bugün

Antalya anadolu lisesi mezunu olan ama okula geri dönüp bir adım basmıyacağınıda söyliyen kişi..Tabiki haksızda değil okul müdürünün yaptıklarına karşı.
(bkz: Antalya Anadolu lisesi)
is karası gibiyim o temiz ellerinde
dil yarası gibiyim o masum sözlerinde
kal deme hiç bunu benden isteme
sus bu gece bana aşktan sakın hiç bahsetme
dur bu gece bana dokunma beni delirtme
sana boşuna umut vermek istemem
çağıran bişeyler var
hep beni uzak şehirlerde
bana ait bişeyler var
o sert gülüşlerde
sen yine olduğun gibi kal
benim için sakın değişme
giderim bugün ha yarın
hareket vakti gelince
mum gibiyim senin ışıl ışıl o gözlerinde
kum gibiyim uçsuz bucaksız o çöllerinde
kış gibiyim yakan yaz güneşinde
süs gibiyim kadehteki o ruj izlerinde
dil gibiyim yanağındaki o beninde
*bir derginin verdiği posterdeki şekli kravatı, saçma neresinde oldugu pek anlaşılmayan küpesiyle fazla 'dokunulan' 'yapılmış' havası olan rockçı. lakin yaptıkları iyi, bir de dejenerasyon hızı yüksek olmasa...
rockçı falan demeyin sakın bu adama. inandıramassınız, sadece beyhude çabalar kalır gece yatağınıza yattığınızda sol tarafınızda ya da sağ. bildiğin popüler kültürün sabunköpüğü adamlarından birisi işte. ''ş'' leri söyleyemeyip onla tarz olmayan çalışan afilli bir adam işte. popüler dedim düşünün, ben bile biliyorum bu adamı. başını sanat tarihinden(!) kaldırmayan, klasik müzikten başka birşey dinlemeyen(!) ben bile biliyorsam, bir kere daha düşünün ne kadar popüler kültür mantarı zatı muhterem.
" kal yanımda böyle,
sonbahar gelince,
soysuzlar içinde kalma yalnızlığım.
bak yenildik işte,
zamanı gelince, kalkarız belki de.
dayan yalnızlığım " demiş beni benden almış her ay ayrı bir şarkısına taktıran günde 218 defa dinlettirebilen şarkıcı.
canlı performansı berbat ama şarkıları güzel şarkıcı. bütün konser boyunca ağzını mikrofona yapıştırıp hiç kıpırdamadan gitar çalar konserlerinde. şarkıları iyidir ama sahne performansı yerine cd den dinlenesidir.
son zamanlarda emre baydın olmuş şarkıcıdır.
güzel söz yazarı, mütevazi kişilik, türkiyenin son yıllardaki en iyi şarkı sözlerine sahip albümünü, türkiyenin gelmiş geçmiş en iyi pop rock albümlerinden birine imza atmıştır. yanlız "popüler olanı sevmem,yoksa karizmamız çizilir" mantığına sahip,rock dergilerdeki grupları ezberleyip ertesi günü kızlara hava atma amacında olan ve rock müzik dinlemeyi sadece siyah giyinip kafa sallamaktan ibaret sana kitle tarafından tepki almıştır, hayran kaybetmiştir. ancak canı sağolsun zaten kendisinin böyle bir kitleye müzik dinletmek amacında olduğunu sanmıyorum. ayrıca depresiflik durumu emrenin söyleye söyleye dilinde tüy bittiği tema albümü yapmasından kaynaklaklanmaktadır. kendisininde dediği gibi yarın bugün farklı bir albüm yapar farklı algılarız.
8 ağustos 2007'de izmir ooze venue'de konseri olan kişi.***
sesi ve sarkilari güzel olmadigi halde bir anda popüler olan sarkici. kendisini arkadan itenin kim oldugu mechul olmakla birlikte, arkadan itis otomobillere benzetilmesi mümkündür. gripinin vokaliyle birlikte söyledigi sarkida gripinin vokali * kendisine ayari vermistir * .
gripin ile birlikte çıkacağı yaz turnesinin tarihleri aşağıdaki gibi olan müzisyendir:

31 temmuz - Ayvalık (Sarımsaklı) - Kaçamak bar
01 ağustos - Çanakkale - Lodos bar
02 ağustos - izmir - Menteş kara harp okulu urla
03 ağustos - Dikili - Baby rock bar
04 ağustos - Çeşme - Kum Beach
05 ağustos - Kuşadası - Jeyd bar
06 ağustos - Milas - Açıkhava
07 ağustos - Bodrum - Hadigari
08 ağustos - izmir - Ooze Venue
09 ağustos - Marmaris - Crazy Daisy
10 ağustos - Fethiye - Atlantis
profilden güzel resim veren ve genelde önden resim çekinmeyen yakışıklı yeni nesil rockçı.
sarkılarının orjınal sozlerı ve temasının aynı olması sebebıyle kuyruk acısı olsa gerek dıye dusundugum mutevazı sanatcı.
bir konserinde gördüğüm * ve sakalından ötürü şeytana benzettiğim, şarkıcı, söz yazarı.
uzun zamandır dinlediğim en iyi pop rock albümlerinden birisini yapmıştır kendisi .

anladığım , anlamaya çalıştığım ve dinlediğim kadarıyla birisi bu adamı vakti zamanında bi yerlerde çok acıtmış ... iyiki de acıtmış ...
gerçekten iyi dediğim. her şarkısı tekrar tekrar dinlenesi, içindeki asi çocuğu sevdiğim şarkıcı
gunler once, altinoluk amfi tiyatrosunda gripin'le harika bir konser vermistir. saclarini kirmiziya boyatmis, kanimca yakismamistir. ama bize lazim olan sesi ve parcalari oldugundan saygi duyulasi bir insandir.
geçen aylarda istiklal'de sopa yemiş bulunan şarkıcı. sarhoş gezerek kendisine bayılan ilkgençlere kötü örnek olmamalıdır. *
aklı başında, efendi, ne yaptığını bilen ve ilerde adından çok daha fazla bahsettirecek olan kaliteli şarkıların yazarı, bestecisi, yorumcusu. bir kere bu kez anladım demişsin ya daha ne diyeyim ben sana.
şiirlerine* beste* yapmaması gereken insan.
(bkz: emre baydin)
hakkında girilen emre baydin espirsinin artık suyunun çıktığı sanatçı. ayrıca 2007 yaz sezonunda gripin ile turne ye çıkması oldukça zevkli bir projedir.
22 ağustos' ta gripinle beraber sarı sıcak adlı tv programına konuk olacak müzisyen. *
yarın gece sarı sıcak isimli programa gripin ile birlikte katılacak müzisyen.
an itibariyle sarı sıcak' ta canlı performans sergileyen müzik adamı.