bugün

şuan okumaya çalıştığım universitedir.olaylarda tomalarin akreplerin kapısında beklediği okuldur.
4 yıldır mensubu olduğum üniversite. denildiği gibi edebiyat fakültesi pkk yuvasıdır. ziraat cafede bir o kadar güzel poğaçalar yapar.
edebiyat fakültesinin önü pkk yuvası olan üniversite(m)dir.
"Bu sene başlayacağım" üniversitesidir. Vay anasını buranın kampüs falan da 10 numara. Hadi bakalım.
izmir ilinde bulunan, ege bölgesinde en prestijli üniversitelerin başında gelen üniversitedir. kampüslerin bir arada bulunuyor olması da, öğrenci ilişkileri açısından pek hoştur.
Suan tam önünde olduğum üniversite. Girisinde o kadar büyük "ege Üniversitesi" yazıyor ki agzima girecek. *
ön kayıt sistemiyle daha üniversiteye başlamadan neler çekeceğimi bana bildiren üniversite.
Bugün kayıt olduğum güzelim üniversitesidir. Hayırlı olsun bakalım. Abi güzel okul ya bugün baktım da hareketli renkli falan.
2 ay önce mezun olduğum bokumsu üniversitedir. sadece adı var, gözünüzde büyütmeyin.
hazırlık sınıfındaki hocaları gayet kafa olan üniversitedir. yani en azından bizim hocalar öyle başka hocaları bilemem.
Fen fakültesi konferans salonunda an itibariyle matematik bilim midir? Konulu bir seminer olan okul.

Edit: seminerde konuşacak olanlar prof dr semih koray ile prof dr turgut öziş kişileridir.
altı ay önce bitirdiğim ve hasretini çektiğim güzelim okulum.
5 ay önce bitirdiğim, zerre özlenini duymadığım okul.
Tıp fakultesi sağlam ama hastanesi eğitim üyerinin saglam olanlarinin yavas yavas azaldigi okul.
edebiyat fakültesinin önünde teröristlerin stand açtığı ve kürtçe şarkılar söylediği üniversite.
Adını duyduğumda kalbimin çarptığı bir üniversite...
Bir yıl sonra bulunmak istediğim üniversite...
Orada bir dünya var buna inanıyorum!
Hiç bir boku olmAyan üni, saatlerce fakülteye ulaşabilmek için yol arşınlarsınız.
Garip olayların döndüğü üniversite.

--spoiler--
EGE ÜNiVERSiTESiNDE PEŞ PEŞE KEDi KATLiAMLARI GERÇEKLEŞiYOR BU HAFTA 5 KEDi KAFASI VE AYAKLARI KOPARILMIŞ HALDE BULUNDU. KASIM AYININ BAŞINDA GIDA MÜHENDiSLiĞiNiN TARAFLARINDA BiR KEDi BAŞI BULUNDU. BUNUN DIŞINDA BAZI KEDi VE KÖPEKLER KAYIP. BUNUNLA YETiNMEYiP HAYVAN SEVER ARKADAŞLARA DA SALDIRILAR OLUYOR. BUGÜN ÖĞRENDiĞiM OLAY BENi DERiNDEN SARSTI BiR ARKADAŞIM OKULDAKi KEDi VE KÖPEKLERi BESLERKEN TEHDiT VE ŞiDDETE MARUZ KALDI. EN SON 3 HAFTA ÖNCE HAYVAN BESLERKEN BiR KiŞiNiN GELiP ÜZERiNE SÖZLÜ HAKARETE UĞRAYIP ÜZERiNE SALDIRILDIĞI VE TEHDiT EDiLMiŞTiR DAHA SONRA GÜVENLiK GÖREVLiSi OLAYI AYIRDIKTAN SONRA BU KiŞiNiN OKULDAKi HAYVANLARI ZEHiRLEYECEĞiNi VE BESLEMEYE DEVAM EDERSE KENDiSiNiNDE ÖLDÜRÜLECEĞi GiBi VS TEHDiTLER YAPILMIŞTIR . OLAY AKŞAM SAATLERiNDE TEKSTiL MÜHENDiSLiĞi TARAFLARINDA OLMUŞTUR. BUNUN DIŞINDA OKULDAN DIŞARDAN GELEN MENDiL SATAN ÇOCUKLAR HAYVANLARA VE iNSANLARA ÇOK RAHATSIZLIK VERMEKTEDiR. EN SON OKULDA BiR HAYVANA EZiYET EDERLERKEN BiR HAYVANSEVERiN KÖPEKLERE EZiYET EDiLDiĞiNi GÖRÜLMESi ÜZERiNE ÇOCUKLARI UYARMIŞ ÇOCUKLAR BU SEFER HAYVANSEVER ARKADAŞIMIZA SOPA iLE SALDIRILMIŞ HAKARETLERE MARUZ KALMIŞTIR.
--spoiler--
En iyi Türkçe eğitim veren üniversite olduğu söyleniyor. (tabii sadece mühendislik açısından değerlendirdiğimizde.)
an itibariyle harç parasını yatırmak isteyip de yatıramadığım üniversite.
arkadaş garanti bankasına yatırılacak deniliyor, bankanın internet şubesinde ege unv çıkmıyor.
okulu arıyorum cevap alınmıyor.
bilgisi olan arkadaşlar varsa bilgilendiriversindir.
halkbankasına yatırılacak harçlar. dün hallettik kayıt yenilemeyi. bankamatikten rahatça ödeniyor.
Bugün yaşanan malum olaydan dolayı iyice sevmeye başladığım okuldur. Geçen sene de buna benzer bir vaka yaşandı. Öğrencileriyle gurur duyuyorum..
Yaşanan ögrenci olaylarından sonra eğitim öğretime üç gün ara veren üniversite. Aklı başına sonradan gelen üniversite.
Pkk yuvasi. Kürt demiyorum bak provakasyon yapmak tahrik etmek icin gelmis pkkli piclerin yuvasi.
Bölücü piçleri barındıran izmirde ki diğer devlet üniversitesi. Bir diğeri

(bkz: dokuz eylül üniversitesi)

arkadaş okul yönetimi bu bölücü piçlere ne yapsalar ses çıkarmaz. Bu yavşaklar istediği yere izin almadan stand kurar izinsiz ilan afiş asar bildiri dağıtır poster asar.

Ama sen üniversitenin öğrenci kulübü için bir afiş asmaya yada stand kurmaya izin almak için 40 takla atarsın yine izin vermez yönetim. Sen kulübün ilanını izinsiz as 5 dakika sonra güvenlik gelir alır onu ama bu piçlerin paçavraları haftalarca durur.

2004-2010 Yılları arasında 9 eylül üniversitesinde okudum buca'da. Sık sık bornova'ya ege üniversitesinede giderdik meydan hep bu bölücü şerefsizlerin elindeydi.

O dönem her sene en az 5-6 öğrenci pkk mensubu olmaktan terör eylemine katılmaktan tutuklanırdı. sempatizan falan değil direk teröristler okullardaydı.

2. Sınıftaydım ders arasında bu bölücülerden 2 si gelip duvara paçavra gibi bir şey yapıştırdılar. Güvenlikte daha önceden muhabbbetimin olduğu 50li yaşlardaki amca onun izinsiz asılamayacağını dekanlıktan izin almasını istedi. o piçlerden biri izin almayacağını istediği yere istediği şekilde afiş asabileceğini söyledi. Güvenlik görevlisi amca o afişi kaldırmazsanız ben kaldırırım dedi. Piçte amcaya gücün yetiyorsa al diyince güvenlik görevlsi elini afişe atar atmaz o piç kurusu babası yaşındaki adama bir tokat attı. O an bende film koptu bu piçe koşup tekmeyi yapıştırmamla yere kapandı. Beni yine o tokat yiyen amca tuttu. Onların istediği bu sakın yapma diye. hemen dekanlıktan 2-3 kişi geldi beni ve o piçi alıp götürdüler. Bana sözlü uyarı verildi dekan yardımcısından azar yedim. Çıktığımda o piç gülerek gidiyordu ve işin kötüsü o afiş o paçavra orada asılıydı hala ben sökene kadar.

Bu ve buna benzer bir sürü olay vardı hem ege de hem deü de. Okul yönetiminin elinde fırat kardeşimizin kanı.