bugün

Beş yıl önceki bizim ev. Herkeste mi aynı muhabbet döner lan. Sonuç hala yok.
(bkz: the nightmare before christmas) 'lanetlendik' demektir.**
4 gb internete 40 lira ödemek zorunda kalmaktır.
bizim eve internet benim üniversiteye başlamamla geldi sözlük. sene 2013.* o da şehir dışı değil evi kazandığım için. akıllı telefonu da üniversite üçüncü sınıfta aldım sanırım karıştırmıyorsam.* bilgisayar ne zaman aldık bilmiyorum ama sadece bilgisayar olup internetin olmadığı uzunca bi dönem vardı.* **
neyse ben ilk okuldayken abim okuldan, arkadaşlarından flash belleğe oyun atardı. yüklemeye çalışırdık yükleyemezdik. video atardı. bazen film getirirdi. ben çok sevinirdim, çok değişik gelirdi. düşün yani ortaokuldayım daha internetin i sini bilmem, sosyal medyayla tanışmamışım. hatta kötü bi şey olduğunu düşünüyorum. bi yerde hadi takıl derlerse de kız giydirme mario falan oynuyorum.

neyse abim bi video getirmişti. stop motion bi video. fonda çok güzel bi şarkı var. bi kadın var uyuyor ama hareket ediyor falan.
ulan ne hoşuma gitmişti o video. biraz önce aklıma geldi. ya dedim belki bulurum. buldum.* saçma bi duygusallık var üstümde. hiç de ağlanacak bi şey değil ama ağlıyorum sözlük ya.

https://youtu.be/C3Ue1AXSzyw
şuan ki bulunduğum şahsi evimde wifi yok ve sadece sözlükte takılan biriyim aylık 25 gb ile 50 gb arası mobil veri tüketiyorum.
21.yüzyılda ayıptır. ancak çocukluğumda internet lükstü.