlari varsa tadindan yenmez. beraber servis yaptik lan hatta peynirli kekin tarifini istedi benden uu beybi. bulasiklari bile ben yikadim o duruladi. beraber yerlestirdik, oturduk cardak altinda sigara izledi kacak, bense seyrettim asagi ceviz kirmaya falan indik.

bazen hep misafir gelsin istersin..
gitsin artık dediğim misafirdir. tamam benim evimde değil ama iletişimimi aksattırıyorlar resmen.
gelen misafirler karı koca ise, adam misafirlikten kalkıp eve gitmek istediği zaman karısına gözlerini büyütüyor ve kadın da anlıyor bunu..sonra kalkıp gidiyorlar. evlenince ben de aynısını yapacağım, çok imreniyorum lan.
Bir cuma akşamı, eve geç saatte dönülen bir cuma akşamında daha yemek bile yiyemeden geleni çok hoş olmayandır. Tamam biz misafirperver bir milletiz de, bi aksiyonsuz sessiz sakin geçsin be gününüz. Bugün de eve misafir gelecek diyorlar. Bi sakinlikte kafa dinleyemeyeceğiz. Ben ki üşengeçliğimden ve biriken yorgunluktan arkadaşlarımla bile konuşmadım buluşmak için, şimdi oturmuş sahiden misafir gelecek mi acaba diye düşünüyorum.
Eli boş gelmezse sevinirim viski olur votka olur.
1 alır 10 bırakır!