bugün

Hayatini kaybetmistir. Allah rahmet eylesin.
Türkiye ye popu getiren adamdı.

Başımız sağolsun.
allah rahmet eylesin.
yatak odasında cansız bedeni bulunmuştur.
üzmüştür.
huzur içinde yatsın.
79 yaşında , kalp krizi sonucu evinde ölü olarak bulunan pop star büyük insan Erol büyükburç allahtan ailesine sabir ,kendisine rahmet dilerim , allah günahlari varsa affetsin .
Hayatını kaybetmiş büyük sanatçı. süper şarkıları vardı. Popun kralıydı kendisi. Alemin kralında da oynamıştır. Unutmam halen ya.
Allah rahmet eylesin.
bana göre; duru, berrak, pürüzsüz bir sesi vardı, ötesine karışmam...
ruhu şâd olsun...
Allah rahmet eylesin. ünlü kişilerin ölmesi apayrı bir hüzne gark ediyor insanı.
ailesine, tanıdıklarına allah sabır versin. allah rahmet eylesin.
Pop Müziğin ilk adamlarından...

Ölmeden önce son bir telefonuna uzanmaya çalışmış ama vade dolmuş neylersin...

Çok sık kullanırım "saksı değilim ben, en çok bana soracaksınız" sözünü...
bugün rahmetli olan pop sanatçısı. Hep aklıma ben saksı değilim sözü gelir.
şizofren bir sarkıcıydı. toprağı bol olsun.
bugün hakkın rahmetine kavuşmuş müzisyen ve oyuncu.

göte göt demek için yazılmıştır işbu entry.

ne çok seviyoruz postmodern vefasını. daha üzerinden çok geçmedi adamla dalga geçiyordunuz saksı meselesi yüzünden. şimdi gelmiş büyük sanatçı bilmem ne diyorsunuz. evet allah rahmet eylesin fakat sizi gerçekten hiç samimi bulmuyorum. biraz kendinize ve çevrenize karşı dürüst olun. ölen kişilerin üzerinden prim yapmaya çalışmayın ya!
+o toprak az gelir buraya.
-noluyo lan !!!
+en çok benim üstüme toprak dökeceksiniz en çok beniimm!!
-mustafa kaç kaç...
+giderseniz gidin ulan ben kendi toprağımı kendim dökerim saksı değilim ben burda iki gıdım toprak neyime yetsin en güzel beni gömeceksiniz en güzel beni!!!(hem söyleniyor hem kürekle toprak atıyor mezara)

umarım buradan daha iyi bir yere gidecek, ülkenin önemli simalarından.
Erol Büyükburç, kendisi en inziva döneminde 90'ların ikinci yarısında Sevgili Eşi Emel Büyükburçla Radyo D'deki bayram özel programıma konuk olmuştu...
Tanışmadan önce de Erol Bey'in o anlatılan efsane dönemine hayranlık, çocuk dönemimde sıkça seyrettiğim programları nedeni ile de eşi Emel Hanım'a bolca sevgi beslemekteydim.
Programımdan sonra da vefatına kadar zaman zaman Emel Abla ile görüşürdük ve o zaman anlamıştım ki Erol Bey'i Erol Büyükburç yapan oydu... O saygınlığı, o starlığı efsane halde korumayı başarandı Emel Büyükburç.

Yazık ki Eşi Emel Büyükburç'un vefatından sonra görüşlerim doğru çıktı ve yeni neslin çok yanlış tanıdığı bir Erol Büyükburç profili çizdi kendisine; özellikle yeni dönem kişiliksiz tv programlarının kimyasını bozmasına yanlış evliliğini de ekleyince... Yeni nesil benim duyduklarımı, gördüklerimi bilmedi, bilse önemsemeyecek kadar uzak buldu yeni hallerini, dahası annemin ve babamın gençlik dönemlerindeki o en efsane hallerini bilmek, tanımak isteyecek kadar merak bile edemediler hep ekranlarda bambaşka haliyle gördükçe....

Ben hafızamda Erol Büyükburç'u eşi Emel Büyükburç'la evli oldugu, inzivaya kalitesiyle çekilmiş, efsane bir dönem yaşayan gerçek bir star olarak korumaya çalıştım hep...
Ve bundan sonra da öyle hatırlamak istiyorum...
O'nu gerçek sevenine sonunda kavuştu, Emel'i olmadan geçirdiği o günler son buldu diye de huzurluyum...

Ve acını hala ilk günkü gibi hissettiğimiz sevgili Ajlan; o bu şu hepsi bu dünyada kaldı sen de kavuştun babana...
Hepiniz ışık içinde, huzurla uyuyun..
Ölmüş olan sanatçı. Biri öldüğü zaman, eğer kötü biri değilse, vicdanı olan herkes üzülür ve ruhuna rahmet diler. Ölmüş bir insana rahmet dileyen insanları eleştirmek de sadece komik ve tuhaftır.
Biri ölüyor ve insanlar haklı olarak, vicdana sahip oldukları için, hatırasına rahmet diliyor, ruhunun huzur bulmasını diliyor. Bu insanlığın gereğidir. Bu olması gereken şeydir. Bunu sorgulayana da hayret ve merakla bakmak da doğru bir harekettir.
2011'de kocaeli'de pişmaniye festivalinde karşılaşmıştık. mekanı uçmağ olsun.
boş ve boş adamdı. allah rahmet eylesin. hiç sevmezdim.
Allah rahmet eylesin.
çocukluğumda bana çocuk şarkıları kitabı hediye eden efsane sanatçı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ölümünün şüpheli olduğunu ve araştıralacağını söylediği sanatçı.
yakınları mezar taşına:
ben saksı değilim en çok bana fatiha okuyacaksınız en çok bana! yazsa çok güzel olurdu.
seneler önce ilkokuldayken okulumuza geldiğinde tanıştığım, öldüğünü bugün okuduğum sanatçı. karısı ute hanım da vardı yanında, keyifli bir sohbet etmişti ben ve yanımdaki arkadaşlarımla. allah taksiratını affetsin.
cenazesinde ortaya çıkan iki tip ondört senelik akp lağımının daha başımıza ne işler açacağının kanıtıdır.