bugün

sözlük sözlüğün başlığına muhtaçtır.
her uludağ sözlük yazarının düşünüp bazen yaptığı, bazende gururuna yediremediği durumdur. ayıp değildir, günah hiç değildir. bilgi paylaşımıdır, takip etmektir, aydınlanmaktır.
an itibariyle vuku bulmakta. 2dir hafızama laf atıp duruyorum, bu başlığı ekşide görmüştüm sanki ben diye, hıım yanlış görmüşümdür diyorum. fakat entrylrde (bkz: ekşiden görüp başlık açmak)ibaresini görünce iş değişiyor. bir tek siz mi ekşiyi takip ediyorsunuz, böyle düşünürek mi açıyorsunuz başlıkları anlamadım. silah zoruyla başlık aç diye başında birisi bekliyorsa eyvallah ama yok ya, yaratıcı olun azcık. sözlük lan burası.*
(bkz: esinlenmek)
(bkz: eziklikte sınır tanımayanlar)
uludağ sözlüğün kalitesini düşürmektir.
bunu yapan yazarların üretken olmadığını gösterir.
(bkz: ekşi sözlükten format çalmak)
biraz önce bu konuda iftira aldığım bir konudur. (bkz: 1980 1986 arası doğan efsane nesil)

uzun zamandır ekşi okumadığımı söylesem bile zaten kimseyi inandıramam. o yüzden uğraşmamaya karar verdim.
entry içeriği farklı olduğu sürece çalmak diye nitelendirilemeyecek durumdur. Şimdi ekşi sözlükte galatasaray , fenerbahçe diye başlıklar var , uludağ sözlükte bu başlıkları açanlar başlık mı çalmış oluyor ?
(bkz: sözlüklerin paralel gitmesi)
aynı başlığa farklı tanımlar yapılabileceği için çalmak diye bir durum söz konusu değildir.
amaçsızlığın dibi, kendini küçük düşürmenin diğer bir halidir.
yaratıcı olamayan, hazıra konan, başkalarının yazılarıyla prim yapmaya çalışan, başlık araklamayla kalmayıp entry çalan acınası insan modelinin içinde bulunduğu vasat durum.

(bkz: armut piş ağzıma düş)
örneksiz verildiği için doğru olmayan durum.
sözlük yazarlarının çaresizliğidir. Ekşiden başlıkları çalıp çalıp,sözlüğe girilmesiyle, kanımca girilen entry sayısı arkadaşların götlerini tavana vurmaktadır. egolarla yaşanmış bir hayatın sözlüğe yansıması böyle bir şey işte.
ekşide ki başlıkların çalınmasının nedeni bizde o cevherin olmaması veya özgüven eksikliğinden olacak sanırım.
yapılmaması gereken davranıştır. gördüğüm yerde ek$iliyorum.
terbiyesizliktir. net!

asıl terbiyesizliğin büyüğü ise, başlığı bir bir kopya ederek burya aldıktan sonra yakalanınca,

--spoiler--
bak güzel kardeşim benim ekşiyle falan işim olmaz, herhangi bir başlık birden fazla kişinin aklına gelebilir benim de aklıma geldi yazdım. habire nick altıma saçma sapan şeyler yazıp durma.
--spoiler--

gibi mesajlar atmaktır.

ulan bunu ben nasıl yiyim? bunu azıcık kafası çalışan adam nasıl yesin, tamam bunu yedik, bi öncekini yedik daha öncekini yedik bak sen söylemişsin ikide bir gelip nickaltıma bıdı bıdı etme diye. demek ki hep yediğin bir bok bu güzel kardeşim? sen kim misin? senin kim olduğunu söylemeyeceğim, gerek yok. *

ama böyle başlıklar var yani, inanmayanlar için alın bir örnek başlık!!!

(bkz: toplu taşımacılıkta arkaya doğru ilerlemek)
(bkz: uludağ sözlükten başlık araklamak)
uçurulma sebebidir.
(bkz: üzülme ya boynu altında kalsın onun diyen psikolog/#19329767)

ayıptır amk, hırsızlıktır, etik değildir.emeğe saygısızlıktır.
(bkz: ekşi sözlükten başlık aşırmak)
bazen bir tercih değil zorunluluktur.
biz bunları yazdık hep:

http://antik.eksisozluk.com/show.asp?id=29626190