bugün

Hazır baklavanın yanından geçemez. Evet.
genel olarak baklavanın kendisiyle aramızda çözemediğimiz sorunları bir kenara bırakırsam yine de bu tatlının epey kötü olduğunu söyleyebilirim. işin tuhafı bunu yapan herkes ısrar kıyamet yedirmeye çalışıp "ama benimki başka!" diyor. değil arkadaşlar. eyyorlamam bu kadar dondurmalı irmik helvası yemeye gidiyorum.
Gidilen misafirlikde Zorla dayatılan ve ev sahibini hadi bakalım hepsi bitecek diye de gardiyan gibi başınızda beklenilen şeker deryasıdır. Kadın da biliyor kimse yemeyecek şekerlenecek diye işte kurban siz seçiliyorsunuz.
insanı baklavadan tiksinidirir. Allah'ım affetsin berbat tadı var nolur yapmayın. Bırakın herkes işini yapsın. Baklava baklavacıdan alınır.
Bu kadar organize bir boş çaba daha önce görmedim. Bir dünya masraf bir dünya emek sonucu ortaya çıkan şeye bak. Baklava zaten overrated bir tatlı ama buna tatlı demeye bile dilim varmıyor. Bir kavanoz doldurabilmek için 2 gün uğraştığım ceviz içlerini bu tatlımsıların içine avuç avuç konduğunu gördükçe kahroluyorum. Neyse ki fıstık koyana rastlamadım henüz.
ev baklavasını bu denli karalamanıza izin vermem! seninleyim ev baklası <3
Ev baklavası seven hiç ev baklavası yapmamıştır. o kadar zahmetli ki bal olsa yorgunluktan yenmez.
Baklava görünümlü şerbetli yufkadır o.
Şu her yerde satılan sözde çiğ köfte hesabı.
baklavaya hakaret olan icattır.
Küçükken annem yapardı.

Normalde sevmezdim ama ne hikmetse Bitmeye yakın aslında güzelmiş diye farkederdim fakat kısa zamanda biter ve hevesim kursağımda kalırdı.
hazırı kadar iyi değildi yediğim hiçbir ev baklavası. çok iyi yapan birinden yemek lazım.
üstü çıtır olmadığı için çok güzel değildir ama yoklukta gideri var.
Annem çok güzel yapar.
genellikle börek yufkasıyla evde kalan ne kadar malzeme varsa

harmanlanmasıyla olur. içinden zeytin bile çıkabilir.
aşırı dandik olur. 53 yaşındayım iyi yapan bir kişi bile görmedim. hazır en iyisidir.
Ev baklavası yoktur annelerin yapmaya çalıştığı cevizli şerbetli yufka vardır. Bu yaşıma kadar hiç harbi ev baklavası yemedim. Bazı şeyleri bırakın ustalar yapsın.
Bunu abartanın ağız tadı zerre yoktur. Antepin en sağlam baklavası dahi olsa baklava abartılacak bir yiyecek değil bana göre. Tiksindim ben 2-3 yıldır. Yoldan geçene dağıtırım bana geldikçe.
şunu yapmayın artık ya dedirtir. bunu bir de beğenenler var. her bayram isteyenler var. tat alma konusunda sıkıntıları var galiba. gerçekten çok yazık.
Şerbetli tuğla bide basarlar margarini, mide düşmanı. Tereyağlı olanlar candır
ev baklavası baya hamur yapıp ince bir şekilde açarak (ki asla yeterli incelikte açılmaz, lavaştan hallice) baklava benzeri ürün yapmaktır. karton yiyormuş gibi bir izlenim bırakır. ama baklavalık hazır yufka ile yapılanlar iyi yapılırsa dışardan satın aldıklarımıza benzer.
Derin dondurucudan çıkmıştır.

Hadi bismillah.
Nimete iğrenç denmez. Yemiyorsan teşekkür eder almazsın, olur biter. Yalnız gerçekten bazı ablalar çok kötü yapıyor. Yeni evli genç kızların yaptığı kötü olursa anlarım;ama kaç bayram geçmiş be abla! Öğren artık yapmayı. Geliştir biraz kendini.
yapmasını bilmeyen kişilerden yiyen andaval tiplerin eleştirdiği tatlı.
Olsa da şimdi yesek. 1 tepsi yerdim *
Ben bu.

Bakınız anlatayım:

Hani bir heycanı var, isminden, zihninizde bıraktığı izlerden ve nitekim hep bir şeyler eksik. Evet çıtırtısı olmaz ya hani serbet ayarı bok gibidir vs işte ben de boyleyim hep bir şeyim eksik.

Benim hayatımın çilesini çektirmek istemedim ya. Kendi başıma çekmek bayağı zorlayıcı olmaya başladı.

Gariptir, gözlerim çok yaşlandı

Hayır ağlamadım

Hayır kırışmadı da hayır az da görmüyor.

Sadece cok fazla sey gördüm ve fazlasını görmeye takatim var mı emin değilim. Gördüklerimin yorgunuyum. Omuzlarıma kadar da kırgınım.

Maddi seyler haric bir tane sevincim kalmamış bu bayram günü.

Yüksek yüksek lisanslara ev kurmasinlar. Bu da son şakamdır.

Ve belki kim bilir, son şakamdır.