bugün

az önce star tv'de izledim haberdir.
genç ermeni'lerin dedelerinin arazilerinin tapularının kendilerinde olduğunu belirterek mahkemeye başvurmuşlar ve ayrıca 63 milyon $ tazminat istemektedirler. yapılan eylemlerde türkiye bayrağı yakılmış ve 1915 yılını unutmadıklarını, mustafa kemal atatürk'ün adolf hitler'e benzediğini belirten pankartlar yer almıştır.
asıl amaç tabii ki de * soykırımı gündemde tutmaktır.
(bkz: ölüden göt istemek)
verelim de alabilecekler mi? ama bence biraz zorlasalar alırlar.
isteye isteye bitirilemeyen isteklerden bir tanesi dahadır. eminim bütün bu tartışmalar herhangi bir sonuca bağlansa , günün birinde ermenistan tarafı yine saçma sapan bahanelerle garip isteklerde bulunacaktır .
asıl onlar bize toprak vermeliler. yani madem ki ermeniler istemeden vermeliler. *
(bkz: sıraya gir)
tema vakfına gitsinler, gübreli mi gübresiz mi nasıl toprak istiyorlar ona göre fiyat çıkartırız. *
olabilecek sıradan gerginlik taşımayan istekler bütünüdür. bende orta asyadan istiyorum aynı şekilde balkanlarda hatta ve hatta iber yarımadasından var mı benimle ilgilenen?
büyük bir zavallılıktır. dikkat çekmeye çalışan, hafif dengesiz bir çocuktan farksızdır yaptıkları şey. o mahkeme sizi haklı bulacak, türkiye de hemencecik sayıverecek elinize 63 milyon doları değil mi? çökmek üzere olan ülkenizin kıçını kurtarmaya çalışacağınıza sizi elinin tersiyle itebilecek bir ülkeyle kavgaya girişiyorsunuz ya, valla orta asya'nın maskarasısınız siz.
-Biz sizden toprak istiyoruz. Mustafa Kemal adolf hitlere benziyordu. Biz de şu kadar milyon dolar para istiyoruz verin bize.
-Tabi kii(Birden durup düşünülür)
-Ne oldu? Ne düşünüyorsunuz?
-Hiiiç. Nerenize sokalım onu düşünüyordum da. Malum girip çıkan belli baya yer açılmıştır içerde. Tamam buldum şöyle bir dönün 360 derece artık bulabildiğimiz deliğe sokacağız.
-allah'ın emri peygamberin kavliyle toprağınızı toprağımıza istiyoruz.
+verdik gitti.
-şimdi hakikaten verdiniz mi?
+la bi siktir git çay koy dilimiz damağımız kurudu.
kurtlar vadisi erivan filminin habercisidir.

-biz size o toprağın altını vaad ediyoruz.
"yarrak var; yin mi?" sorusunu akıllara getiren hadisedir.
toprak orda, buyursunlar gelsinler, o şehit kanıyla ıslanmış mübarek toprağa yüz sürsünler. Bizden alıp alacakları toprak, yüzlerinde kalacak olandır.
kaşındıklarının habercisidir.
'Ya tutarsa' zihniyetinin halen varolduğunu gösteren bir istekdir.Anlaşmalar olmasa Türkiye bir kaşık suda boğabilecek güce sahip.Kardeş gibi yaşayalım işte ne bu geçmişteki olayların hırsı arkadaş.
sonucu olmayan olay.alırlar diye düşünüyorum ancak başı alırlar.
bokunu çıkarmakdır.
(bkz: başka emriniz)
ölüden göt istemek ile aynı derecede mantıklıdır.
(bkz: yanında da hıyar ister misin)
yeterince para verirlerse yeterince toprak alabilirler. * bedava alamazlar ama. *
olur.

http://www.youtube.com/watch?v=nwcnJ6Ohs0o
y.rrak afedersin.
ya klişe olacak biliyorum lakin sıkıyorsa al denilesi istektir.