bugün

Mahir aslında tıp okuyacaktı ama amcasının etkisiyle siyasi Bilimler okumaya karar verdi ve bu onun hayatını değiştirdi.
"hegel ,döneminin en evrensel zekası olmasına karşın yine de ,her insanın yazgısı olduğu gibi, kavrayışı eksik kalmıştır.
küçülmekten bile zevk almaya kalkışan bir adamın, biraz olsun öz saygısı kalır mı?
Hep ogrenci kalan insan ogretmenine borcunu kotu oduyor demektir.
görsel
O bir suçlu değilmiş.
gelgelelim bu rahatın uzun sürmeyeceğini de biliyordu.
Bilirimki seni aldatmak imkansizdir. (Sabahattin ali)
Yapının cephesindeki ana kapıya hiç dokunmamış, tornadan çekilmiş kulpları olan boydan boya iki pencere açmıştı.
Bir cümle tuhafsa dikkat!
tarihi araştırmalarda uygulanan tetkik nedir?
Çağdaş batının ayırıcı vasfı rasyonalizasyon, Weber'e göre.
Bir çarpma işleminde çarpanlardan biri 4 azaltılır, diğeri 4 artırılırsa çarpımın değeri 12 artıyor.
'beni suçlar gibi bir halin var.'
-niden çalışmaya başlamıştı.
(bkz: anlamlı cümleler yazma kulübü)
Esin amfiyi enine, boyuna, caprazina taradiktan sonra, hafifçe kolumu sıkıyor.
o kadar yorgundu ki en yakınındaki kitaba elini uzatmayı değil, bunu düşünmeye bile üşeniyordu.
genel olarak yüz çizgileri çok belirgin,alın çizgileri derinleşmiş,omuzlar çökük,yüz üzüntülü ve az bakımlı bir görünüm vardır.
Kadim zamanlarda Kılayaklar'ın cücelerle çok alışverişi varmış ve uzun süre dağların eteklerinde yaşamışlar.

-Yüzüklerin Efendisi, Yüzük Kardeşliği
..duymadığı bir şeyler hissettiğini fark etti: sonsuza dek bir yere yerleşmek istiyordu. Kara saçlı genç kızın yanında, kuşkusuz, günler birbirine benzemezdi.

(bkz: simyacı)
abc 3 basamaklı çift sayı, log 81=5
Enerji bir biçimden diğerine dönüşürken mutlaka bir bölümü ısı enerjisi halinde çevreye yayılır.
niye onsekiz.
zerdüşt bana bir şey demedi; yoluna devam etti. (böyle buyurdu zerdüşt)
.. Bir mide dolusu yalnızlık ve buz gibi bir sessizlik.