bugün

emre aydın'ın 10 eylülde çıkacak olan afili yalnızlık albümünün 3.şarkısı

Bu kez anladım
Kuru dallardan yapma
Bi köprüden geçiyorum

Ben ordaydım
Erbabı yalnızları
Yutan kentler biliyorum

Bu kez anladım
Hüzünlerden bozma
Mutluluklar yaşıyorum

Ben ordaydım
Acemi aşıkları
Boğan sular biliyorum

Ne müttefik belli
Ne sığınakların yeri

Kaybettim bugün kendimi, hükümsüzdür
Sonu yok bunun, boşluklardan boşluk beğendim
Vazgeçtim bugün herşeyden halsiz şu kalbim
Kan revan içinde hep kanamaz denen yerlerim

Hem suçsuz hem güçsüz hem halsiz...

Bu kez anladım
Kartonlardan yapma
Siperlere pusuyorum

Ben ordaydım
Huzurlu zamanları
Yıkan sonlar biliyorum
ölmeden önce dinlenilmesi gereken bir parçadır. dinlerken emre aydın yine yapmış dedirtir
(bkz: nihayet)
Kaybettim bugün kendimi, hükümsüzdür

Bir çok sarkıdan daha kaliteli bir sarkı.

(bkz: hasmet babaoglu)
hem suçsuz hem güçsüz hem halsiz olunan zamanlarda dinlenen şarkı harikadır tavsiye edilir.
Ben ordaydım
Huzurlu zamanları
Yıkan sonlar biliyorum

çok kaliteli şarkılar yapıyor bu adam.dinlerken dalıp gidiyorsunuz...
aşmış şarkıdır kendileri. sözleri tek başına okumak bile adamı sarsar. kaldı ki, şarkı olarak çok daha sağlam.

Ben ordaydım
Acemi aşıkları
Boğan sular biliyorum

Ben ordaydım
Huzurlu zamanları
Yıkan sonlar biliyorum
son yıllarda dinlediğim en harikulade şarkı. dinlerken stendhal sendromuna kapılmamak elde değil..insanı hem suçsuz, hem güçsüz hem de halsiz bırakabilen parçadır. dinlerken sıkı tutunun, düşmeyin hayal aleminden aşağıya...
dinlerken yazarın içini deşen, kıvrandıran çünkü birebir yazarı anlatan muhteşem şaheser..
kaybettim bugün kendimi,hükümsüzdür..
bir şeylerin anlanıldığını ifade eden cümle.
emre aydın ise aşkının karşılıksız olduğunu anlamış olmalı
Gene emre aydin, gene emre aydin... *

"Kaybettim bugün kendimi, hükümsüzdür"
dağılmış bir psikolojinin en güzel ve sade bir şekilde anlatımıdır.
an itibarıyla yükses sesle dinlediğim ve eve gittiğimde daha bir yükses sesle dinleyeceğim parçadır.
makyajsız cümlelerle anlatılmış ama aslında anlasılmak için yazılmamış cümleler bütünüdür.
kişiye göre değişebilen anlamların yine kişinin kendi isteğiyle yaşayacağı(?) duygular bütünüdür.
afili yalnızlık albümünün en iyi parçası. ve 2006 nın en iyi parçalarından.

http://www.youtube.com/watch?v=RpejbEdNWbw
öbür emre aydın parçalarından müziğiyle ve sözleriyle ayrılan parça. bir kış günü, karışık bir kafayla dinlenebilecek en iyi parça aynı zamanda. dipsiz bir kuyuda düşerken sebepsiz bir korku hissetmek gibi...
"Kaybettim bugün kendimi, hükümsüzdür
Kan revan içinde hep kanamaz denen yerlerim" gibi bir nakarata sahip emre aydın parçası.şahsen ben son zamanlarda bu kadar sağlam bi nakarat duymamıştım.sözler on numara.emre aydının en kıyak parçası.
tek kelime ile mükemmel...
büyük ihtimalle 18 kere tekrarlanan şeyi niyahet anlayabilen kişinin kurduğu cümle.
kenidini yanlız hissedenlere emre aydının reçete içinde sunduğu ilaç niteliğindeki güzel şarkı.
afili yalnızlık, git,kim dokunduysa sana ona git,sensiz istanbula düşmanım gibi şarkılar da çok güzel ama bu şarkısı özellikle adamı çarpıyor.tek başına koca albümü taşıyacak kadar güzel.
bu kez anladim diyen insan artik durumu kavrasa da anlatan insan nefret tohumlarini ruhuna atmi$, sigortalarin sağliği biraz daha bozulmu$tur.
bir türlü anlaşılmayan, anlaşılsa da kabul edilmeyen gerçekleri kabullenme sözü de olabilir. içinizdeki çatışma bitmiştir artık ve nokta koyulmuştur.

Hem suçsuz hem güçsüz hem halsiz...

mükemmel sözlere sahip emre aydın sarkısı .
emre aydın'ın en güzel şarkıların dan biri ayrıca klip çekilmediği için ikinci bir kim dokunduysa sana ona git olmamıştır...
dinlerken beni benden alan, hergün onlarca kez dinlediğim halde hiç bıkmadığım emre aydın şarkısı..
emre aydın için ne yapmış lan bu dedirten şarkı.
her sözcüğü, her dizesi anlamlı, bir de müzik eklenince.*