bugün

gelen kutusundaki postaları kontrol ederken sabah sabah insanı dumur eden olaydır. arkadaşım ayrıldık, bitti gönderme artık şunları deseniz de bir taraftan okumaya başlamışsınızdır bile. halbuki ne gereği var; okuma, direk sil gitsin. okuyup da sinirini bozduğuna değer mi dedirten olaydır.*
can sıkıcı olmakla birlikte,okumadan silmesi vaciptir.
sadece isminizi yazan ve sonuna üç nokta eklenen cinsi can acıtan mail. sadece isminizi yazmış...
maili açmadan önce ilk görüşte bi heycana neden olur. bi yandan da merakla mail açılır ve mailin önemsiz bi zincir mailinin kurbanı olduğu anlaşılır. sonrası dumur.
o kadar çok ayrılma sebebi vardır ki, belki beklenilesi ama karşılık verilmemesi gereken maildir. ve genelde doğum günlerinde gelebilecek maildir.
olaylara ingiliz ya da gerçekten ingiliz sevgiliden gelen e-postadır.*
mümkünse kafa yormaması istenen, geçmişe ait yaşananlardan bir zerreciği bulunmaması istenen sadece bugüne ait hal hatır sorma amaçlı olanıdır. (ki ona da ihtiyaç yoktur ya neyse...)
onun mailini görünce eliniz ayagınız titrer, ama sadece üye oldugu sitelerden birinin tüm listesine gönderdigi add as a friend yazan maillerdir.
from:bencokguzelbirkariyim@hotmail.com

to:katlivacip@gmail.com, rasputin@hotmail.ru, karanliklararasindangelenyalnizprens@hotmail.it, badboy31@hotmail.com , aleminkrali1986@yahoo.com

subject:özledim..

erkeğim,
biliyorum bana kırgınsın. sana zamanında ayıp ettiğimin farkındayım. ne olursa olsun seni içimden atamıyorum. yaptıklarımın farkına vardım. insan hata yapamaz mı?
o en güzel, en özel anlarımızın hatrına, beni affedip tekrar birlikte olamazmıyız?
seni seven ve her daim olacak olan,
kadının...
er kişi için çok zordur o satırları yazmak ve göndermek ama okuyan kişi için silinmiş mailler kutusuna atılacak kadar önemsizdir.
sizden başka listesindeki diğer tüm kişilere de (diğer eski ve potansiyel yeni sevgililerine) forward ettiği, kendisine de bir başka kişinin göndermiş olduğu "bunu okumalısın! listendeki arkadaşlarına göndermezsen cart curt olacak" tadında, açılmadan silinesi maildir.
(bkz: herkese 100 kontör)*
forward mail olma ihtimali yüksektir...sizin mail adresiniz yanında bir çok erkek maili görüp acaba hangisi diye içinizden geçirirsiniz, ortak arkadaşların,zamanında beraber dışarı çıkılan arkadaşların mailini de görüp anılar akla gelir... konusu tayyip erdoğan hakkında bir fıkra olan bir maille aniden tribe girip kendinizi meyhanede müslüm gürses dinlerken * bulabilirsiniz.
alan için gerçekten baş ağrıtıcı,pişmanlık uyandırıcı ve acı verici olabilecek maillerdir.bir düşünsenize,eski sevgiliden gelen mailde tek bir cümle var: ''beni terketmiycektin...'',bir de eklenti var ki bir resimde yeni sevgiliyse yatak odasında dudak dudağa.sanırım hayatı tekrardan taramayı gerektirir.
junk mail kutusuna düşme ihtimali yüksek olduğu için güvenli olarak işaretlemenize de bi sebep bulunmadığı için okunmamış ve silinmiş maildir.
(bkz: terkeden eski sevgiliden gelen mail)
genelde "fw:fw:fw:çkkkkk komikkkk oku mutlakkaaaaaa" başlıklıdır.
yoksa ne atıcak lan size mail. işi mi yok.
hep beklenen ama genelde istenilen yazmayandır.
eski sevgili, "eski" olduğunu kabul edemezse, üzerinden zaman* geçmesine rağmen, sevgiliniz olduğunu bile bile şu tarz bir maildir:

"o an hatırladım sınavlarımızın bittiği tarih için yaptığım rezervasyonu. önce içim acıdı, yolun ortasında kalakaldım sanki. telefonu kapatınca daha farklı düşünmeye başladım. bu güzel bir işaretti ve güzel bir fırsat olabilirdi belki. o an kocaman bir umudum oldu. düzelticem dedim kendime, güzel olacak yeniden her şey. hayalperestim değil mi? bunu eve geldiğimde anladım.x sözlük. sevdiğim, hayatımı verdiğim sevgilimin varlığına dair bir şey görebildiğim tek yer. ne kadar kötü bir şey aslında. bu gün içimdeki umudu yok etti x sözlükte gördüklerim. ben bunları hak etmemiştim. evet, çok hatalıydım, hep bekliyordum kendimi affettireceğim zamanı. ama ben hata yapmadan önce geride bırakılmışım sanki. çoktan…

neyse çok uzattım. ne dediğimi de çok iyi bilmiyorum inan. edinilmiş yapay bir sakinlikle yazıyorum bunları zaten. çok canım yanıyor default. ama bu kadar canım acırken bile seni seviyorum. hayatım berbat olmuş olsa da, acı çekiyor olsam da sana aşığım. ve o kadar hayalperestim ki default, yatağa yattığımda hâla hayal kurabiliyorum. yeniden seninle olmak için.."

ilk ve son paragraflar...

ilkinde anladığını söylüyor başkası olduğunu...

mailini ise "yeniden seninle olmak için.."le bitiriyor...

tüm sanal alemde sövüyor size...

pekiiiii...

siz kim oluyorsunuz ki mide bulandırıcı sözlere karşı soğuyorsunuz?

siz kimsiniz ki yüzünü bile görmek istemiyorsunuz?

siz kendinizi ne zannediyorsunuz ki telefonda, messenger'da, sözlüklerde "istemiyorum" diyebiliyorsunuz?

siz o musunuz?

onun gibi "yalancı romantik" mailler atarak zamanı geri alabiliyor musunuz?

onun gibi, eli elinize* değdiğinde hayatını "vermiş" kabul ediyor musunuz?

onun gibi mutlu çiftlere huzursuzluk verdiğinizi zannedip mutluluk duyuyor musunuz?

onun gibi "sevgilisine olan aşkını sözlükte duyurular kısmında belirttiği için yazarlığı silinen bir kişiye, çoğu yazara göre büyük bir mala, ancak "yine olsa yine yaparım" diyen bana, "yeniden seninle olmak için.." diye bir mail atıyor musunuz?

siz onun gibi misiniz?

siz, onun gibi olmayın. lütfen, siz o..... olmayın.
bu maili 50 kişiye gönder sevdiceğin sana dönsün. ben denedim oldu. olmaz deyip alay edenler allahından buldu. çabuk ol. lütfen...
*
asla gelmeyecek olandır.
Yeni ileti olarak ondan gelen mailin görülmesiyle vücut kimyanız bir anda değişir.
Duruma göre heyecan, stress, sevinç ya da mide bulantısı yaşanabilir.
Yazının içeriğini okurken birden gülen yüzünüz solabilir.
ve hatta sinirinizden yazdığın maili skym bile diyebilirsiniz*
eski sevgilidir ne de olsa, eskisi olmayanın yenisi olmazmış.
bana nasılsın arkadaşım diye hitap etmiş be sözlük. sabahtan beri gülüyorum adamın arkadaşlık anlayışına.
genelde okunmadan silinir.
Sonsuzluğa kadar SMS, MMS, BBM vs paketleri varken Türkiye'de gelmesi çok küçük bir ihtimal olan iletişim aracıdır. Anca 10 kişiye göndermezsen ölüceksin mailidir, onu da atmayı unut veya atma da öl diye size yollamıştır.