bugün

entry'ler (245)

ankaralı kızların haddinden fazla yollu olması

bu keko ile ilk kez paralel düşünüyoruz. olağan bir durum olmadığından dolayı endişeliyim.

benim atam atatürk değildir demek

bir yazarın belirttiği üzere atatürk, türklerin atasıdır. müslümanların değil.

necip fazıl kısakürek

vasiyetinin bir bölümünde onu sevenlerden birkaç ricası olmuştur. ben hepsini yerine getirdim. umuyorum tevhidler 70 bine ulaşmıştır.

Surda bir gedik açtık; mukaddes mi mukaddes!

Ey kahbe rüzgâr, artık ne yandan esersen es!..

Allah'ın selamı üzerine olsun...

atatürk büstünü kıran ineğe soruşturma açılması

şakadır diye düşünürken harbiymiş lan!

görsel

sözlük yazarlarinun reddedilme sayisi

reddedildiğim kadınların şimdiye dek bana hiç zararı olmadı, asıl kabul edenler silkti belamı.

çapulcularla aynı ülkede yaşamaktan utanmak

gezide vardım demokrasi mitinglerinde de. yani bir noktada çapulcuyum galiba.

Asıl gezi ruhunu yaşayanlar, ''polise'' atılan molotofu görünce eylemi sonlandırıp evine dönerken, demokrasiyi savunanlar, ''halka'' ateş edildiğini görünce tankın altına yatıp eylemi devam ettirenler oldu.

sonuç olarak kendimden utanıyor muyum? pek sanmam.

islamda savaşta esir alınan kadınlarn helal olması

cephede esir düşenler kadınların cariye olmasıyla alakalı. çok ince bir kavram aslında. cephede müslümanlar ile savaşan gayrimüslim kadınlar için geçerli. ülkesinde yani evinde savaşa katılmayıp sonucunu bekleyen kadınların konuyla alakası yoktur. ayrıca savaşılan toplum müslüman ise kadınlar cariye olarak alınamıyor. zaten kadın, cariye olduktan sonra müslüman olmayı kabul ederse cariyelikten direk çıkıyor ya onu alan kişinin hanımı yada özgür kalıyor. Ayrıca cariyelik olayı hadi ben bu karıyı cariye yapıyım helalim olsun demekle de olmuyor. bir çok aşama ve tek taraflı bir nikah sonucu kişinin cariyesi oluyor. gayrimüslim bir kadınla da zaten tek taraflı bir nikah yapılabilir. ama şu da bir gerçek ki kişinin kendi eşinden farklı oluyor.

cephede müslüman öldüren gayrimüslim kadınların içinde bulunduğu durum. aslında her şey kadının elinde kimse kimseyi zorla cariye de yapmıyor, yapamıyor. üstelik müslüman olmayı seçenler cariyelikten de kölelikten de düşüyor zaten.

bir haftada 13 kilo vermek

ciddi bir sağlık sorununun habercisidir. kanser hastalarının çoğunda görülür.

bir babanın evladına verebileceği en değerli şey

önce müslüman sonra türk olduğu gerçeğidir.

samimiyetsiz cümleler

muhabir-esnaf
- durumlar nasıl esnaf kazanıyor diyebilir miyiz?
- allah seni inandırsın ablacım bazı günler eve aç gidiyorum.
- ekonomik dalgalanmadan siz de etkilendiniz sanırım?
- piyasa kötü piyasa berbat, kan ağlıyoruz ablacım kan.
- yıllık kar zarar oranınız yüzde kaç ?
- bugün dükkanı kapatsam kardayım sayın ablacım.

- kaç yıldır bu sektördesiniz ?
- vallaha güzel ablacım bu lokanta babama dedemden kalmış bana da babamdan bende 20 senedir döndürüyorum.

her yaşta güzel duran isimler

(bkz: eyşan)

sözlük ben bir bok yedim

çok büyük bir gemide kırık bir pusula ile yalnız yolculuk etmeye benzer. okyanusun arsız sularında boğulmakta bir seçenek kuponu paylaşıp mürettebatı artırmakta.

paylaş kuponu! ya amerikayı keşfederiz birlikte yada derin sularda kaybolan iki insan oluruz.

bir erkeğin sadece güzelliğinize aşık olması

zengin ilgi alanlarının, kültür ve bilgi birikiminin, mesleğine olan saygısı ve başarısının göz ardı edildiği zeki bir kadın için oldukça aşağılayıcı bir durum.

akplilerin bilinçsiz olduğu gerçeği

onu da geçtim koskoca amerika birleşik devletleri başkan yardımcısını karşılamaya, ankara vali yardımcısını görevlendirdiler. yok artık bilinçsizliğin bu kadarı.

satanistlerin allah yok diyen ateistleri dövmesi

14 yıl öncesini hatırlamak şurada dursun dün ne yediğimi bile hatırlamıyorum.

satanist olsam dövdüğüm ateistleri unutacağım, ateist olsam yediğim dayağı.

islamdaki inanılmaz ötesi mantık hatası

bilimden anlamayan adam ateist olamaz. ateizm bilgi ve bilimin gücünü kabullenmeyle gelişen bir düşünce bir inanış. en azından çevremde tanıdığım ateist insanlar böyle.

şimdiye dek anladığım iki şey var;

-bilgisiz isen bir ateistle tartışma.
-cahilsen ateist olmaya çalışma. ( yazar bu konuda oldukça kararlı)

sözlük yazarlarının telefon zil sesleri

(bkz: hans zimmer)

türk kahvesi içenlerin kültürsüz olması

(bkz: pelinsular kültür dersi veriyor)

türk kahvesi içmek, batı insanı için bile kültürel bir farktan lezzetli ve keyifli biçimde yararlanma eylemidir.

otobüste hamile kadına yer vermemek

kişiliğinin henüz şekil almadığı kişilerde görülen eylemdir.

öte yandan benim dikkat ettiğim konu asılında şu; toplu taşıma araçlarında ki nezaket kavramı nedense hep erkek bireylerin sorumluluğunda. ortalama aynı yaşta olduğum kadınların gözleriyle yürüttüğü nezaket brifingleri artık sıkıcı olmaya başladı. sağlık problemim neticesiyle yer veremediğim için beni göz hapsine alacağına o yağlı götünü kaldır da sen yer ver kestane kabuğu! sonra erkek kadın arasındaki hiyerarşik farkı köreltme çabası.

karıcım sana mini etek çok yakışıyor diyen gavat

lan yavşak! güzel bir akşam yemeği öncesi mini etek giyen karısına '' harika görünüyorsun hayatım'' demekte bir noktada ''karıcım sana mini etek çok yakışıyor'' demektir.

edit: imla