bugün

atanma ihtimali yüksek olduğu için kimi uyanık erkekler tarafından tercih edilir. meslekten uzak olmakta bayan makina mühendisinden farkları yoktur.

olası bir diyolog;
-örtmenim çişim geldi,
-sittir git kendin yap, koca adam olmuşun eşek.
hemsirlerden sonra erkeklerin el attigi ikinci bayan meslegi. ogrencileri anaokulu degil babaokuluna gidiyoruz esprisi yapmalilar.
anaokulu öğretmenlerine ihtiyaç artmasıyla birlikte çoğalan öğretmen çeşitidir.

anaokulu öğretmeni demek, bebek bakıcısı gibi çocuğun her ihtiyacıyla yakından ilgilenmek demektir. bunu erkek bir öğretmen yapabilir mi? tabi ki yapamaz.
anaokulunda çocukları bazı zamanlarda öğretmenler tuvalete götürüyorlar. erkek çocuk neyse de kız çocuk bu öğretmenlere asla emanet edilemez. yani benim kızım olsaydı, anaokulu öğretmeninin erkek olmasını istemezdim. güvenemezdim.

sınıf öğretmenliği, türkçe öğretmenliği, matematik öğretmenliği... varken anaokulu öğretmenliğini seçmeyin. bir kere karizmatik bir meslek değil.
kız istemeye gittiğinizde kızın babası "ne iş yapıyorsun" diye sorduğunda "anaokulu öğretmeni" diyebilecek misiniz? *
kadının yapabileceği meslekler farklıdır, erkeğin yapabileceği meslekler farklıdır. kadın-erkek hukuk dışıda eşit olamaz.
cinsiyet ayrımcılığı yapanların eleştirdiği erkektir. öncelikle ana okullarında çocukları çişe öğretmenler götürmüyor, tuvalet eğitimi almış çocuklar, yaş sınırı var zaten. kreşle karıştırmayın. bunun dışında her türlü çocukla direkt temas içeren durumlar için görevli kadınlar var, hizmetli olarak.

küçücük çocukların aklına cinsiyetler farklılığını sokunca başlıyor asıl o güvenilmez gelen çarpık durumlar, tacizler, saçma sapan ayrımcılıklar. gerekli eğitimi alan sağlıklı her birey kadın ya da erkek anaokulu öğretmenliği yapabilir.
rahat atanır bir süre sonra yönetici olurum düşüncesine sahip olma olasılığı yükesk..
bu mesleğe uygun olmadıkları düşünülen erkektir.
ancak işin içinde olanlar bilirler ki bu çok büyük bir yanılgıdır çünkü çoğu erkek anaokulu öğretmeni bu mesleği hakkıyla ve başarıyla icra ederler.

annelik içgüdüsü olanların bu mesleği daha iyi yaptıkları düşüncesine kesinlikle katılmıyorum.
bir okul öncesi öğretmeni olarak erkek öğretmenlerin, çocuklar üzerindeki hakimiyetlerinin ve çocuklarla olan iletişimlerinin birçok bayan öğretmene oranla çok daha başarılı olduklarını düşünüyorum.
değişiktir.
var böyle bir adam tanıdığım fen lisesinden sonra anaokulu öğretmeni olmuş hangi akla mantık anlayamadım çok kibar çocukları çok seviyor fakat saç sakal birbirine karışmış kalın bir ses çocuklar görünce nasıl korkmuyorlar diye düşünüyorum.
Hamile kalabilir.
pedofil sanılacak olandır.

önyargının kralını yer.
Kişilikle büyük oranda ilgisi var. eğer neşeli güler yüzlü ve çok kolay stres olan biri değilseniz zorlanmazsınız.
sayıları taksi yada kamyon şoförlüğü yapan kadınları geçmeyecek kadar az olan öğretmenlerdir. ayrıca kendilerine ısrarla anaokulu değil okul öncesi öğretmeni der bunlar.
Erkek hemşirenin yanında Memati ayarında şekli olan muallim kişidir.
eğer işini layıkıyla yapıyorsa, velilerin bayan öğretmenlere göre daha fazla tercih ettiği öğretmendir.
okunulmadığı için pisman olunan meslegin olunulmadigi icin pisman olunan toplumsal statüsü.
(bkz: Ayhan tarakçı)