bugün

yıllardan beri bu cümle karşımıza çıkar. özellikle mi yapıyorlar ama her sene düzenli olarak bu anket yapılır ve hep aynı sonuç çıkar.

sanırsam geçen sene bir seda sayan atak yapmıştı. ortalarda baya dolaşmıştı en fazla bana güveniyor halkım diye, ama tsk, seda sayan ile aynı ankete girmemiş sanırım.

neyse yıllardan beri mütemadiyen ( bu kelimeyi kullanmak müthiş bir haz veriyor bana) önümüze sunulmakta. ama bir kere gelip bana sormadılar sen neye güveniyorsun diye. bazen diyorum halkı militerleştirme için yapılan bir geyik mi diye düşünmeden edemiyorum.

yani askere güvenmek? mantığı nedir acaba diye düşündüğümde aklıma ilk gelen 80 sonrası eğitim sistemine giren bazı dayatmalar geliyor aklıma. mesela ' şuan yunanistan a girsek 12 saat içinde ele geçiririz.' 'tsk dünya nın x.nci, avrupa nın y.nnci ordusudur.' her türk asker doğar' ' türkiye nin jeopolitik konumu gereği güçlü bir orduya sahip olması şart.' gibi sözler halka ister istemez askere güvenme zorundalığı sağlıyor. bilmiyorum belki de yanılıyorumdur..
şahsen bana da sorulmadan ortaya konulmuş önerme. e ama ben bu zamana kadar hiç "eee lan bana sormadılar nasıl oluyor?" diye komik bir argümanla ortaya çıkmadım. akp ye de oy vermemiştim ama "ben oy vermedim lan bunlar iktidar olamaz" demedim. anket diye bir şey var uyguluyorlar onu çıkan sonucu söylüyorlar. ha tabi senin manda meraklısı mütareke beynin ülkenin bağımsızlığını ve dolaylı olarak da tsk'yı sindiremiyorsa amdan g.tten argümanlarla "ben güvenmiyorum lan" diyebilirsin.

(bkz: akıl fikir)
son günlerde yıpratılmaya çalışılan gerçektir.
yıpratmaya çalışanların kimler olduğu da manidardır.
yiyosa tsk'yı da sokun ergenekon'a.

ama bu milleti illa s*kmek lazım. kombasssan, jet-pa, deniz feneri olmak lazım ki o zaman severler.

bazılarının sevmesi, güvenmesi imkansızdır çünkü tsk onların anneleriyle tersten çok kez ilişkiye girmiştir.
(bkz: kuyruk acısı)

canın mı acıdı, üzüldüm şimdi ya! eksile daha zevkli oluyor sizin gibilerin canını yaktığını bilmek.
(bkz: geyik candır)
faşist ve aptal insanlarca 'mutlak doğru' olarak nitelendirilen dogmatik, maalesef peygamber ocağı ve osmanlı ruhu'nu yitirmiş bu kuruma aşırı kredi tanıyan önermeye yapılan ince bir istihzâ... akrabaları maliye astsubayı vs. olan, kahvehane hâmaseti değil âdilâne hakîkat ehli hakîki vatansever insanlar ise bu iddianın* pek de doğru olmadığını; 'geyik' sıfatının pek de yanlış olmadığını birinci elden bilirler...
türk silahlı kuvvetlerine pis dillerini uzatanlar tsk yı yıpratabileceklerini zannedecek kadarda aptaldır.
savaş çıksa seni seda sayan mı koruyacak sorusunu akla getiren entry ve içeriği.
geyik değildir.
Türkiye'nin Irak,Afganistan olmamasının sebebi siyasiler veya koyun halk değil TSK'dır.
M.Ö Modu'nun kurduğu şanlı ordumuz hiçbir zaman köleliği bu millete yaşatmamıştır.
Orta Asya'dan, Anadoluya.
Geyik olduğunu iddia edenler iskenderundaki abd askerlerinden muamele bekleyebilir.
doğuya yolu düşenlerin sınırda karşılacakları ibaredir :
(bkz: dikkat geyik çıkabilir)