bugün

Mersin barlar sokağına bin basar. Ki burda öyle bi şey yok.
yılbaşında 1 erkeğe 4 erkeğin düştüğü yer. *
şişirilmiş bir balon olan sokaktır.
abartılmış, tırt bir sokaktır.
Yalnız başıma gittiğimde eğlenmekten kırılan kalabalık arkadaş guruplarının beni gösterip güldüğünü düşündüğüm sokak.
yürürken omuzunuzun adım attığınız ayağınızın hizasından daha ileriye gittiğinden emin olmalısınız. raconu bu.
içinden geçerken kendimi sanki ortaköyün ara sokaklarında hissettiğim yer.
ilk kez uğradığım ve gördüğüm için bana fena olmamış durumu yaşatan sokak.

2001-2008 yılları arasında eskişehirde öğrenciydik, o zaman barlar sokağı, avmler vs. yoktun mezuniyete doğru kanatlı, neo vs. açılmıştı yada açılıyordu. Hallerin ordan okula doğru giderken trene denk gelinirse treni beklerdik yada aralardan sıvışır karşıya geçerdik.

porsuk kenarı sanırım barlar sokağı sebebiyle bitmiş, aile bahçesi olmuş, porsukta river side vardı çok iyi mekandı, hayalde bangkok çalardı, pogo yapılırdı, club isteyen arkadaş varsa budaya gidilirdi, içilirdi içilirdi... içecek biterse gece ilerlemişse bağlarda shell vardı ya ordan yada istasyondan içecekler alınır devam edilirdi, gece de ya istasyona dönüşteki kokoreççide, ya da onur işkembe ile şato işkembe de biterdi. vay be eskişehir baya değişmiş, yaşlanıyoruz galiba. (bkz: yaş otuz)
Bir sürü boş dükkanın bulunduğu, eski cazibesini şaşaaasını yitirmiş sokaktır.

Bir hangover birde seviyorum diye bağıran dayı sağlam kalmış maziden*

Edit; aramızda hala (bkz: recep dayı)yı bilmeyenler varmış
Bahsedildiği gibi, gerçekten en ilgi çekici yanı seviyorum diye bağırıp duran dayıdır. Genelde elinde rakı şişesiyle gezer.
bağıran dayıyı bir ben görmemişim.
Herkesin huzurla, saygıyla, eğlendiği, içtiği şahane yerdir.
Şimdi bu durumu, ön yargılı, her işe maydanoz olup burnunu sokan at gözlüklü zihniyete nasıl anlatacaksın ki?!
Anlamaz!
Yormayın kendinizi!
Sen gitme ulan ayı kardeş!
Gittiğinizde arkanızdan birisi "seviyorum !
yalandan korktuğum kadar, yılandan korkmam" diye bağırırsa korkmayınız, recep dayıdır o recep dayı.
Ocak ayı gelince de alkolün verdiği hissiyatsızlıkta beraber sıcaklık gelince de aldırmayın akışına bırakın tamam.
ebeveynlerin evlatlarını oku diye gönderdiği çocuklarının zıvanadan çıktığı alkolün su gibi aktığı sokak.
los amigos adında çok güzel bir bara ev sahipliği yapan sokak.
En küçüğü lise 1 olan yeni yetmelerin ve dahi 4 yıllık üniversiteyi 7 yılda bitirenleri bile bulabileceğiniz eskişehir in öğrenci şehri denilmesinin sebebi sokak. Aileniz okuyun diye gönderiyor ulan.
ilk açıldığına göre çok bozmuş sokaktır.
okumakla alakası da yoktur. kimseyi oraya zorla sokmuyorlar.
Ancak, ilk açıldığında hemen hiç gerçekleşmeyen olaylar, bu sokakta görülür olmuştur, laf atmalar, kavgalar, tacizler vs.
Hakikaten bir ince ayar isteyen yerdir.
Artık iyiden iyiye perte çıkmış sokak.

Bi hangover'ın oralar canlı gerisi resmen izbe görünümlü.
haftaya cuma iş için eskişehir de olacağımdan mütevellit 3-4 saat oyalanacak bu sokakta gidilecek mekan tavsiyesi verecek arkadaşlar yeşillendirirse sevinirim...

ps: ithal bira seviyorum.
Sıra sıra bar'ların bulunduğu uzun dar sokak.
Ruhumun öğrenci yanı.
Sevgilisinden ayrılmış, tek başına efesi yudumlayan hatunu kaldırıp eve götürmüşlüğüm vardır.
Mabadınızla içip saçmalamadığınız sürece, kimsenin kimseyi rahatsız etmediği, akıllı uslu bir caddedir.
Güzel insanlarla güzel sohbetler edebilirsiniz, müzik dinleyebilirsiniz, yemek yiyebilirsiniz hem de huzurla.
daha mekan hakkında hiçbir şey yazılmamışken götünüzle içmeyin uyarısı geldi.

eskişehir’de olsam çok yadırgardım bu durumu.
üniversite zamanları nişantaşını aratmayan mekandır. çok fena seks dönüyormuş buralarda banada burda okuyan arkadaş anlatmıştı.
Tam da göbeğinde neyzen meyhanesi'nin üst katında 1.5 yıl ikamet etmem tecrübesiyle, olaysız bir gecenin geçmediği sokak.