bugün

Cok guzel arastirma yapilmaktadir bu universitede. Bir arastirmalar yapilmaktadir ki cok guzeldir. Evde oturarak remote sekilde arastirmalarini yapabilir, lab olanaklarindan remote sekilde faydalanabilirsiniz. Cok iyi arastirma universitesidir. En iyisi budur.
Hibrit kararı almayan sözde araştırma üniversitesi #eruicinhibrit.
ideoloji or*spuları yuva yapmıştır. tamam başka ünilerde de vardır ama burası tavan durumdadır. 80'lerden kalan sağ sol çarpışmasını soğuk savaş dönemindeki tipleri 1918'lerde kalan milliyetçi tipleri, marksistleri, memleketçileri, hapçısını, otçusunu her şeyini bulmak mümkün. normal kafayla buraya giren yok. normal kafayla girdiğini zannedenler var. krem peynire tapan (cem yılmazın lafıydı ehurehur) adam burada. öğrenci evinde. satanisti bol, kafatasçısı bol, fahişesi bol, sümeyyesi bol... serüvenin sonunda 'neydi lan bu şimdi?' diyip çıkarsınız. sonrası meçhul. öyle bir an işte bu üniversite.
kazanan arkadaşlar, üniversitenin bir tarafında erciyes dağı, diğer tarafında ali dağı (memeli dağ) bulunur. öğrencisi bol olan bir şehirdir ama pek de öğrenci seven bir şehir değildir. ramazan aylarında dışarıda yemek yemeyin, dayak yemeniz an meselesi olabilir. bunu nereden biliyorum, çünkü aile fertlerimden birisi (bacım) orada okumuştu. ben de sık sık yanına giderdim.
Ahahah güzel hareket sevdim ben. Pink Floyd a selam.

(bkz: another brick in the wall)
kayseri'den illallah etmiş bir öğrencinin tercih dönemine giden okuyuculara tavsiyesidir.

üniversitede yaşantı çok önemlidir. seküler bir yaşam tarzına sahipseniz kafayı yersiniz burada çünkü arkadaşlarınızın %80'i böyle olmayacak burada ve eğrelti olacaksınız. yazacaksanız bunu göze alın. bölümler aşağı yukarı aynıdır ve eğitim süreci üniversite ne olursa olsun sizin çalışmanıza, kendinizi geliştirebilmenize bağlı ama üniversite yaşamı şehir ve kampüse bağlı, hata yaparsanız burada p*ku yediniz bir kere. burada ise muhafazakar ve ülkücü iseniz sosyallik ve rahat yaşamakta sorununuz olmayacak aksi durumdakiler yazmasın.
unutmayın üniversite döneminiz sizin tercihinizde olan bir kere yaşanılacak anların dönemi.

size iki örnek vererek durumu perçinlemek istiyorum.
birinci olayda arkadaşım bankta sevgilisi ile oturuyor talas'ta, sözde öğrencilerin rahat olabileceği öğrenci bölgesi. polise şikayet ediliyor ve polis tarafında uyarılıyor. soruyorum bunu gerektirecek bir vaziyetiniz var mıydı diye, dediği sadece sarılıyorduk oluyor.
ikinci de ise mahalleden* bi kaç kilometre ötede bira içiyoruz yeni tanıştığım bir arkadaşla kayseri'de yeni olduğum zamanlarda*. kaba saba adamın birisi geliyor burada aile yaşıyor, siz kimsiniz tarzı laflar savuruyor bağıra bağıra biz gayet kibar davranıp herhangi yanlış yapmadığımız halde. yanımdaki adanalı arkadaşım hadi şu hiç edelim dese de mantıklıca düşünmeye çalışıp orta yolu bulup tolere etmye çalışıyorum durumu iyiliğimiz adına. bu da sineye çekmek oluyor maalesef.

bunları bilerek yazınız bu üniversiteyi ve şehri.
Bu karantina döneminde küçücük üniversitelerden bile çok daha yavaş ve dengesiz kararlar almıştır.
Zor bela geçtikleri online altyapıları sık sık çöküyor ve çökmese de adamakkılı hazırlıkları yoktu öğrenciler için.

Tercih edecek öğrencilerin aklında olsun.
Rektör bey anladık akplisin yeter gözümüze soktuğun.
Gesi Muhimmat Bölge Komutanlığında kısa dönem er olarak görev yapmıştım. Revir görevlisi olduğum için hemen hemen her gün Erciyes Üniversitesine hasta getirirdim. Ne günlerdi.

içinden tramvay geçen üniversite.
beş para etmez. ülkedeki yüksek liselerden biri.
Rektörünüz bu sene bahar şenliği yapılacak demiş. Hadi iyisiniz yine.
Bir üniversite.
Bunyesinde bir asi arastirma ve gelistirme merkezi bulunan ve bu merkezde de cok degerli bir hocayi barindiran universite.
Egitimi nasildir bilemem.
Hocalarının piskopat olduğu,isim isim yokla almaktan başka bilimsel bir çalışmanın olmadığı universitemsi lise.
Bir köy üniversitesi. Haritada bulamam.
bu yıl kazanmayı umduğum üniversite.
Konumunu bulmak için google kullanmak gereken üniversite. Böyle bir üniversite mi varmış?
geçen yıl muhasebe bankacılık ve pazarlama gibi sosyallik gerektiren bölümleri şehir merkezinden 100 km uzaktaki kimsenin olmadığı dağ başına taşıyan üniversitedir. oraya organik tarım ve hayvancılık vs gibi bölümleri taşısalar daha iyi olurdu.
Kimse yok muuu, dersim 13de, bir saattir boş boş oturuyorum oturuyorum sıkıldım.

T:okul.
10 numara 5 yıldız üniversitedir.

Şaka lan şaka ama yine de 3 yıldızı var.
Anadoludaki bir çok kalburüstü üniversiteden daha zor bir üniversitedir. hocalar yaz okuluna bırakmak için uğraşır, bölümlerin büyük çoğunluğunda devam zorunludur ve eğer sınırı aşarsanız gözünüzün yaşına bakmaz bırakırlar. mühendislik fakültesi gerçekten zordur bu okulda. ayrıca havacılık fakültesinde 2. öğretim harçları 2200 lira civarıdır.
Hukuk fakültesinde sınavlar çok geç açıklanır. Adet edine edine bunu edinmişler. 27 aralıkta yapılan vize sınavı hala açıklanmamış bulunmaktadır. Hayır sınavı tamamen unuttum 10 da alsam 90 da alsam şuradan kırdı şuradan verdi diyebilecek durumda değilim. Hocam zahmet olmazsa bir açıklayın ya sizi de yoruyoruz ama.
çok yakın bir arkadaşımın kazandığı ve "şu tiplere bak amk tipinize sokayım" demeden binaya giremediği üniversite.
"şu tiplere bak amk tipinize sokayım" demeden binaya giremediğim üniversite.
yeni amblemi " bıyıklı dayı" içermektedir.

görsel
kuzenimin tercihlerini ayarlarken sıralamalarının neden bu kadar düşük olduğunu merak ettiğim üniversite.