bugün

görsel
(bkz: ender arslan oldu)*
galatasaray basketbol takımının yaptığı doğru hamle. guard mevkiine can katacağı kesin.
o artık galatasaraylı. http://www.ntvspor.net/ha...nder-arslan-galatasarayda.
galatasaray'a geldikten sonra kötülenmeye başlanmış milli basketbolcu.

yazık lan valla acıyorum size tüüü
galatasaray cc ye ve tüm galatasray caimasına hayırlı olsun. iyi bir guard. Takım oyuncusu sürpriz üçlükçü.

Fakat; Galatasaray'ın guard yerine uzun boylu 3 ve 4 numara transfer etmesini beklemekteyim. Çünkü en fazla alarm veren mevkiiler oralar.
gereksiz transfer zaten gs'da guard vardır.
tutku açık varken alınması ne kadar gerekliydi tartışılması gereken milli oyuncu. gs cafe crown'ın yabancı bir guard ile sınıf atlaması mümkünken yerli rotasyonunu genişletmekten başka bir işe yaramayacaktır.

ama yine de elinde varsa kötü olmaz. iyi transferdir.
efes pilsenden galatasaray cafe crown basketbol takımına transfer yapmış playmaker.
bu adam hala nasıl milli takım da oynuyor şaşıyorum doğrusu.. saçma sapan üçlük atışları deneyerek sürekli takıma zarar vermekten başka hiçbir şey yaptığı yok.
(bkz: koyunun olmadigi yerde keciye abdurrahman celebi)
boyu 1.88'dir. ama maç izlerken ''lan bu tıfıl napıyor'' diyesi gelir insanın.
yillardan beri canli bomba seklinde milli takimda oynayan guard.
bugün efsane maç çıkartmış guard helal olsun diyor böyle devam etmesini diliyoruz.
oğuzhan koç a benzettiğim basketçi. milli takımın en iyilerinden kanımca.
ispanya zaferini eşine armagan etmiştir. duygusal anlar!!
genelin aksine milli takımın en başarılı guardı olarak bulduğum ufak tefek adam. üçlüklerine kurban olduğum.
kendisine has sempatik şut stiliyle, oyun zekasıyla, attığı üçlüklerle, her şeyiyle gönlümüzde taht kurmuş olan, bücür dev.
karısı ölürse * kafayı yiyecek olan başarılı basketbolcu. türkiye ispanya maçı sonrası röportajlarında bugün kü performansını geçen günler de doğum günü olan eşime yolluyorum dedi.sağ kolunda eşinin adı yazıyo (buket),sol kolunda da evlilik tarihleri yazıyor. ve son olarak ta alyansını maçlar da takamadığı için alyans dövmesi yaptırmış bir insan o. *
sesi biraz korkutucu olsa da çok yakışıklıdır.
iyi niyetli basketbolcu ama maalesef ki yeterli değil. görev aldığı süre içinde çok mücadele etmiştir. hele kaybettiğimiz sırbistan maçında, ersan şutu kaçırdığı anda kendini üzüntüyle yere fırlatmasıyla, gönlümde çok farklı bir yere yerleşmiştir.

edit: 'yeterli değil' demem yüzünden, yanlış anlaşılmalar olmasın istedim. kendisi çok yeteneklidir ama istikrarlı değildir. bir maç harikalar yaratırken başka maç inanılmaz hatalar yapabilir.
ortalama bir oyuncudur. ne efes pilsen için büyük bir iş yapmıştır ne de milli takım için yeterli kapasitesi vardır. belki galatasaray da iş yapabilir. geçen sene kankası cenk akyolla birlikte benchte yaptığı hareketler bile efes taraftarını çileden çıkarmaya yetmiştir.
semih şentürk ün basketbolcu versiyonudur.
her maç aynı seviyede oynayamayan basketbolcudur. bir maç dünyanın en iyi oyuncusu, bir maç amatör liglerde gibi.
dünyanın en garip basketbolcusu olabilir. bana kalırsa inanılmaz yetenekli bir adamdır. hatta tony parker kadar bile yeteneklidir. ama bu demek değildir ki o girdiğinde ben arkama yaslanabiliyorum. aksine diken üstünde izliyorum maçı. bir maç harikalar yaratırken 2 maç rezil oynayabiliyor. şimdi size bir tane maç örneği göstericem;

http://www.euroleague.net...=166&seasoncode=e2003

şimdi şu maçtaki adama bakan biri vay amk ne oyuncuymuş be der. gerçi o sezon ender arslan euroleague'de çok iyi oynadı minimum 25 dakkalarda. hadi o maç istisna olsun şu maça ne diyebiliriz?

http://www.euroleague.net...e=96&seasoncode=e2003

yani bu şekilde istatistikler yapabilen birine kim nasıl kötü oyuncu diyebilir ki. ama ender'in sorunu her seferinde böyle maçlar çıkarabilecek potansiyele fazlasıyla sahipken, yine her seferinde elinizde patlayan bir bombaya dönüşebilmesi. yoksa ender fazlasıyla yetenekli ve her şeyini sahaya koyabilen bir oyuncudur. fakat 28 yaşına geldi ve neredeyse 8 senedir kendi kendini bitiriyor. umarım galatasaray cafe crown'da kendisini bulur.