Gençliğindeki güzelliği tartışılmaz olsa da; bu kadın bana oldum olası şımarık ve antipatik gelmiştir, itici bir hali var.
hiç şarkılarını dinlemedim. mavi boncuk filminde ilk görmüştüm. gençliği içib çok net adam bıçaklarım.
her gün hanımefendiliği, güzelliği ve sanatıile övülse yeri olan devlet sanatçımız.
en hüzünlü şarkıları emel sayın'dan dinlerken içime bi' sıcaklık dolar. öylesi hoş bir ses.

görsel
Nedense kendisini sevdiğim, şarkılarından haz alamadığım kadındır kendisi.
büyük bir sanatçı.
hala da zaman zaman sahneye çıkabilecek bir kondisyona sahip.
şimdiye kadar uzun uzun dinelmemiştim ama söylediği şarkılarda sesi çok güzel bir tat bırakıyor.
canlı ve neşeli.
kardeşi Fatoş Sayın, hayatını kaybetmiş. üç yıl önce de diğer kız kardeşi Şenel Sayın hayatını kaybetmişti. kendisi şu an 77 yaşında.

https://www.posta.com.tr/...-sayinin-aci-gunu-2547049
Esmer hâlini de görmüş bulunduk.
1968
görsel
Emel Sayın,Türk Sanat müziğinin en iyi kadın sanatçısı ve sinema oyuncusudur.
Sarı saçlı,mavi gözlü,güzel hanımefendi emel Sayın ın doğum günü kutlu olsun.
Yıllar geçse de unutulmayan film ve şarkıları,Mavi boncuk, Gülizar, feride, bak yeşil yeşil...
Eski bir türk filmi vardı. Severek izlerdim. Orada oynardı bu kadın. Çokta beğenirdim kendisini. Halende güzel gerçi.
bugün doğum günü. 75 yaşına girdi.
neden tv lerde gözükmediğini anlayamadığım büyük sanatçı.
hala güzel, ses ve fiziken.
https://youtu.be/-FjE_1MFZnk
Sesine aşık olduğum kadın. Filmleri de çok güzeldi.
Gencebay şarkılarını (bkz: severek ayrılalım) (bkz: bir teselli ver) (bkz: bağrıma taş bastım) enfes seslendiren sanatçı.
iyi yaşlanmıştır.
görsel

Sesi de çok güzel kendisi de. Ülkenin nadide sanatçılarından.
sahnede kendini dinlemeyen belediye başkanına sağlam giydiren,yaşına rağmen hala zarif ve sesi oldukça iyi olan sanatçı.gerçekten sanatçı..hayran hayran izledim.zeki müren i de izlemek isterdim.çok zarif ve hanımefendi sanatçı.
mit ajanı. şimdi de tayyip yardakçısı.

bir cüneyt arkınlar gibi olmak var bir de bunlar.
(bkz: kaynak)
Yaşına rağmen oldukça bakımlı ve kibar kadın.Temmuz ayında Bursa açık hava konserinde güzel bir müzik ziyafeti çeken sanatçı.Nice yıllara.
bugün doğum günü. 73 yaşına girmiş.
Alaturka müziğin yaşayan efsanelerinden. Gururla söylüyorum.
SAYIN EMEL HANIM SiZiSEViYORUM SAYIYORUM DEĞER VERiYORUM.
ŞAHSINIZA EN GÜZEL iLGiLERiMi ALAKALARIMI AŞKLA GÖSTERiYORUM.
sesi, gözleri, yıllara meydan okuyuşu güzel kadın.
sanatçı ve oyunculuğunun yanında bir dönem mankenlik yaptığını da duymuştum, yalnız boyu bunun için kısa eski dönem şartlarına göre düşünüldüğünde bile. (1.63 olarak geçmekte şu anda tabi yaşının etkisiyle daha ufalmıştır.)
Bir de şarkışla doğumlu olduğunu öğrendiğimde bayağı şaşırmıştım.
Sesi tsm'de belki ilk 10'a girmez ama zeytin gözlüm'ü söylemesi birazda hissederek söylemesi ve dinlediğimde hissedebilmem 1. Ses sıralamasından bile etkili bir nitelik, naatsa bu.