bugün

bir yerde eksiklik vardır, bunu kapatmak için kullanılan bir yöntemdir.
Barbarlıktır resmen. insanın sıkılaşmak için, duruşu için, zayıflamak için gitmesi kabul edilebilir ama gidip canavara dönüşmek hastalıktır ve daha önemli bazı şeyleri ister istemez geri plana atar
kolay kaldıracaklarını sandıklarından.
Fotograf cekilmek ve plajlarda boy gostermek icin.
Vücut geliştirme ve sporun insanı mental, ruhsal anlamda geliştirip olgunlaştırdığı kanıtlanmıştır.
vücutlarını geliştirmek için.
Beyinlerini geliştirmekten daha kolay olduğu için.
kafaları çalışmazsa kasları çalışsın diyedir.
Öz güven patlaması olması için .
çünkü rakibimiz olan diğer erkekler seviyeyi sürekli yükselttiği için yapmazsan elenirsin.
göbekli abilerin "beyinlerini geliştirmekten daha kolay olduğu için" diyerek kıskançlıklarını ortaya döktüklerini görmek için olabilir.
insan metabolizması stand by konumundayken bile enerji harcar. nasıl telefonlarda ekran parlaklığı % 100 olunca daha çok enerji harcayıp batarya daha çabuk bitiyor insanda da durum aynı. ne kadar fazla kasınız varsa bekleme konumunda bile daha fazla enerji harcıyorsunuz.

enerji hercamak neden önemli derseniz, teorik olarak ne kadar az yağlı olursanız o kadar uzun yaşarsınız.
kezbanlara hoş görünmek için.
bendeki özgüvene sahip olmadıkları içindir..
evet koca göbekliyim..
zırvalamayı kesin! tabiki de sağlık için.
kitapları anlamadıkları için. bir saat kol çalışacağına siktir git 2 kitap oku belki aynı seviyeye erişiriz.
%80-90 oranda özgüven kazanmak için .
Daha bi erkek gibi görünüp kendini beğendirmek içindir.
kendine hoş görünmek için. azınlık için tabi. en azından ben başkalarından çok kendimi güzel görmeyi önemsiyorum. ben kendimi güzel görmedikten sonra herkes brad pitt gibi görse ne farkeder.
Seks objesi olmak için. Devam beyler.
iyi hissetmek, hasta olmamak,vurunca zırlatmak, giyince yakıştırmak için.
Eski sevgiliden intikam almak için olabilir. (buralar hep değerlenecek ama sen bilirsin)
Zayıflamak vucut gelistirmek değildir. bilen bilmeyen yaziyor.
meseleyi mutlaka uçlara taşımayalım. ben salonda öyle insanlar görüyorum ki evet entelektüel kapasiteleri düşük ve kendilerini cinsiyetleri üzerinden tanımlıyorlar. salonda sadece bu yönde hareket eden insanlar yok. insan beden ve ruh kapasitesi olarak bir bütün bana göre.

vücut geliştirme kavramı aslında özetle kas kazanmak demek. eğer yarışmalara katılmayacaksanız sizin çok gelişmiş kaslara ihtiyacınız yok ama bu demek değil ki belli bir kas kütlesine ulaşmak gerekli değil. yani demek istiyorum ki kabul edilebilir düzeyde yağ oranına sahip ortalama kasları olan bir erkek bir çok açıdan özgürdür.
kendimi iyi hissettiğim, negatif enerjimi attığım ve daha çekici göründüğüm ve en önemlisi keyif aldığım için.