bugün

belkide türkiyenin en karekteriz oyuncularından biridir, gerek basın mensuplarına yaptığı el kol hareketlerinden dolayı, gerek kendi taraftarlarıyla yaptığı kavgalar nedeniyle bende antipatik lik yaratan bir sahıs
götünden element uyduran ezik güruhun 15 milyon bayılan azize yerine adnan polat'a hönkürmesine sebep olan futbolcudur.

aziz yıldırım'ın hiç bir zaman "hedefim gs sampiyonlugunu engellemek" gibi bir açıklaması olmadığını iddia edenlere önce kaynak sonra aradıkları başka şeyler itina ile temin edilir kimse merak etmesin. adnan polat dediğimiz adam senelerdir bu camianın içinde olmasına rağmen bir kere protesto yememiştir. azizecik ise küfürü yedikçe başkanlığa sarılmış, bir kısım taraftardan ana avrat küfür yemeye devam ederken bir kısım paralı satılmış tarafından "bizi bırakma" diye peşine düşülmüştür. geçelim şimdi hazımı hazımsızlığı da, azize'nin federasyon başkanına yalakalık edip akşam yemeği koparma çabasına dönelim isterseniz...

daha düne kadar galatasaray'dan şutlandıktan sonra fb taraftarının adına destanlar yazdığı futbolcusu elvir boliç'i de kimse unutmadı, youtube açın izleyin mallık etmeden önce. revivo'nun galatasaray tarafından alınmasının ardından tesislerin önünde ağlayan zırlayan fblileri de unutmadık, hasan vezir'in baştacı edilmesinin ardından nasıl fb'nin elinden sökülüp alındığını da.

10 sene önce galatasaray'dan gitmiş senelerce farklı kulüplerde yedek beklemiş bir adamı halen daha galatasaray'ın elinden aldığınızı düşünüyorsanız lavman önerimiz devam etmekte. arda'nın peşinden de anca ağzınızın salyaları akarak ezik ezik bakarsınız, pankart açıp "ama mesaj vermiştik ehiehikiki" diye sırnaşırsınız sonra da... biz de gelir tesislerinizin dibine, stadının göbeğine çeker bayrağı keyfimize bakarız. o giren bayrak yerinden çıkmadıkça fb daha çok salya akıtır galatasaray'ın yıldızlarına ama yemez tabi. en kötüsü de fbli çoluk çocuğa transfer tarihini öğretmektir ama ona da razıyız...

(bkz: en büyük eğlence)
2 ocak 2009* akşamı düğünü olan milli futbolcu. yanlış anlaşılmasın sünnet düğünü değil, evleniyor kendisi.
02 ocak 2009 tarihinde dünyaevine giren futbolcu.
fethullahçı diye tüm şakirtler tarafından kollanan futbolcudur. işinde yaptığı hatalar işi dışındaki başka parametreleri sebebiyle önemsenmemektedir. yani bu adam şakirtlerce kayırılmaktadır.
galatasayda oynadıktan sonra fenerbahce oynayan ender oyunculardan biridir ayrıca galatasaraylı olupta fenerde bu kadar sevilen tek oyuncudur.fenerbahçe ne işe yaradığı bilinmez oyuncusudur.
formasının hakkını veren futbolcudur, attığı hatalı pasları büyütüp takıma sağladığı katkıları görmezden gelenler,
birgün basın tribününde hareketin allahını görürler.. *
1 şubat 2009 fenerbahçe gaziantepspor maçındaki görüntüsüne göre tam olarak şudur:

http://www.milliyet.com.t...galeriid=5645#galeriStart
dünkü bursaspor - fenerbahçe maçında kırmızı kartı haketmiş ama sarı kartla cezanladırılmış futbolcu. emre' nin hırsla yaptığı hareketi gören bursasporlu oyuncu öyle artistik düşmüştür ki emreyi kırmızı karttan kurtarmıştır. (bkz: ben bugün bunu gördüm)
futbol dünyasının sevilmeyen ve sevilmesine imkan bulunmayan kirli yüzü.
çirkefliğinden ötürü ne zaman kırmızı kart görecek diye merak ettiğim futbolcu.
karakter değil tiptir. yaptığı ayıplar türk futbolu için yeterdir.
fenerbahçe formasıyla keyifle izlediğim futbolcu. fenere transfer olduğunu ilk duyduğumda açıkçası üzülmüştüm, şimdi ise zevkten dört köşe oluyorum. daha beter olsun.
aziz yıldırım'ın bu sezon fenerbahçe'ye attığı en büyük ikinci kazık.
newcastle united'ın gururu... başka bir oyuncuyu böyle kakalamamışlardır herhalde. helal olsun ülkemizin topçusu sonuçta.*
inodnod demesi gereken sahis.
önceleri ağır eleştirenlere çok kızardım, yazık çocuğun üstüne çok gidiyorlar diye. * adamın yetenekleri köreldikçe hırçınlasıyor.yakında sortunun içinde sahaya çakı ile çıkıp birilerini yaralamasından korkuyorum.
dün oynanan istanbul büyükşehir belediye-fenerbahçe maçında Tjikuzu nun yaptığı artistlik harekete anormal derecede tepki veren futbolcu. efenim şöyle demiştir kendisi; ''Dünya Kupası finalinde mi oynuyorsun p.ç. Adam gibi oyna a...a k......n çocuğu'' şeklindedir. ne oldu yavru zoruna mı gitti galataray da oynarken hagi nin hareketlerini alkışlıyordun. şimdi anlamışındır galatsaray ile fenerbahçe nin farkını.
oyunu, hareketleriyle bırakın milli takım kaptanlığını milli formayı bile haketmeyen futbolcu. sahi fener bu adamı neden aldı ben halen meraktayım. ya da bu adam ne yapıyor da halen milli takıma seçiliyor? avrupaya gittiğinden beri ne oynamış? feneri hangi maçta sırtlamış? bunun cevabı aslında çok net..fatih terim'in manevi evladı olduğu için bacağı kırılsa ya da futbol hayatı bitse bile milli takıma çağırılacaktır bu adam. dünkü çirkefliğine gelince bir beşiktaşlı olarak bu adam neden kırmızı kart görmedi dün diye sormak istiyorum..geçen hafta ümit karan neden atıldı? adam küfür bile etmedi ve kırmızı kart ve iki maç ceza...ya da delgado masumane bir hareketle beden diliyle kert işareti yapar hemen kırmızı kart...ama emre belözoğlu basına kol hareketi yapar, rakibe en çirkef küfürü eder ve halen sahada...bence bırakın fenerbahçeyi bu adamdan önce türk futbolunun kurtulması lazım.
fenerbahçe tarihinin en utanılacak transferidir bu adam. yaw preko'yu, oulare'yi, simao'yu, çakma besçasnik'i, sabin ilie'yi, hatta tümer metin'i bile bağrıma basabilirim ama bu terbiyeden yoksun yetişmiş, sorumsuz adamı rıdvan dilmen, aykut kocaman, jes högh ve bülent uygun gibi adamlar yüzünden tuttuğum bu takıma yakıştıramıyorum.
çoğumuzun bildiği ve hatırladığı gibi galatasaray'da oynarken bir fenerbahçe maçında hakemi yakasından tutup "bu orospu çocuklarını şampiyon mu yapacaksın ulan?" diye silkeleyen ve bu esnada eliyle fenerbahçe yedek kulübesini parmağıyla gösterecek kadar ahlaklı bu adam. sonra da böyle ifade ettiği yere gelip oturmaya çekinmemiştir. yönetim de onu oraya koymaya çekinmeyen bir yönetim tabi. kendisi ve transferi ne akla hizmettir, çözebilmiş değilim.
fenerbahçe'ye bile layık olamayan oyuncu.
90'ların sonlarında hagi abisinin eğitimi ile yeteneği tavan yapmış ve bir trabzon maçında "ünal amca* ayağıma bastı"* demeci ile bir anda tüm türkiye'ye sempatisini kazanmıştı. inter, newcastle derken çok başarılı olmasa da o denli de başarısız bir avrupa macerası yoktur. Avrupa'da oynarken defalarca aynı "türkiye'ye donmeyi dusunmuyorum , donersem de galatasaraydan baska bir takımda oynamam" demeci vermiştir. Adnan Polat televizyondan uefa borçları için para toplarken emrecan programa katılmış ve yanlış hatırlamıyorsam elli bin dolar bağışlamıştır. Türkiye'ye dönerken fenerbahce'ye gitmesi karşısında fanatik bir galatasaraylı olarak başta şok olmuştum. Ama başka hiç bir takıma da gidemeyecegi gercegi* ile mantıklı gelmeye basladı. Galatasaray zaten alamazdı, yıllık ücret artı bedava giden bir futbolcuyu bonservis ile almak sonucu muhtemel oluşacak tepkilerden* Nerdeyse hiç vergi vermeden 3.5 milyon euro kazanması**, turkiyeye gelmesi, evlenmesi vs derken pek mantıklı bir karardır kendi acısından. Aurelio'ya 3.5 milyon euroya nazaran 3 5 daha vermemek için gönderip yerine emreyi alan aziz'de pişmandır sanırım şimdi. Velhasıl kelam iyi topcudur, hoştur, tebiyesizdir, yeteneklidir ve kesinlikle son transferinde çocuğu koymustur.

Camiasını kaybetmiş olması sadece dezavantajdır. Gerçi Selcuk yula'da aynısını yapmıstır. Sonra muazzam bir aziz yıldırım yalakalıgı ve silahsorlugu ile tekrar camia kazanmıstır. Aynı yolu izlerse bişi olabilir. Milli takımda oynamasında gerisi önemli degil demek istediğimdir
keşke dünya kupasında öyle oynasaydı da 3 değil 1. olsaydık topçusu.

adam gibi oynayanları görünce sinirlenip küfreden küfür küpü.

(bkz: o kendini biliyor)
terbiye sınırlarını zorladığı açık olan futbolcudur ama davranışlarını incelersek, bir camiaya yaranma içgüdüsü olduğunu ve bu derece saldırgan olmasının nedeninin bu olduğunu anlayabiliriz.
dünkü maçta tjikuzu üstüne yürüyünce kucağını açan futbolcu. insan tırsınca ne yapacağını bilemiyor.