bugün

Kalk gidelim evlenelim desin en mantıklısı.

Böyle planlı,organizasyonlu evlenme tekliflerinde bana saçma bir gülme geliyor. Sirk hayvanı mıyız biz arkadaşım insanlar bizi izleyip alkışlasın falan.
Hele o gül yapraklı konseptler yok mu ? Böyle gül yapraklarından yol yapar sevgilin sonra mumlar koyar. Sonra o yapraklar nasıl temizlenecek hiç düşünmez. Neden gülleri yolup yerlere saçıyorsun.
Bir de hep şunu merak etmişimdir:"Evlilik teklifleri neden yaratıcı olmak zorunda?"
https://www.youtube.com/watch?v=eb1oFIqBVzA

sonuna kadar sabırla izleyiniz.
Allah evlilik teklifi etmez diye düşündüğüm olay.
Şirktir günahtır.
(bkz: yaratmak allah a mahsustur)
en değil yaratmakta Allaha mahsustur niyet tabi, bazı düzenekler var gökyüzüne yazı, resim vs yansıtabiliyorsunuz.
Ayın içine yazı yansıtıp teleskopla baktırıp öyle bir teklif düşündüm.
ama o yansıtma için bayağı emek gerekiyor.
Büyük şeyler beklememek lazım. Sürprizler, organizasyonlar falan çok yapay. Bir de tek taş takıntısı var tabi, herkese gösterecek ya...

Yolda yürürken "evlensene benimle" diye durdurabilir mesela ya da çok şiddetli bir tartışma sırasında aynı şekilde.
Bana edilmesini beklediğim tekliftir.
Ben erkek olsaydım evleneceğim kıza seçim günü evlenme teklifi ederdim.sevdiğim kızın oy kullanacağı okula giderdim sabah erkenden.bulurdum sınıfı.çiçeğimi ve çikolatamı unutmazdım tabii.kızın fotoğrafını çıkarıp gösterir,bak abi/abla böyle böyle diye seçim görevlisine derdimi anlatırdım.ahanda bu kız gelince ona bu kağıdı vereceksiniz diye de eline içinde benimle evlenir misin yazan ve evet hayır şıkları bulunan kağıdı tutuştururdum.velhasıl işlem tamam.

Kız oy verme kabinine girip kağıdı görünce mutluluktan ağlarken ben çiçeğim ve çikolatam elinde oy kabini önünde onu beklerdim.

Evet cevabını almış, hatunun elini tutmuş giderken de görevliye çocuğa koymak üzere adını sormayı da unutmazdım.

Üzülmeyin kızlar kıyamam ben size ya.dilerim böyle bir erkek çıkar karşınıza.

Aslında düşündüm de kadın olmam böyle bir evlilik teklifi etmem için engel değil.ay hadi inşallah.
kızın suratına dönüp benimle evlenir misin demek ben düz adamım.
romantizm, yaratıcı özel gün organizasyonları gibi bu da erkeklerden beklenir.

bir hanım kız da götünü kaldırıp bu makus talihe dur diyeyim, yazıktır bu erkeklere de demez.

sen çekersin yükü o topukları götüne vura vura gelip şirinlik yapar.

öyle romantizmi, öyle yaratıcılığı babam da sever amına koyim.

sonra da vay efendim erkekler odun.

sen nesin yaprak?
yüksek bi tepeden anadan doğma bi şekilde, "hayat maksimumda" atlayışı yaparak hatunun üstüne düşmek ve bu sırada gadınım olur musun diye bağırmaktır.
ne kadar yaratıcı olursa o kadar çabuk biter o evlilik.

bu her zaman böyledir.

birini çok seversen o seni bırakır.

birine çok ilgi gösterirsen gider.

sinemaya para vermek yerine filmi torrent'tan indirenlerin lükse kaçan evlilik tekliflerini düşünmesi sizce de ironinin amını yolunu sikmek değil mi?
her şeye rağmen en klasik olanı en romantik olanıdır.
illa ihtişam ve gösterişle paralel görülmemesi gereken bir eylemdir .
Bence orjinal ve kişiye özel olması aranması gereken temel kriterlerdir.
aslında biraz çılgın da olsa iyi olur .
Paraşütle atlarken yapılandır.
Gözlerimin içine baksın bana özel hissetirecek bi kaç cümle kursun yeter. Yaratıcı olmasına gerek yok. Böyle daha samimi.
-benimle evlenip omur boyu dayaga ne dersin?

igrenc tekliflerdir.
Kızı ayağından demire bağlayıp balkondan aşağı sarkıtın sonra da peşinden atlayıp tam yanından düşerken eline tutuşturun yüzüğü. Ha siz ölürsünüz ama çok ilginç bi teklif olur.
himalayaların tepesinde amuda kalkıp elleri üzerinde üç kez sıçrayan, sonra yer çekimi kurallarına meydan okurcasına elleri üzerinde diz çökerek -evet nasıl oluyorsa- tek eliyle de cebindeki yüzüğü çıkarıp uzatan adamın teklifidir.

Şaka yahu, maymunlaşmaya ne gerek var. Adamlar bir taraflarını yırtıyor farklı bir şekilde evlenme teklif etmek için. Gerek yok bunlara, efendi efendi söyleyin.
bir iftar yemeğinde belki, hani bir oruçlunun iftarı beklemesi gibi anlamlı ben orucumu seninle açıyorum der gibi.
amuda kalkarak teklif etmek. bence çok yaratıcı.
boyle sinemaya gidecen. tam film baslarken. sizin ve onun fotolarindan klip cikacak. muzikli klip.
nasil fikir. fikir cok ya.

ya da mezarliga gidecen. onceden iki mezar ayiracan. adlarinizin yazdigi.
benimle olur musun. olene dek oldukten sonra burada.
nasil fikirler.

edit. hic begenilmemis vay be. o kadar mi kotu.
altına http://www.hayatiminsurprizi.com imzası atılan teklifler..
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar