bugün

sabah 04:00-06:00 arası uykudur ki bölünmeye kalkılırsa kan çıkar.
vicdan azabı çekmeyen, çalışmanın yorgunluğu ve huzuruyla başını yastığa koyan kişinin çektiği uykudur.
kişinin rem sleep evresine tekabul eder.
yagmurun altinda sevgiliye sarilip yuruyerek sirilsiklam eve donersiniz, islak kiyafetlerinizi kurulariyla degistirir sominenin karsisinda sevgilinize sarilip, onun kollarinda, onun kokusunda henuz saclari bile kurumadan fark etmeksizin uykuya dalarsiniz. boyle bi sey olsa gerek.. *
sabah çalar saati erteledikten sonra olan o 5 dakikalık uyku.
yenilen akşam yemeğinden sonra en fazla yarım saat süren uykudur.
- oolm kalksana iktisat var bugün !
- yha ben girmicem, şerefsizin bi bok annattığı yok zaten..

diyaloğundan sonra kaldığı yerden devam eden uyku.
dünyadan kendinizi soyutlamak istediğinizde, belki biraz hayal kurmak, belki de ağlamak amacıyla yorganın altına girildiğinde daldığınız uykudur...
evden 15 ay ayrı kaldıktan sonra anne hatunun dizlerine başını yaslayarak ve bir daha sabahın köründe "koğuş kalk" sesini duymayacağınızın huruzu ieçerisinde başınız okşanırken dalıp gidilen , evinizin ve kendi yorganınızın mis gibi kokusu içerisinde dalıp gidilen uykudur .
sabahları annenizin sesiyle bölünmeyen uykudur, bir de tatilse..
kurduğunuz çalar saate lanet ettiren uykudur en tatlı uyku. saat çaldığında aniden kalkıyorsanız tadı kalmamıştır zaten uykunuzun. bazen de sabah ereksiyonu adı verilen tatsız olay yüzünden tatlı tatlı uyuyorum ,uyandırmayın beni numarası yapılır ve yüzde oluşturulan hafif tebessüm ifadesi sayesinde anne babanın kafasına "ah yavrum nasıl da uyuyor bi 5 dakka daha yatsın" düşüncesi yerleştirilir. bu sırada sizin kafanızda ise "git ulan kan git, akacak başka yer bul" düşüncesi vardır.işte bazen de böyle pis şeyler için kullanılır en tatlı uyku.
insanın uykusunu en iyi aldığı saatler 00.00 ile 02.00 diye bilinir.
*
derste sıranın üstüne konan kafayla bir tatlı uyunurki , hocanın seside adeta ninni. *
(bkz: şekerleme)
sahurdan sonra "ohh be şimdi öküz gibi uyuyabilirim" diyerek yatağa gömülerek varılan uyku keyfidir.
soğuk bir kış günü banyodan çıktıktan hemen sonra yorganın altına girilmesi ile dalınan uykudur.
saat çaldıktan sonra ertelenip 10 dakika daha uyunulan uykudur ki sırf bu sebepten kalkılması gerekenden 15 dakika öncesine kurulur saat.
sınıftaki uykudur.hep düşünmüşümdür:böle kafamı sıraya dayamış ya da gözlerim hocaya bakarken kapaklarını tuttuğum(açık kalsınlar die) zamanki uyku... işte o aradaki yol olmadan yatağımda olsam şimdi hani nasıl olur? bu dünya da böle bişi olabilir mi? yani ders eninde sonunda bitiyo kalkıp gidiyosun yatmaya ama olmuyooo!!! olmuyo!!!yine uyuyosun ama o uyku gibi olmuyo. sınıfta farklı bi hava var...
- sabah 5 ile 7 arasındaki uyku,
- bir anda yataktan "geç kaldım" diye sıçrayıp, daha çooook erken olduğunu ya da o gün geç kalacağınız bişey olmadığını keşfettikten sonraki uyku,
- alarmı ertelediğiniz o 5 dakikalık olan,
- yağmur yağarken, evin sıcak bir köşesine sinip uyuduğunuz,
- çok yorgun bir zamanda koltukta çekilen sefil uyku,
- ağrı kesici işe yaramaya başladıktan sonraki uyku.

(bkz: ancak aptallar 8 saat uyur)
(bkz: ben demedim o dedi)
baklava yedikten sonraki uyku.

igrenc espriler versiyon 2.2
lütfen uykuyu kategorize etmeyiniz, ben tatlı olmayan bir uyku tanımıyorum.
bulutlu biri gökyüzü, soğuk bir hava, sağnak yağmur yağışı, sıcak yatak, yumuşak yastık.

tekabülen 14-15 saati vuran bir uyku süresi demektir. deliksiz uyunur. isteksizce uyanılırsa genelde yatakta keyif yapılıp tekrar uykuya dalınır.
kalkılacak saatten önceki 15 dakikalık uyku.
asla alınamamış uykudur. misal benim bir buçuk saat önce evde bıraktığım uyku. anuna koyim onun ben.
SEVDiĞiNiZiN YANINDAKi UYKUDUR.