bugün

önce beşiktaşın kupayı almasıyla galatasaraylıların fenerbahçelilerle dalga geçmesi sonrada galatasarayın şampiyon olmasıyla beşiktaşlıların fenerbahçelilerle dalga geçmesi gibi bir durum.
dikkat edilmesi gereken olay,lakin ters etki yapabilir
- aaaa! o ne öyle?
- ya benim halim yok neriman, gelirken bizim mahmut tan aldıydım!
- olur mu ayol? el zikiyle gerdeğe mi girilir?
- mahmut yabancı sayılmaz, kankardeşimdir benim! hadi uğraştırma da bitirelim şu işi! *
ilerde dogacak cocugun asıl sahibini merak ettirecek durum.
(bkz: sik yerine zik yazıp kibar olmak)
iktidarsızlık sorunu olan erkeklerin uyguladığı yöntemdir...
boklu dere civarlarına maça gelirken tromso bayrağı sallayan taraftar davranışı.
güvey yerine gelin olunurmuş bir dedikoduya göre.. *
kendi pipisinden utanmak, riske girmemek için elin pipisine muhtaç olmak.
ağır bir türk deyimidir. kavgada söylenmesi cinayet sebebidir. hafif alkollü dost meclislerini dahi 3.sayfa haberlerine manşet ettiği görülmüştür. uğruna müebbet dahi yatılası bir katliam tadı uyandırır karşı bünyede. zemininde iktidarsızlık korkularının yattığı yüzlerce yıldır söylenir.
el smokini ile gerdege girmek deyiminden turetilmis deyim.
(bkz: gerdek giriş sınavı)
(bkz: el fikriyle entry girmek)
insanın kendisi olmaması yada s2ne güvenememesi.
sonucunda istenilenin elde edilemeyeceği durum. herkes önce kendi eşyalarını kullanmalı, kendi işinin kendisi görmeli. mecbur kalmadıkça yabancıların mallarına dokunmamalı.
'ah besiktas bu hafta yenilsede biz sampiyon olsak' diyen fenerlinini durumudur.
(bkz: el pipisiyle 3 aile danaya girmek)
sik sikten üstündür , görüşünün gerdeğe yansımış halidir. olaya iyi taraftan bakmak gerekirse paylaşımcı ruhu geliştiren bir hadisedir. kollektif oyunun tavan yapması durumudur. sikertirim lan böyle oyunu demeniz olasıdır.
giren iki kişiden biri için kötü olan diğeri için fark etmeyen durumdur.
(bkz: organ nakli)
önümüzdeki yıllarda mecaz anlamdan cıkıp tıp sayesinde gercek olacak durum
ezeli rakibimiz cimboma bok atmak amacıyla kullanılan argomuzun nadide çiçegidir.

tamam ben de türkiye'de tutulabilcek tek takım olan fenerbahçe'yi tutuyorum. lakin bu kadar da üstüne gidilmez bir takımın. bordo sayesinde bir üst tura çıkmış olabilir. neden alkışlamak yerine bok atmak yoluna gidiyoruz hiç anlamam. bu arada selam kızlar.

"aaaa cimboma bak el sikiyle gerdeğe giriyo...zaten hiçbir boku kendi yiyemiyo" diye hazlanmak anlamsızlığın dik alası. kör fanatizmin gözümüze soktuğu boktan mizah anlayışının eseri.

illa da mizah diyosanız sevgili fenerli kardeşlerim. biraz daha çalışmanız gerekiyor. çarşıyı örnek alabilirsiniz mesela. yıllar önce ortega oynarken bizde saraçoğlundaki bjk-fb derbisinde fb taraftarlarına korkak tavuk ortega pankartı taşıtmışlardı 90 dakika boyunca. hatta daha da tutuyordu da bizimkiler gene kendileri söyledi böyle böyle diye.

bir de bu beşiktaş taraftarına arabacı takımı denilerek lumpen kesimin, avamın takımı denilerek daşşak geçilir beşiktaşla. tarih verilmiş ayarlar kısmına girlmemişse giricem bunu. ayar kelimesini tanımlayan bir eylemdi bu. yaratıcı beşiktaş tarftarını bir kez daha tebrik ediyorum...
(bkz: o değilde bir sik vardı ne oldu ona)
kendi başına yapmaya cesareti olmayan, becerisi olmayan birinin, birilerinin bir başkasından yardım alması ve/veya bir başkasının adını, malzemesini kullanması durumudur.

Bir örnek vermek gerekirse;

22 Temmuz seçimlerine DSP'nin, CHP ile birleşip seçime girmesi ve daha yemin bile etmeden tekrar ayrılarak kendi kabuğuna çekilmesi.
kendi üsluplarını unutup başkalarının hal, tavır ve düşünceleriyle hatta kalıplarıyla çözülmesi zor olan bir işe "haydi bismillah" diyerek dalma biçiminin argocası.