bugün

teoman'ın 10. stüdyo albümü tam olarak ne zaman çıkacağı belli değil fakat albümün çıkış parçası serseri için klip çekimleri başlamış duyumları aldık.

yaklaşık bir ay sonra gelen edit: iTunes'a yayılmaya başlamış albüm.
tam 11 adet yepyeni teo şarkısı var albümde hemen çıksın hemen alalım.

1
Sardunyalar Arasında
2
Hem Hayattan, Hem Ölümden...
3
Serseri
4
N'apim Tabiatım Böyle
5
Limanında
6
Yıldızları Yakalamak
7
Çölde Çiçek
8
Seninim Son Kez (feat. irem Candar)
9
Kadının Gidişi
10
Kum Saati
11
N'olur Gitme Kal (Bonus Track)
An itibariyle 'serseri' şarkısı yayımlanmıştır. Efsane geri döndü.
teoman'ın ''o '' isimli ikinci albümündeki kardelen şarkısında geçen sözler. aynı zamanda yeni albümünün ismi olmuştur. uzun bir aradan sonra gelen 10. stüdyo albümü olduğu için özel bir yeri olacaktır diye düşünüyorum.
aşırı bir teoman fanıyım malesef albümü çok beğendiğim söylenemez.
Yeni Teoman albümü. Özlediğimiz ses yine kulaklarımızı şenlendiriyor. Şu anda albümü dinliyorum ve "çölde çiçek" hiç de fena bir şarkı değil. Kaliteli müzisyenin hakkını vermek lazım.
teoman'ın en sevdiğim ilk üç albümünü zorlayacak nitelikte. kıl olduğum bir parça yok. minör hitler de mevcut. favorilerim beş tane. daha ne olsun?
her ne olursa olsun bir teoman albümüdür. sevenleri için müziği bıraktıktan sonra bir mücize niteliğinde. ayrıca albüm adını eski bir teoman şarkısında geçen sözden alırken, (bkz: kardelen) ironiktir ki eski bir teoman albümünün adı olan da bir şarkı barındırır. (bkz: insanlık halleri)
yav hacı bu adam niye kötü albüm yapmıyor. niye kötü şarkı çıkarmıyor. yav çıkarda soğut biraz kendinden. biz seni dinlemekten bıktık sen millete kendini dinlettirmekten bıkmadın. ne güzel müziğide bırakmıştın mk niye geri dönüyon sen. zaten hakettiğin değeride göremiyorsun. bari bul kendine göre bir kız. sana kız mı yok. git ona şarkı yaz. niye milleti gereksiz yere aşık olma moduna sokuyorsun. niye şarkılarını takıntı yaptırıyorsun ağıza. vicdansız namussız. telefonumda yer kalmadı lan senin şarkılarından!
Napim tabiatım böyle şarkısı hariç bütün şarkılarını çok sevdiğim albümdür kendisi. hele o serseri nasıl bi şeydir. Bilmem kaçıncı dinleyişim..
Teoman'ın en iyi albümü: https://www.youtube.com/watch?v=DlsYbtyik_k

Hitleri: Sardunyalar Arasında, Hem Hayattan Hem Ölümden, Limanında, Kum Saati

Minör Hitleri: Serseri, Çölde Çiçek, Seninim Son Kez, Kadının Gidişi

iyileri: N'apim Tabiatım Böyle, Yıldızları Yakalamak, N'olur Gitme Kal

Sürprizi: Eski Bir Rüya Uğruna

Son kararım En Güzel Hikayem ile birlikte en iyi işine imza atmış. Gönülçelen ve insanlık Halleri albümlerini bile aşmayı başarmış.
aşk ve gururu referans alıp teoman bitti yea'ya yürekten inanarak dinlemeden beğenmediğim albümdü. Albüm çıkalı bir sene oldu ve albümdeki bütün parçalar bugüne kadar bir şekilde kulağıma geldi. Ben de ulan böyle bölük bölük olur mu dinliyosam tam dinleyeyim dedim ve kendime engel olamayarak beğendim albümü.
Teoman'ın Şarkı sözü konusunda kendini tekrarlamasını bir yana bırakırsak gayet de sevilebilir bir albüm olmuş bu. Bir tek n'apim tabiatım böyle ciddi anlamda itici geliyor. Çok fazla duyduğum için kulağımın alışmasından mıdır, bayağı bir isme sahip olmasından mıdır, sözlerindeki kafiyenin beni yormasından mıdır nedir bilmem, sevemedim bir türlü.

Bu adamın ölüsü de iş yaparmış, ona inandım ve önceki düşüncelerimden dolayı kendimden utandım.
Dinlemekle eskitemediğim albüm. Teoman’ın her albümünü severim ama şaka maka bu albüm hayatımın albümü oldu.

görsel