bugün

Bir başkası için yeni sevgili olacak kişidir.
Kalbe bi çizik atıp giden sevgili olur hep
tabii bu çiziğin boyutu sevginin büyüklüğüne göre değişir
eski dir işte adı üstünde.. eski sevgiliolmuşsa artık ustunde pek durulmaması mazide bırakılması kesınlıkle dost kalınmaması gereken kişidir..
eğer ayrılan taraf sizseniz bile ayrıldıktan sonra başkaları hakkında konuşurken dinlenince üzen kişidir
e hani benden başka kimseyi bu kadar sevmezdin?
hani başka herkes anlamsızdı?
her aşk biter
bir şekilde biter
işte insana bunu öğreten şey de eski sevgilidir
eskidir işte.yeni sezona hazırLanmak yeni transferLer yapmak lazımdır *
sıcak bira ve bamyadan sonra insanlığın başına gelmiş en kötü şeydir. (bkz: tolga güngör)
Yaredir sinede eski sevgili
Eski sevgili eski günler
Hayata baksana takmiyor kimseyi
Hiçbir sey diriltmez artik geçmisi
Yaredir yine de

( Yaktim gemilerimi
( Dönüs yok artik geri
( Tak etti canima bu maskeli balo
( Bu maskeli balo ve onun sahte yüzleri
( Bu maskeli balo ve onun sahte yüzleri

Yaredir sinede eski sevgili
Ne yapsan kolay unutulmaz
Aglama geçmise yasadik bitti
Anilar bizi yalniz birakmaz
Yalniziz yine de

Yare değilse eğer, sinede eski sevgili ve eski günler, o zaten hiç sevgili olmamıştır ki...
Hayat kimseyi takmıyor olsa da, hiçbir şey geçmişi artık diriltemese de, yine de yare değilse eğer "o", -eski ya da yeni- asla bir sevgili olmamıştır ki?...
Tamam, hepimiz yaktık gemileri bir yerlerde ve oradan geri dönmedik, anladım bunu. ama, ne yapalım, yaredir işte sinede ve ne yapsak unutulmayacaktır...
Geçmişe ağlamanın, elbette, bir anlamı yok. Geçmişti nihayetinde, yaşandı ve bitti. ama sonuçta hep yalnız olsak da, anılar bizi yalnız bırakmayacaktır.

benim en kıymetlimdir eski sevgili... "yarası saklım"dır. unutulamaz ve erişilemezdir. çünkü o "benim" eski sevgilimdir...

olur da bir kez daha görürsem yıllar sonra, daha ilk görüşümde çarpmamışsa bana bir koca duvar gibi, sarsmamışsa beni o deli yumuşaklığıyla, o delen bakışlarıyla...
gün boyu karnımda geçmek bilmez bir bulantıyla yürümemişsem yollarda.
gördüklerim, konuştuklarım, şahit olduklarım, bana söylenenler anlamsız, şekilsiz ve amaçsız gelmiyorsa onu gördükten sonra eğer...
o zaten -eski ya da yeni- hiç sevgilim olmamıştır ki benim...
Ayrıldığına pişmansan ve o değilse en büyük ızdırabı sana yaşatabilecek kişi.şahıs...
kullanım dışı ve artık hiç bi işe yaramayan kişi.bittiyse kötü olduğu için bitmiştir kurcalamanın bi anlamı yoktur zaten..
(bkz: eski sevgiliden tiksinmek hatta yüzüne bile bakmamak)
matah bir şey olsaydı eskimeyecek olan sevgili....
işe yarar bir şey değildir. hatta olur olmaz zamanlarda kah telefon etmek/mesaj çekmek kah yolda/kafede/barda karşınıza çıkmak gibi gereksiz bir takım icraatlarla bezdirendir eski sevgili.
kendimin de çeşitli entrylerde yazaraktan ya da dost meclislerinde söyleyerekten kullandığı bu tamlamaya pek bir illet oluyorum. böyle yerleşmiş dilimize devam diyor. yoksa sevgilinin eskisi olmaz olursa o sevgili olmaz mottomdan zerre kadar ödün vermiş değilim. eski erkek/kız arkadaş diyelim kampanyası başlatcam ama aforoz falan edilirim sözlükten gerek yok. zira görüyorum ki herkesin içinde bir ukte, bir taraflarında kazık olarak durmakta eski sevgili. gün be gün açılan eski sevgilinin hedesi, eski sevgilinin hödösü başlıklarından bu anlaşılmakta. ama nacizane önerim bari eski sevgili ile alakalı isteklerimizi, beddualarımızı, yolladığımız-yollanan mesajlarımızı, geride bıraktıklarını tek kalem altında toplayalım, sol tarafı rahat bırakalım, israf yapmayalım.
kirlenmiş bir boxer gibidir. giymek isteseniz de içinize bir türlü sinmez.
tam göğsünün ortasında bir yerin acıyacak.evinin seni içine sığdıramayacak kadar dar olduğunu fark ediceksin.sokağa fırlayacaksın,sokaklar da dar gelecek.tıpkı vücudunun yüreğine dar geldiği gibi...ne denizin mavisi açacak içini,ne de pırıl pırıl gökyüzü.kendini taşıyamayacak kadar çok büyüyecek, bir yandan da kaybolacak kadar küçüleceksin.birilieri sana birşeyler anlatacak durmadan.."önemli olan sağlık".."yaşamak güzel".."boşver,herşey unutulur"..sen hiçbirini duymayacaksın.gözyaşlarından etrafı göremez hale geliceksin.ondan ölmesini isteyecek kadar nefret edecek,az sonra kollarında ölmek isteyecek kadar çok seveceksin.hep ondan bahsetmek isteyeceksin.""ölüme çare bulundu."ya da"yarın kıyamet kopacak!"deseler başını kaldırıp"ne dedin?"diye sormayacaksın.yalnız kalmak isteyeceksin.hemde kalabalıkların arasında kaybolmak...ikiside yetmeyecek.geçmişini düşüneceksin;neredeyse dakika dakika;ama kötüleri atlayarak.onunla geçtiğin yerlerden geçmek isteyeceksin,gittğin yerlere gitmek..bu sana hiç iyi gelmeyecek ama bile bile yapacaksın.biri sana içindeki acıyı söküp atabileceğini söylese kalacaksın.aslında kurtulmak istedğin halde o acıyı yaşamak için direneceksin.hayatının geri kalanını onu düşünmek için geçimek isteyeceksin.aksini iddia edenlerden nefret edeceksin.herkesi ona benzetip,kimseyi onun yerine koyamayacaksın.birkaç saat kafanı bulandıran ama onu asla unutturmayan;sadece bir müddet buzlu camın arkasından seyrettiren şarkılar dinleyeceksin.hepsi sizin için yazılmış gibi gelecek.boğazın düğümlenecek.daha fazla dayanamayacaksın.uyumak zor,uyanmak kolay olacak.sabahı iple çekeceksin,bazen de güneş hiç doğmasa diyeceksin...ne geceler rahatlatacak seni ne gündüzler...ölmeyi isteyip ölemeyeceksin.belki çivi çiviyi söker diye karşına çıkana sarılmak isteyeceksin.ama nafile..düşünmesi bile tahammül edilemez gelecek.rüyalar göreceksin gerçek olmasını istedğin..her şıçrayarak uyandığında onun adını söyledğini farkedeceksin.telefonun çalmasını bekleyeceksin aramayacağını bile bile..yüreğin ağzına gelecek,ağlamaklı konuşacaksın arayanlarla.yüreğin acıyacak,daha sevmemeye yemin edeceksin.hayata dair hiçbirşey yapmak gelmeyecek içinden.onun sesini birkez daha duymak için yanıp tutuşacaksın.defalarca aradığı günlerin kıymetini bilmedğin için kendinden nefret edeceksin.yaşadığın şehri terk etmek isteyeceksin,onunla hiçbir anının olmadığı biryere gidip yerleşmek.ama bir umut.onunla birgün biryerlerde lkarşılaşma umudu..bu umut seni alıkoyacak.gelgitler içinde yaşayacaksın_buna yaşamak denirse_rağzımısın bütün bunlara;ölüp ölüp dirilmelere..sevmeyi bilmeyen,dengesiz birini sev o zaman sen de benim gibi... *
(bkz: eski sevgilinin mesajina alternatif cevaplar)
ayrılan için; (bkz: yeni arkadaş) ayrılınan için; (bkz: yeni düşman).
sevgiliyken iki yabancı olunan kişidir,hala heyecan veriyorsa eskimemiştir hala sevgilidir sevgidir sevgilidr unutulası zor kişidir ama eskidir o halde eskitilmeli unutulmalıdır.
bu başlığa entry giren herkesin dahil oldugu sınıf.hepimiz birilerinin eski sevgilisiyiz cokda uzakta değiliz.
arkadasta olmuo bu modellerden yeniden sevgili de, bir daha hiç görüşülmeyesi şahıslardır. şeytan görsündür yüzlerini. bazıları 'ya inanmıorum yaa ben bunla nası zaman geçirmişim' hissi uyandırır, bazıları ise ne yapsanız eskimez. (bkz: eskimeyen sevgili) bazıları size seni hala seviyorumdie msj atar, bazılarıysa sizden böyle msjlar alır. (bkz: aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık)en iisi hiç bu olaylara girmemektir.
insanın başını belaya sokma potansiyeli yüksek insan
telefonunun cep telefonundan silinse bile mutlaka başka bi yerde yazılı olduğu malum kişi..
sözlükte, çözüme kavuşmayan ve bana göre bu gidişle de kavuşamayacak olan, yegane iki sorundan birisi..

diğeri için;

(bkz: seri eksi oy veren ibne)
nefret ederken bile acıtabilendir..
bir acıdan fazla bir şey değildir, olamaz da..
hiç ummadığın bir anda gelip son bir şans ver deyip hayır cevabınız karsısında ''kendimi öldürücem .kötü bişey olacak ''gibi saçma cümleler kurarak saatin 2 sinde gülmenize sebebiyet veren şahsiyet.***
adı ustunde eskidir buraya yazmaya bile gerek yoktur.