bugün

düşüncesinin aksi yazıldığında eksiliyen, emeği yok sayan şahıstır,
örneklemek gerekirse ''a'' takımın taraftarı başarısını yazsa ''b'' takımının taraftarı ayar olur, ayar vermek ister.
yazılanın doğruluğu onun için önemsizdir çünkü o ''b'' takımlıdır.
dikkat edilmesi üzerine örneklerde bile ''a'' ve ''b'' takımları olarak yazılmıştır günümüzün takımlarından örnek versem aman diyeyim,
abartılı gibi görülsede bu örnekleme, ne yazık bu durum gerçektir.
saygısızlık içermediği sürece herkesin düşüncelerini en azından kayıtsız kalınarak saygı duyulmalıdır, yanlış bilgi ise evet eksilenmeli, saygısızlık içeriyorsa evet eksilenmeli ama o ''a'' takımını tutuyor diye olmaması gerekir.
bunları yok sayan karaktersiz eksici yazar durumudur.
(bkz: ibneliği normalleştirmek)
(bkz: pis yazar)

oysa biz kendisini kisaca 'ipne' diye cagiririz kendi aramizda.
(bkz: eskici yazarlar)
eksi sözlüğü savunan ve orada da yazarlığı bulunan yazarlardır diyecektim eğer türkçe acılımı olmasa idi ancak eksi veren yazarlar diyelim. biz onlara kabaca ibne diyoruz.
Surekli eksi oy kullanan yazardir.

Şahsimi ve sevdigim yazarlari eksileyen, polemik olmak isteyen yazar bulunmustur.

Yazılarıyla degil anca eksileriyle gundem olabilirdir.
Bazısı iflah olmaz imana gelmez fanatik kekelerdir. Ortaya koyacakları mantık barındıran fikirleri olmadığından tek çare eksilemeyi seçerler.
Hayır, anlayamıyorum durup dururken ne bir fikri savundum ne bişey seri eksi veriyo resmen,hani bi görüş bi siyaset yapsam hadi neyse (bkz: kimsen bulacam olum seni)
Edit: bak yine verdi aynı kişisin biliyorum, git uyu.
Bu yazar kimse ne yazarsam yazayim eksiliyor. Az olumlu ol *yazar.
Her yazilani eksileyen yazardir.
Eksi oy vermek için bekleyen yazardır. Gerçekten büyük başarı.
Ortalarda gozukmeyendir. Enteresan.

Buradaymis. Eksiledi.