bugün

benim getirttiğim kezibokiko çok ses yapıyor.
Yurt dışından alibaba üzerinden getirdiğim haticekiko ev robotuyla zahmetsiz hallettigim iş.
yapması en zahmetli iştir.
bu nedenle ev temizliği sektörü oluşmuş, bazı evler bu iş üzerinden evin annesi aracılığı ile geçimini sağlamaktadır.
nefredediyorum! dediğim şey.
Ev temizliği diye diye merdivenden düşüp ayağımdaki bağları zedeledim.
Bence yasaklansın.
Sevmiyorum, yapmıyorum, yaptırıyorum. dökülen saçlarım için arada makineyi açarsam açarım.
Bugün yaptığım aslında düşündüm de her gün yaptığım eylem.
Dün iki posta çamaşır, bir posta bulaşık yıkadım. Evi süpürüp sildim. Bu kadar yeter şimdilik.
Robot süpürgeye teşekkür ederim *
çamaşır suyunun tişörtlerimi mahvetmesi ile dellendiğim bir olay.
Bu haftayı konteynerda geçirecek olduğumdan, temizlik, çamaşır suyu bilmem ne olaylarından yırttım *

Tabi kendi evimde toz yığınları beni bekliyor olacak.

Not: çamaşır suyunun alerjik olduğunu düşünmüyorum. Maalesef içeriği herkesi olumsuz etkiliyor.
Banyoyu temizleyeyim dedim üzerime çamaşır suyu sıçradı. Üstüne tüm suratım kıpkırmızı olmuş. Bu çamaşır suyu iyi hoşta niye hemen alerji yapıyor beni? Dışarı çıkacağım bir de bugün peh!
Sonrada benim ev temizler misiniz ?
Pandemide edindiğim ekstra tembellikten sonra artık hiç yapmadığım iş. Her hafta temizliğe biri gelir. Özellikle cuma günü gelmesini istiyorum ki haftasonu temiz bir evde zaman geçireyim. Mis gibi.
10 yıllık evliyim ve hala üşenerek yapıyorum. Çünkü sahiden çok zor ve sürekli tekrar ediyorlar. Ütüden; bulaşık makinasını boşaltmaktan ya da eve süpürge tutmaktan bahsetmiyorum bunlar iş gibi bile gelmiyor bana. Tek bildiğim ev temizlenince çok mutlu oluyorsunuz, inanılmaz rahatlıyorsunuz ancak sürekli tekrar ediyor kabus gibi.
Abartıp hayatın amacı haline getirilmediği sürece bir çeşit terapidir.
Temizlik, ruha da iyi gelir.

Dip köşe temizlik yapıp, bir de buhurdanlığımda sedir ağacı kokusu tütüyorsa, kahvem de köpüklü olduysa, edith piaf söylüyorsa fonda usul usul, değmeyin keyfime.
Dokanmayın bana!
Köşe dip bucak bahar temizliği başlamıstir.
Hareketli bir cumartesi aktivitesi.
Ben işe kediden başladım tırnağını kestim, taradım, yıkadım.
Şimdi rahatlıkla diğerlerine başlayabilirim.
Evi dip köşe bucak pırıl pırıl yapmaktır.

Mutfak dolap içleri temizlenir.

Aynı zamanda çamaşırlarda yıkanır falan.

Karantina böyle değerlendirilebilir.
Eğer bunu iş sayıyorsak dünyanın en kolay işidir.
Çok yorucu, zahmetli bir iş. inanın evi temizlemek 12 saat nöbetimden daha yorucu.
Evi mis gibi yapan, evi ev yapan aktivitedir.

Sonrasında bi sigara yakılır yanında birde kahve oh.
Bugün halıları kabarta kabarta sildim. Bir rahatlama geldi. Halı sevmiyorum bana kalsa bir tane bile sermem ama sevmiyor olmam pis pis kalmalarını gerektirmez.
(bkz: Nankör)
Karantinam bitince yapacağım. Dokunduğum her yeri hafızama kaydediyorum. Çamaşır suyuyla tek tek sileceğimden ötürü.

Ayvayı yedim. Her şeye her yere dokunuluyor. Deneyimli arkadaşlar fikir verebilir mi? Covid değil de temizlik telaşından öleceğim.
Bol miktarda çamaşır suyu kullanırsanız harika kafa yapan eylemdir.

Azcık baş ağrısı verebilir, lakin o kafayla silinmemiş köşe bucak bırakmazsınız.*