bugün

aramakla değil anlamakla ulaşılabilecek cümledir.
bilmem kaçıncı sayfanın, kaçıncı cümlesini aramaya alışan yazarlara zor gelecektir.
ben başlayayım:
"başka her şey eşit olmak koşulu ile, fiziksel olarak çekici olduğu düşünülen kişiler, çekici olduğu düşünülmeyenlerden daha fazla sevilmektedirler."
sosyal psikoloji - j.l. freedman / d.o. sears / j. m. carlsmith.
sodyum hidroksit (naoh), tıkanmış lavaboları açmakta ve sabun imalatında sıklıkla kullanılır. yakında başka kitap yok maalsef. olsun, fena değil bence.*
annem gülçin babam ismail kardeşim nurullah'ın anılarına. ahmet m. kılıçoğlu- borçlar hukuku genel hükümler.

evet tek ve en güzel cümle bu bence.
ilkokulda bir türkçe kitabı vardı uyuz olunan. hani onun içinde bir parçadan sonra 'okuduğumuzu anladık mı?' başlığı altında birton saçma sapan soru olurdu. işte bu başlık beni o saçma günlere götürdü.
-hayatı daha ne kadar ıskalyacağız olric?

tutunamayanlar - oğuz atay
"anlatılmaz bir duyguydu bu. neye benziyorum acaba ? beni kötü yetiştirdiler dostum ! güzeli ifade gücünden yoksun bıraktılar beni. tıpkı filmlerdeki gibi diyebiliyorum ancak. ne acıklı değil mi ? "
tutunamayanlar-oğuz atay
Ölmeyi herkes önemser: fakat ölüm, bir şenliğe dönüşebilmiş değil henüz. insanlar daha öğrenemediler en güzel şenliklerin nasıl kutsandığını.

friedrich nietzsche-böyle buyurdu zerdüşt: herkes ve hiçkimse için bir kitap
Papatya gibi yalnızdı, kuş yemi gibi yalnızdı.
(Turgut uyar)
Bir kere bozuldumu dogruluk orucu
Yediklerini hesab etmezsin artik
Bir kere bozuldumu dilin namusu
Kufur senin icin siradandir artik.
"senin ben amına koyiim."
merhaba ben alfonzo ya siz - alfonzo.
"bir gün bir kitap okudum ve hayatım değişti"
-Orhan Pamuk-
görsel

"..harflere değil, mânâya bakmalısın.."
çok hızlı koşuyor, yavaş yavaş deliriyordum.