bugün

allah ın yokluğunu allah ın varlığı ile açıklamaya çalışan ateist kişi söylemidir.
kendiyle ironi halindeki söz öbeğidir.
(bkz: kavram karagaşası)
tutarsızlıktır.
mümin bir kimseye ne kadar ateist olduğunu anlatmanın yollarından biridir; onun diliyle konuşmaktır.**
son derece ince bir espri anlayışı olan ataistin karşı tarafı kendi düsturlarıyla vurma çabasıdır.
Edit:ateist arkadaşımın bana iyiliğinden sonra Allah razı olsun demem gibi.
tanrıya inanmadığını allahla dalga geçerek ifade etmektir.
söyleyen kişinin komik duruma düşeceği andır. cahilliği boy göstermiş, insanlığa yenik düşmüştür!
hiç de tutasızca,aptalca bir hareket değildir adeta şahane ötesi bir harekettir.
dayı senin o amcıklama yapmış dinine yanayım elhamdülillah ateistim dermişcesine bir imada bence.
bir nevi empati kurmaktır.
bir ateist için islami açılım dır.
elhamdülillah: allah'a hamd (şükürler olsun) olsun.
ateizm:Ateizm kelimesi Yunanca da "Tanrı" anlamına gelen "Theos"tan türemiştir. Bu kelimeden de "Tanrı inancına sahip olmak" ya da "Tanrı'ya inanmak" anlamına gelen theism anlayışı ortaya çıkmıştır. Ateizm kelimesi de ingilizce "theism" kelimesinin başına "a" ön takısının eklenmiş hali olup Türkçe'de "tanrıtanımazlık" anlamına gelmektedir.
ikisi biraraya gelince hakikaten öbür tarafta sırat köprüsünden geçişlerini izlemek istediğim insanların kurabileceği cümle.bakalım o köprüdende böyle dinle dalga geçtikleri gibi geçebileceklermi.
kutsal tanımlarını herkese dayatmaya çabalamaktan bin kat daha masumdur.*
Şimdi normalde agnostik biri olarak yazıyorum.

Agnostiğin ne olduğunu anlamayan takoz kafalar biraz google etsin.

Normalde agnostik bakış açıma sahip olmama rağmen, atiest birini ikna etmek için

"ama kutsal kitapta yazıyor yaaa"

"allahtan korkuyor çok pis bu ateyistler"

gibi tam bir malak beynin ürünü olan bu düşünceleri duyunca ister istemez. ateizmi korumaya soyunuyorum.

Birader. Adam zaten tanrı yaratıcı diye bir kavrama inanmıyor neden korksun ? Aynı şey kitap için de geçerli...

Hayır o değil bu beyinsiz yobazları görünce umarım tanrı vardır diyorum. Çünkü var ise öte tarafta kimin götüne ne giriyor acı bir şekilde anlayacaklar...

bir de emin emin " cehennemde göte giren yanmış odun hehehe" diye ince espirili zekalarıyla gülücük nidaları yazıyorlar ya...

ne kadar da eminsin aq. Nerde zeki adam var nerde bilim insanı var ya ateist ya da kendi dinini son derece soft ve emin olmadan yaklaşarak yaşarken.

senin bu takoz kafan ile neyin bilgisine sahipsin de bu kadar eminsin...

e böyle olunca g.tten uydurma şeylere de inanıyor bu beyinler. Götten bir sure uydur sonra arapçasını say anında inanıyorlar...

e böyle olunca elhamdülillah atesitiz diyorsun...
en büyük ateist Hz. Muhammeddir. saçam putları aptalca tanrıları reddetmiştir. Sahabeleri Gerçek Allah'a bilerek inanmış günümüzdeki putperestleştirlimiş islamcılar gibi saçmalamamıştır.
Çelişkili ateist söylemi.
allah çarpsın ateistim mübarek.
çok şükür...
Adam olsunda ateist olsun müslüman olsun. Herkes kendi tercihini yaşasın sonuçlarına katlansın.
21. yy da halen daha ateizm mi kaldı yahu? artık dünya dini ilümünati.
(bkz: allahın izniyle islamı kaldıracağız)