bugün

adını hatırlayamadığım oyundur. hani köpeğiyle beraber takılan bi ninca vardı bildin mi? ha işte o lan süperdi...

edit: aha buldum shadow dancer
en iyisi 3 adamlı olmakla beraber zar girdiğimiz atari salonlarını özlediğimi söyleyeyim.1 jetona 3 saat oyun oynardım 3 adamlı da.
herkes hatırlamasa da fanatiklerinin kesin hatırlayacağını düşündüğüm, zamanında fırtına gibi esen, kahramanlarının goal 3ün tayfası olduğu ve her tür spor dalını denedikleri oyunlar. basketbol versiyonu vardı *, buz hokeyi vardı *ve tabi ki hala oynadığım adını nekketsu *hede hodo fighting oldugunu sandığım oyuncuların sporu bahane etmeyi bırakıp direkt birbirlerine girdiği bir çeşidi vardı.
mame ile yeniden can bulan ve birçok 3d oyuna 5 [beş] basan oyunlardır. teşekkürler mame32
River raid.
süper mario dan sonra tek geçerim pikacu.
karakutudaki yarış oyunu. sürekli zaman değişiyordu. araba değil yol hareket ediyordu.
gece sürmek çok zor oluyordu.
ateri olduğu sürece eski olmayacak oyunlardır. zira dün biz oynuyorduk, 50 yıl sonra diğer üçüncü dünya ülkeleri çocukları oynayacak. napalım, teknolojiyi takip edecek satın alma gücü olmayınca bekleyecekler bi 50 sene daha...
o zamanların küçük insanı parasını biriktirir ve gider bir atari kaseti satın alır kasedin üzerinde 1001 yazmaktadır sanırılır ki 1001 tane oyun var lakin eve gelip atariye kaset takıldığında herzamanki gibi hüzün baş gösterir, evet 1001 tane oyun vardır fakat hepsi aynı oyundur.Bu insanların gururunu kırmaktan başka bişi değildir ayıp tüh size pis çinliler diyesi gelir insanın.
http://www.celiker.com/bl...6c-49e5-a0aa-c37a51c02312
karakutudaki oyunlardan biri olan uçak oyunudur. fuel oil alırken çıkan ses halen kulaklardadır.
bir diğeri ise* kol saatindeki yarış arabası oyunudur.
commodore 64 zamanında boulder dash vardi. durup dururken kayalar elmas, elmaslar kaya olurdu *

ayrıca atari salonları zamanında tekken serisi vardı ki unutulmazlar arasındadır.
(bkz: captain tsubasa)
unutulan elden düşmeyen bir hastalık olarak: (bkz: tetris)
ve de çocukların boynuzlu ve kuyruklu kahramanı: (bkz: hugo)
tek kişilikmi? çift kişilikmi? diye street fighteroynamak için arkadaşına sorduğun, zaman zaman kasetlerini değiş tokuş yaptığın, evdekilerinin tv izlemelerine engel olduğun için sürekli uyarı aldığın 90 ların efsanesi
(bkz: double dragon)
(bkz: wolfied)
http://www.oyunozi.com sitesinde nerdeyse hepsini bulabilceğiniz oyunlardır. yeni keşfettim ve çok mutlu oldum. ninja kaplumbağaları oynuyorum yarım saattir. süper valla. *
(bkz: goal 3)
(bkz: super mario bros)
(bkz: circus)
(bkz: contra)
(bkz: goal 3)
(bkz: Tank) ne çok oynardım yahu olsada oynasak yine.
(bkz: lode runner)
(bkz: mortal kombat)
bi de oyun sırasında anne babalar "bozacaksınız televizyonu bunlarla" vb. gibi sözler sarfetmeselerdi acıktığını bile fark etmeden saatlerce doya sıya oynanabilirlerdi.
üstüne takılan oyun kasediyle çalışan oyunlardır. hey gidi günler hey *