bugün

(bkz: bizimkiler)
(bkz: kapıcı cafer)
kaygısızlar dizisinde de süper bir rol üstlenmiş karakter.
1946 doğumlu, her bünye tarafından ya ''kapıcı cafer'' ya da ''memnun kaygısız'' olarak hatırlanan, komik olup, süper oyun yeteneğine sahip olsa da, kaypak, arkadan konuşan kişi rollerine cuk oturan, emektar sinema ve dizi oyuncusu.
geçirdiği bir rahatsızlık sonucu tiyatro ve ekranlardan uzak kalan oyuncu.
bir dönem alkolizm tedavisi gören karakter oyuncusu.
hakkında bu kadar az sayıda entry girilmesini haketmeyecek derecede fazlalığı olan bir sanatçı.

ps: hakkında en azından sabri sarıoğlu'ndan daha faza entry girilmesi gereken insan.
cocuklugumuzun unutulmaz dizisi perihan abla nin taksici ismet i. daha sonra kapici cafer oluverdi. o zamanlar kendisini herkes taniyordu tek kanal döneminde, su an ise hakkinda sabri sarioglunun yüzde biri kadar entry girilmemis. cok aci.
memnun kaygısız rolü asla unutulmaması gereken oyuncu. buket dereoğlu'nun babasıdır.
memnun kaygısız ve kapıcı cafer gibi efsane 2 rol oynamış şanslı oyuncu. amma velakin son zamanlarda pek ortalarda gözükmüyor.
--spoiler--
" Buyruuuun" sözleri ve üzerinden yıllarca çıkartmadığı gömleğiyle dikkat çeken Ercan Yazgan,uzun süredir tedavi görüyor.Bir ara 40 kiloya kadar düşen ünlü oyuncunun şu anda sağlık durumu iyi.
--spoiler--

(bkz: milliyet)

ölmeden önce adam gibi bir programa davet etseler de uzun uzun bir sohbet olsa, eskiler anlatsa, oturup saatlerce izlesek.

büyüksün memnun kaygısız.
görsel
* kartal ezcacıbaşı ilköğretim okulu'nda * ilkokul öğrencisiyken okulumu ziyaret etmiş, sinop'lu sanatçı. o dönem şoför ismet'i oynadığı perihan abla sayesinde ünlenmiş ve kapıcı cafer'i oynadığı efsane dizi bizimkilere başlamıştı. en son iffet dizisinde rol alan ercan bey kaygısızlar dizisindeki memnun kaygısız rolüyle şöhretinin doruğuna çıkmıştır. 1999'da antalya altın portakal film festivalinde duruşma filmindeki rolüyle en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülünü kazanmışlığı olan oyuncunun son hali aşağıdaki gibidir: http://www.sinsanbir.com/resimler/ercan-yazgan.jpg
ekranlarda iz bırakan üç önemli dizide tanınmış rollerde oynamış oyuncu.

perihan abla - şoför ismet
bizimkiler - kapıcı cafer
kaygısızlar - memnun kaygısız.

ayrıca dokunmayın şabanıma'da adanalı ökkeş rolüyle müthiş bir oyunculuğu vardır.
kaygısızlar dizisinde "memnun " karakterini oynamış usta oyuncudur. severek izlerdik.
bazı insanlar nerde ne yapıyor cidden merak ediyorum. hakan tanfer, şevket altuğ, ercan yazgan... hasılı iyi oyuncudur. jön olamamış büyük paralar kazanamamıştır belki ama oynadığı rollerin hakkını vermiştir.
yakın zamanda vizyona girecek olan "bana masal anlatma" filmiyle tekrar sevenlerinin karşısına çıkacaktır.
yakın zamanda vizyona girecek olan "bana masal anlatma" filminin fragmanında gördüğüm kadarıyla göçüp gitmiş sanatçı.
yakın zamanda vizyona girecek olan "bana masal anlatma" filminde rol almıştır.
yeni filmi "bana masal anlatma" 9 ocak 2015 tarihinde vizyona girecektir.
gördüğüm bir fotosunda, son filmi için eğer ekstra bir makyaja maruz kalmamış ise deyim yerindeyse yüzü çökmüş diyebileceğim oyundu. kendisini beğenirdim ve türk sinema & dizi sektörü içinde bir çok insanın da sevdiğine inanırım.

(yıllar önce, şöyle bir durumuna da şahit olmuştum.
mekan ortaköy, tam kumpircilerin olduğu çarşıya giriş yapılan tarafın karşısında, yol üzeri bir mekanda oturmuş birşeyler yiyoruz 4 arkadaş. bir yandan da trafikten geçenleri falan seyrediyoruz. bir tane beyaz brodway marka araç gördük. araç normal gayet fakat aracın içinde türk sinema tarihi vardı. yolcu kadrosunu saymak gerekirse, aracı ercan yazgan sürüyor, yanında rutkay aziz oturuyordu. sağ arka koltukta erol günaydın vardı ve yanında da o an tanıyamadığım, yine artist tayfasından biri vardı. bu 3 ustayı aynı anda görmekten ziyade bunları brodway'in içinde görmek biraz şaşırtmış biraz da güldürmüştü.
bu da böyle bir anı işte.)
Memnun Kaygısız rolüyle harikalar yaratan Ercan Yazgan aynı anda Bizimkiler'de de Kapıcı Cafer rolünde döktürmektedir. Dizinin bir bölümünde buna değinilmiştir. Bir vatandaş Memnun'u polise "bizimkiler'de kapıcı rolünde oynayan adama benzeyen" diye tarif etmiştir.
inşallah sağlığına kavuşur.
geçmiş olsun "pırtık"
Büyük geçmiş olsun.