bugün

lan bi sabahta kalkıp kahvaltı hazırla. kocan
anneme gidiyorum... **
git bi dahada gelme.
" .. abi 2 gündür nerelerdesin? babam seni sorup duruyor, yakalarsa muna koyacak senin dikkat et kendine .. "

küçük kardeş...
Haber verilmek istenen olay olup bittikten sonra bulunup , burusturulup çöpe atılan kağıt parcaları.
dolapta yemek var. bitirme.
kanka sen yokken elektriği kestiler bende televizyonunu satıp ödedim.Ben bir kaç gün gelemicem erciyese kayağa gidiyorum kendine iyi bak. yazan:ev arkadaşı not:yaşanmış bir olaydır.
acil işim vardı yiyemedim dolaptaki pastayı yersen sıçırtır tekrar yediririm.
gelince vayrılsa şifre koy, ipnenin biri yüklenio galiba. *
alınacaklar listesinde gördüğüm " reçele ekmek banmayan ev arkadaşı" iyi bir örnektir
biz bazara* gidiyoz, ordan da elentiriği* yatırcaz, geç kalabiliriz sen ye.
kardeşine gidiyorum, dolapta yemek var, evlen artık. *
dayı bu çiğköfteleri ye, etsiz.
mekan: mutfak masası üstü.
uyurken annenin bıraktığı bir not;

ben dışarı çıkıyorum, bir an önce uyansan iyi olur uyumaktan bir gün aptal olucan. acıkırsan birşeyler ayarlarsın artık eşek kadar oldun, kapıyı kimseye açma, ha bir de biraz olsun ders çalış.
- dışardayız. köpeğin çişi var, eve bir bak, yapmadıysa onu dışarı çıkarsan iyi olur evladım.
anne kardeş ve baba üniversiteyi okuduğum şehre beni ziyarete geldiklerinde ertesi sabah okula gitmem gerekliydi.
kardeş ailecek istanbul'a dönmeden önce not bırakmıştır.
eve döndüğümde buldum notu.
bir adet tahta helikopter ve bir kağıda yazılmış not.
ablam bu uçağı sana yaptım. çok yalnız hissedersen atlar istanbul' a gelirsin. babamın dediklerini de kafana takma olur mu. seni seviyorum.
kardeş o sırada 11-12 yaşındadır.
arkadaşın evinin tuvalet kapısından bir post it
-kim sıçıyorsa o temizlesin, hela işletmiyoruz aq!
*
not:anne ben maça gidiyorum. anahtar paspasın altında. abim
annemle ben eve geliyoruz kapı açık ve her yer dağınık.
(bkz: yarın eyleme gidiyoruz)
(bkz: halk evleri)
(bkz: ev halkı)
(bkz: serbest çağrışım)
her şey yolunda, bir notumuz yok oğlum.
annen
bizimkiler not kısmını biraz abartırlar. annem özellikle. geçen günlerin birinde ''biz x teyzenlere gidi'' yazmıştı. anam, garibanam, çilekeş anam.
klasik anne notları:
çarşıya gittim istediğin bir şey varsa ara ha bir zahmet evi temizle ben gelene kadar!
Mikrodalgadakileri ısıt!(mikrodalgadakiler pişmiş yumurta)
Sonuç=patlama
her daim aldığım ve beni krizlere sokan notlardır. geç saatlere kadar oturup erken de uyanmadığımdan kaynaklı pek sık rastlarım efendim bu ev halkı notlarına. mesela 74 yaşındaki babaannem 50 li yaşlarında öğrendiği güzide el yazısıyla alışveriş listesi yapıp masa üstündeki vazoya dik bir vaziyette koymuş. "ben asiyeye gidiyom. gelirkene ekmek, hipo*, tualet kadı, gontrul* al, parıyı telvizonun üste kodum."
geçenlerde de sürekli zile basan komşularından sıkılıp boynuna ip geçirdiği bir kağıda "ben uyuyum zile basmiyin" şeklinde bir not yazıp dış kapı koluna asıvermiş. ah sultanım sen olmasan ne yapardım. *
bu notlar yaşı başını aşmış, yıllarca şehir dışında tek başına yaşayan bir kıza, panik atak olan ve acilen şehir dışına çıkması gereken annesi tarafından,a4 kağıdına, alt alta ve özenle yazılmıştır.

canım kızım;
ben teyzene gidiyorum. ben yokken,
doğalgazı açma.
yıkancaksan soğuk suyla yıkan. yada ketılda su ısıt öyle yıkan.
ocağı zaten açma.
balkon kapıları kilitli. onları da açma.
camları da açma. sigara içersen aç ama camdan bakma. başın döner düşersin.
sigaranın iyi söndüğünden emin ol. hatta mümkünse sigara içme.
sokak kapısını dışardan kilitliyorum. kendi anahtarınla açarsın uyanınca.
bişey yiceksen yemekler dolapta. mikrodalgada ısıt. sonrada fişini çekmeyi unutma.
ütü yapma. t-box giy. kotlarını ben ütüledim gitmeden.
televizyon ve bilgisayarı açarsan kapatınca fişlerini çek.
evin ışıklarını açık bırakma.
dışarı çıkarsan kapıyı 2 kere kilitle.
heryeri kontrol et ve kapalı olduğundan emin ol.
önemli*: yokluğumdan fırsat bilip eve geç gelirsen yada gelmemezlik yaparsan, hiç üşenmem,seni insan olarak doğurduğum gibi balkabağına çevirir öldürürüm.
öpüyorum. seni seven anneciğin.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar