bugün

30 dan önce evlenen maldir. Aslinda evlenen komple maldir da neyse.
benim anlam veremedigim korkudur. bi arkadasimiz var evlendi daha ilk haftasi basladi taylanda gidip orda yasicam disari cikinca sikinti basiyo biyere gidemiyorum esim kahvalti hazirlamiyo vs demeye ulan bu yasina kadar tayland mi gordunde simdi tayland istiyosun biiir anasinin evinde kahvalti yapip cikiyodun sanki buda ikiiii. gorende sizi aliagaoglu sanar bugun pariste brunch yarin maldivlerde kahvalti. evli olmasaniz kari kiz bar pavyon o bicim gezcektiniz de evlilik kisitladi sanki sizi. bu insanlarin ozel hayatlarini biliyorum ben bi cafeye oturup 7/24 kiz kesen ona buna yazip asaglanan reddedilmeye doyamayan tipler evlenince playboy kesiliyorlar nedense.
sağın solun verdiği gaza uymayın. olur olmaz tiplerle evlenip 3-5 gün sonra kavgaya başlamayın.
Kızlar evlendikten sonra çok baska insanlar oluyorlarmış hep öyle diyorlarr.
allah neyi nasip ederse insan onu yaşar.evlilik ister miyim ? isterim ama şartların oluşması lazım.evleneceğim kız temiz anlayışlı ve beni sevecek.zor günümde yanimda olacak.ayrıca benim de kizin ailesini sevmem gerek.son olarak askerlik sorunum olmamalı ve iyi bir gelirim yani evi gecindirecek bir maaşım olmalı.mantıklı olmak lazım.
haklı olan korkudur.
korkunun ecele faydası yok:) evlilikten korkmayan erkekten "hazer ediniz", hala elifi görse mertek sanıyordur.
yerindedir. lütfen evlenmeyin, lütfen üremeyin.
Mesele zaten evlilik değil. Türkiye de oluşan bir korkudur bu. Arkadaşın anlattığı gibi evlilik sonrası kızın ailesi evden çıkmaz. Kardeşinin bilmem neyine kadar eve gelirler. bazende oğlanın annesi gelir o ev cehenneme dönüşür. Evli çiftlerin evi mi yoksa mülteci kampı mı belli değil. O yüzden mümkün mertebe uzak yerlere gidin. Borcada kendiniz girmeyin. imkan olsa yabancı kız alırım ama istemiyorum. O yüzden böylesi daha rahat. Kim ne halt yerse yesin. mağara bana yeter.
iki majör sebebi var kendimde ve yakın çevremde gördüğüm.

Evlilik otuz yaş ve sonrasına kalmış, gençlik çok hızlı yaşanmışsa tek eşlilik korkusu bir numarada.

ikinci sebep ise maddi manevi yalnızlığa alışmış, keyfini sürmüş olmak. istifa cebinizde dolaşma lüksünüz varken ve cebinize yalnızken giren para sizi şehrin efendisi yaparken yeni hayatınızda bambaşka harcamalar ve sorumluluklar sizi bekliyor. Artık küçük bir evde lagavulin içmek yerine dev bir evin masrafları klasınızdan kısabiliyor. istifa edemiyor, özgürce para ezemiyorsunuz.

Ancaaaak tüm bu korkulara rağmen evlilik bence güzel şey. insana bambaşka bir amaç ve bakış açısı veriyor sevdiği ile bir olup hayata karşı dikilmek.
her gün aynı pilav yeme korkusudur. sanki bekarken bir iskender bir beyti yiyorlar.
Evliliğin en makul olanı 45 bin lirayla sonuçlanıyor size giren çıkan yok tabi korkmazsınız.
Erkeklerin evlilikten kaçma nedenlerini Psikoterapist / Aile Çift ve Evlilik Terapisti Uzman Psikolog Naciye Tokaç anlattı.

Psikolog Naciye Tokaç, erkekleri evlilikten korkutan psikolojik durumları şöyle belirtti: “Kadın ve erkek; algılama, karar verme mekanizması, stresi yönetebilme becerisi, ihtiyaç duydukları şeyler, öncelikli ihtiyaç sıraları, alışveriş, dil ve konuşma, cinselliğe bakış gibi birçok açıdan farklılık gösterirler. Tüm bu farklılıkların evlilikle birlikte bir uyum göstermesinin beklendiğinden dolayı erkeğin evliliği birkez daha düşünmesine sebep olmaktadır. Kadınların da erkeklerle farklılıkları yüksek olmasına rağmen kadının uyum sağlamaya daha fazla yatkın olması; erkeğin ise kendi istediğini yapma konusundaki çoğunlukla ısrarcı tutumu evlilikle ilgili bakış açısını da
olmayan korkudur.

askere gitmemiş, babasından harçlık alan, işi gücü olmayan, daha final haftasını üstünden atamamış adamlardan evlilik bekliyorsunuz. wtf?

iğneyi adamlara batirirken lutfen çuvaldızı götünüze sokun ve hayat şartlarinizin hazırlığını sorgulayın.

bi de 95den sonra doğanlar çıksın başlık kasiyo.
Evliliğin korkulacak bir müessese olduğunu düşünmeyip aksine mutluluk kaynağı olabileceği kabullenilebilirse yersiz bir korku. Mutualist bir yaşam tesis edildiğinde sosyal statüden ihtiyaçların karşılanmasına; insanların sizin hakkındaki düşüncelerine kadar hepsi üzerinde olumlu etkisi olacaktır.
Fazladan sorumluluk sahibi olma korkusudur suan kendimden mesulum ama evlenince sorumlu olduğun kişi sayısı artıyor ve eskisi gibi rahat davranamiyorsun tek basına karar alamıyorsun.
en büyük nedeni süresiz nafakadır.
Sadece erkekler anlar. Bunun karşılığında bir de Kadınların evlilik hevesi vardır ki bu iki düşünce yapısı illa çelişir.

Neyse ben bir şekilde annemle anlaşmaya gittim. Bir gün senin karşına iste bu benim evleneceğim insan ! Diye birini çıkartmadığım surece Peri kızı olsa evlenmem, dedim. Kabul etti. Bana bıraktı yani.

Peki ben ? Sikseler evlenmem. *
kayınvaliden mi var derdin var.
Pipin mi var derdin var.
Erkekler artik zaten evlenmeden sevgiliyle her turlu boku yiyebiliyor. Neden evlenip ekstradan sorumluluk alsin ki.
Evlilik korkusu değildir evlendiğin kişinin nasıl çıkacağı korkusudur o.

(bkz: vezir)
(bkz: rezil)