bugün

kim min-suk'un yönettiği haunters/psychic/choneung ryukja * filminde oynayan türk oyuncu.

filmde aşık veysel'in uzun ince bir yoldayım türküsünü mırıldanmış.

[http://www.youtube.com/watch?v=qhS5tcr4jwI ]

filmin fragmanı:

[http://www.youtube.com/watch?v=CwUL3y7s-Og ]
güney kore yapımı haunters/psychic filminde korenin efsane oyucularından kang dong wonla birlikte başrolü paylaşmış genç oyuncu.
çok iyi derecede korece bilmektedir.2002 dünya kupasında şenol güneşin, 2012 seul drama ödüllürinde de koreye giden kenan imirzalıoğlunun tercümanlığını yapmıştır.
şuan koreli bir kızla evlidir*
kendisini daha nice filmlerde görmek isteriz.
yolu açık olsun efenim.

http://t0.gstatic.com/ima...eYwkzE1CgULHQ8utS3yYRQJ7Q
http://t1.gstatic.com/ima...UbRmcAaY8tyY4pUH9mkwLwwBS
http://medya.zaman.com.tr/2011/04/09/musluman.jpg
Türkiye yi tam temsil eden adam. Herşeyden bi atasözümüzü söylüyor herkes de ne kadar çok atasozunuz var diyo. Adam baya iyi ama.
http://www.youtube.com/watch?v=vw2CQW69Dhg

Gerçek bir komedidir.

"Öğretmen osurursa, öğrenci s*çar"
videolarını izlerken bişi yiyip içmediğim adam.
ortam paslıyo o gölü atıyo.

(bkz: kıyak abiymissin helal olsun)
abnormal summit izleme sebebidir.
Tam bi türk erkegidir. Ortaligi kizistirmasa biraz daha iyi olur sanki. Yoksa ülkeler bayaa bayaa düsman kesilecekler bize.
Yakın zaman da kendisini beyaz Show da Okan'ın programında göreceğimiz kişidir. Güney Kore de G11 adı altında belli ülkelerden temsilcilerle evrensel kültür savaşını konu edinen programdır. Program tuttu Enes abimiz ülkemizde de gittikçe tanınır hale geldi. Ülkemizi çok iyi temsil ediyor. Yolun açık olsun oppa.
Türk lirasını anlattığı şu video komedidir.
http://www.youtube.com/wa...desktop&persist_app=1
Saçını mı boyatmıs yoksa ışıklandırmadan mı oyle gözüküyo anlamadım. Ama eger boyaysa yapmamalıydı:/
zaruri tanım: koredeki turkiye temsilcimizdir.
Eşini 4 ya da daha fazla kadınla aldattığı öne sürülen kişi. Abnormal summit programından da ayrılacağını avukatı aracılığıyla açıklamıştır. Ve Olayı yalanlayamamıştır.

Entryi subjektifleştirelim; ağzın laf yapıyor, iyi duzeyer Korece konuşuyorsun, ortalamanın üstünde denebilecek bir tipin var, Kore'de meşhur olmuşsun, oldukça iyi reyting alan bir programda bir hayli sevilen bi kişisin. Karın güzel, çocuğun var. Oldukça iyi para kazandığını düşünüyorum. Ve halk tarafından seviliyorsun. Bir insan daha ne ister? Yani maksimum ne isteyebilir? Yani bu aşk olsa hadi onu da belki bi yere kadar anlayabilirim, bir kişiye aşık olmuş olsan evliyken, adam gibi gider boşanırsın. Evliliğin süresince bilinen 4-5 bilinmeyen kim bilir kaç kadınla aynı anda aldatmak niye? Hadi sen de sıradan bir insansın, hata da yapmış olabilirsin ama o kadar bol keseden ve o kadar katı bir şekilde televizyonda atıp tutmayacaktın Enescim. Yok bizde aldatanı tüfekle vururlar, yok evlilik böyle önemlidir. Yahu ilk aşık olduğun kişiyi unutamamak bile şimdiki birlikte olduğun kişiye haksızlık diyordun sen, aynı kişi misin karını farklı farklı kişilerle aldatan?

Evet, ben bu entryi direk Enes kaya'ya yazdım.
hakkında ilk ve son kez yazacağım türk vatandaşı. bugün on sekiz yaşından küçük genç bir kızın, söz konusu şahıs hakkında cinsel istismar iddiasıyla suç duyurusunda bulunduğu magazin basınına yansıdı. haberleri takip edemediğim için gün içinde ayrıntıları öğrenme fırsatı bulamadım. kakaotalk ve line, kore'de özellikle gençler ve aileler tarafından çok yoğun bir şekilde kullanılan uygulamalar. bu uygulamalar üzerinden sesli ve görüntülü olarak iletişime geçebiliyorsunuz. enes kardeşin gönderdiği iddia edilen videolar, fotoğraflar ve ses kayıtlarının uzmanlarca incelenmesinin ardından orjinal oldukları ve şahsa ait oldukları medyada yer alıyor. uzakdoğuda, özellikle kore'de böyle bir halta karışan adamın *ötünden kan alırlar, elinden işini, aşını alırlar. bu şekilde pek çok ünlümsü de kaybolup gitmiştir. öyle ki; basit bir kazaya karışan, kimseye zarar vermeyen ünlüye bile kafa izni verilir. skandalın(!) boyutuna göre iki sene boyunca basından uzak tutulur.

kore hukuku'na da aşina olan birisi olarak kendisinin basın mensuplarına ve bloggerlara karşı başlatacağı hukuk mücadelesini kazanabilmesine pek ihtimal vermiyorum. basın yaş tahtaya basmaz. kore bizden fersah fersah ileridedir. fakat bir şekilde işin içinden çıkarsa, küllerinden doğar. kore hem döver, hem sever. yanlış yapanı ise siler.

son dakika : enes, avukatı aracılığıyla özür mektubunu basın mensupları ile paylaştı. evliliğinden önce tanıştığı kadınlarla ilişkisinin sürdüğünü itiraf etti. artık kore'de tutunabileceğini sanmıyorum.

--spoiler--
yalnız enes kaya üzerinden uzakdoğuda bile zedelenen imajımız iyice zarar gördü.
(bkz: iğrençsiniz ibneler)
--spoiler--

not: peki kore'de artık türkler neden pek sevilmiyorlar? önümüzdeki günlerde güney kore başlığında bir kaç maddede gerekçeleri toplayacağım.
Tam bir türk. Kore programı için özel olarak mı seçilmiş dediğim şahıs. insan bu kadar türk olur mu yahu.
her erkeğin yapabileceği birşey yapmıştır, ama talihsizliği bunların ortaya çıkmasıdır ve asıl talihsizliği ise güney korede ortaya çıkmasıdır. bizim ülkemizde böyle olaylar daha çok prim yaptırırdı.
cemaatçiydi, öyle bilirdik ancak yakın zamanda evli olmasına rağmen ( çocuğu da var) başka bir hatunla ilişkisi olduğu olayı patlak verdi. inkar edemeyeceği kadar da belgeler sunuldu. ve sonuçta abnormal summit isimli programdan atıldı. koreden de ayrıldı türkiyeye döndü.
türkiye'de böyle bir skandal çıksa tüm medya, yapımcılar, magazin allah ne verdiyse her yerden tv de gösterme çabası baş gösterirken,
korede bu adamı bir linç etmedikleri kaldı o günlerde. ünlü olan insanlara karşı çok tutucu bir millet. ufak bir hata bile olsa, beşerdir şaşar demeyi bilmezler. anında alaşağı ederler. tabii enes kaya'nın yapmış olduğu şey çok kötü. allah eşine sabır versin. çocuğu için sabrettiğini yazmıştı en son koreli eşi.
Uçkuru yüzünden bir çok Türk insanını " anormal zirve" izleme keyfinden mahrum bırakan güney kore temsilcimiz. Eh be abicim, ne o mesajlar öyle. Yok oyun oynayalımlar resim göndermeler. Ne güzel adamdın, evli çoluk çocuklu. Sıçtın hem keyfimizin hem kendi hayatının içine. Ülkenin imajını da yerlere attın işte.

Moralim bozuldu resmen, adamı ekip fotosundan şoplayıp çıkartmışlar resmen. Ben utandım be!

Edit: neyse seni korelilere yedirtecek halimiz yok. Fighting!
kendisi sayesinde gülecek şeylerimiz iyice azaldı. ulan yavşak daha ne isteyebilirsin. gül gibi karın ve çocuğun var, ne işin var senin başka kadınlarla? üzdün yeminle. avustralyalıya amerikalıya sam ile nasıl sataştığın unutulur mu? muhafazakar karakterine yakışmadı. sayende güney kore ile ilişkilerimiz geriledi ulan ayı. valla açıp izlemeye utanıyorum şuan.

tanım: güney korede karizması tavan yapmışken kadın olayları yüzünden türkiye' ye dönmek zorunda kalan adam.
türkiyede bir talk show programı hazırlamasını istediğim, çok sempatik aynı zamanda zeki ve yetenekli anadolu insanıdır. Malum okan bayülgen yaşlandı, beyazı sevmiyorum, diğerleri zaten boktan. Eğer bi program hazırlayıp sunmazsa sonsuza kadar talk show seyretmem.
Guney kore'den alinip uyarlanan Elin oglu tv programinin orjinali abnormal submit programinda turkiye'yi temsil etmistir.
hakkaten, bir ara böyle bir herif vardı, keloğlan'ı selamlaşma muhabbetini anlatırdı. sonralarda sanırsam eşini aldatmış, programdan da atılmış.
Ağzı acaip iyi yapan bir abimizdir. Çoğu avrupalılara atasözleri ile cevap vermiştir... Şuan da istanbul da fazla seveni var.
Duyduğu her boka inanan kendi beyinlerine sahip olmayan aptal insanların nefret ettiği, adam gibi adam.
fetö'cü cemaatçidir enes kaya. koreli eşini farklı kadınlarla aldattığı skandalı patlayınca kore halkı tarafından ciddi biçimde eleştirildi. kore kanalları tüm anlaşmalarını iptal etti. kendisi de özür diledi. işin ilginci katıldığı programlarda sürekli muhafazakar rolü oynayıp cemaat reklamı yapan enes kaya koreli kızlara kendisini italyan nick olarak tanıtıp fantezi maceralarını sürdürmüş. vakti zamanı gelince de bu kızlardan birisi bunun türk olduğunu ve kameralar karşısına çıktığını görünce herşeyi açıklamaya başladı.

kore resmi makamları tarafından onaylanan konuşma ve ses kayıtlarının bir kısmına buradan ulaşılabilir. http://www.koreaboo.com/b...-news-infidelity-scandal/

edit: yakın zamanda kore'de bir kebapçı dükkanı açmış. cemaati güçlendirmek lazım tabii. kebab inn adıyla konkuk üniversitesi durağında fetöye destek sağlayacak müşterilerini bekliyormuş.
(bkz: kebab inn korea)