bugün

entry'ler (957)

10 şubat 2020 yazarlara 967 tl hediye etmem

Toplam oran 1.70 değil 2.29 olan kupondur.

750 * 2.29 = 1717 TL.

kaybetme ihtimali olmayan kupon

Kaybetme ihtimali olmayan kupondur.

(bkz: 10 şubat 2020 yazarlara 967 tl hediye etmem)

10 şubat 2020 yazarlara 967 tl hediye etmem

Kaybetme ihtimali olmayan kuponla, insanların yüzünü güldürmek için yaptığım eylemdir.

Kupon sonuçlanınca buradayım.

görsel

Hadi eyvallah!

22 şubat 2018

Bugün 22 Şubat 2018 perşembe.
Dün de 21iydi aylardan. 21 Şubat 2018.

ayın 21'i , aylardan şubat olması, ya da yılın 2018 olması belki sıradan. ama sıradan olmayan bir şey var, dün 21 Şubat 2018 di , silindi ve gitti.

ne zaman dünyaya karşı birkaç kez başkaldırdım, bu başkaldırışların sonrası hep hüznü yaratırdı. bu 21 subat 2018 tarihinde babam da, gözlerinde bu hüznü yarattı. çünkü gözleri hüzün kokardı benim babamın, öldüğünde bile...

şaşkınım. karar verememe kararsızlığı, engellenememe acizliği, zamanın öncesine geçememe düşü... ağlasam mı, acı çekmeden ruhunu teslim ettiğinden sevinsem mi, acaba kendime babamla ilgili ne desem!

koca bir tarih silindi gitti. tüm yaşanmışlıklar, tüm sevinçler, tüm mutluluklar, tüm acılar, tüm kırgınlıklar, tüm azimler, tüm hırslar, tüm tüm tüm tüm... aldın götürdün beraberinde neyin varsa babacığım. kabullenmek çok zor...

bu gece benim babam öldü. canım öldü. bir parçamı kesip, sıkıca bağlayıp, toprağa gömecekler. elleri sıcak, nefes almadığı zamanda bile, ama ben cesaret edip de dokunamayacagim belki, ya elleri buz gibi olduysa diye...

içinde kelepçelediğin düşünceleri ne yapıp edip keşke birer birer çıkarabilseydim de, gözlerindeki o hüznün korunu azar azar soğutabilseydim. ne çok zamanlar, ne çok anlar, gerçek dünya ve öbür dünya arasındaki müstesnalık sen bir beyefendiydin be adam!

babam. sana neden diye sormayacağım, neden gittin diye asla sormayacağım. kendimle karar aldım, seni artık bende yaşatacağım. bende yaşayacaksın artık, baba, benimle yaşayacaksın!.. inşallah dualarım sana ulaşır

babama,

yokluğuna değilde, acıya alışıyorsun.

onsuzluğa değilde, onun olduğu hatıralara alışıyorsun...

onunla daha geçirecek çok güzel yıllarımız vardı cümlesine değilde,

onunla yaşadığın uzun yıllara şükretmeye alışıyorsun...

kısacası alışmaya alışıyorsun...

24 yaşındayım size tek bir nasihatım olcak

anne ve babalarınız ile çok iyi zaman geçirin

onu topraga koymak dünyanın sonu gibi...

bunları ben buraya neden yazdım bilmiyorum belki sizle dertleşmek istedim bir çok arkadaşımdan daha çok sevdigim

Ulu ailesi.

sözlük yazarlarının itirafları

Geçen yil eski sevgilime bir şey hediye ettmistim doğum gununde. neredeyse bir sene boyunca ugrastım. o kadar emindim ki hayatında aldıgı en guzel hediye olacagına. bunu amaclamıstım zaten. bana gelse benim aldıgım en guzel hediye olurdu diye dusunuyorum cunku.

kalın bir defter aldım. matbaacıya sekilli bir dıs yuzey yaptırdım. on kapagına ilk cıkmaya basladıgımız zamandan, arka kapagına son halimizden birer resim de bastırttım.
neredeyse bir sene boyunca her hafta o'na bir tane mektup yazdım. benim icin muhim yazarlardan, sairlerden seyler ekledim. ona birkac tane siir yazdım. uc senelik iliskimiz boyunca yaptıgımız tum guzel seyleri de anlattım.
neyse.
boyle kendinden emin emin hediye ettim.
cok sevecek ya.. hayatının hediyesi olacak ya..
ben de o mutlu olunca cok mutlu olacagım ya..
hediyeyi aldı, tesekkur etti, sonra da:
-hayatım, bu cok uzun, kim okuyacak bunu?
dedi.

gidip bir kolye alsam daha mutlu olacakmıs meger.
uyuz oldum sozluk.

birine hayatının en guzel hediyesini hediye edebilmek zor is.
hic kafanızda planladıgınız gibi olmayabiliyormus..

Kim bilir nerede, ne yapıyordur şimdi. Aklıma geldi öyle.

ariel çamaşır deterjanındaki subliminal mesaj

yukarıda allah yazıyor.

görsel

hoğşşşgeldiniiizzz

bir "seda sayan" söylemi.

anın görüntüsü

Buyrun garibanın vegan sofrasına.

https://i.hizliresim.com/7NldyY.png

(Fasulye ve hoşaf)

4 aralık 2016 göztepe yeni malatyaspor maçı

ilk yarisi 1-0 goztepe ustunlugu ile tamamlanmistir.

4 aralık 2016 göztepe yeni malatyaspor maçı

1 Saate baslayacaktir.

sözlük yazarlarının hayalleri

Gerceklesmeyecegi bilinendir.

o

bir stephen king romanı.

yaran fıkralar

camel 6 buçuk lira olduktan sonra iki arkadaş hep camel almaya başlamışlar bir yerde buluşup otururken paketleri karışır olmuş ondan sonra adam arkadaşına senin paketin de camel benimki de. bundan sonra seninkinin adı mustafa camel olsun demiş.

survivor izliyorum bundan da utanmıyorum

bugünkü patlamanın müsebbibini dolaylı yoldan survivor izleyenlere yükleyen bir linç girişimi var sosyal medyada.

izleyenlerini aşağılayarak vicdanlarını temize çıkarıyorlar güya.
hadi biz izliyoruz, kabul. sen ne halt ediyosun ulan? terörist avına mı çıktın, milli direniş mi başlattın, yoksa gidip yaralı mı taşıdın, ne yaptın oğlum?

açıkla şunu da ülke bekaası için aynısını biz de yapalım. hadi diyelim ki biz uyuyoruz, siz ne bok yiyosunuz peki bilelim.

ben söyliim mi; haber seyrediyosunuz çayla amk.

survivor

ben böyle fark görmedim diye semih öztürk'ü eleştirenlerin memiç'in yediği 8 kilo farkı es geçtiği oyun oluyor şu an. işte bu yüzden semih öztürk alayını postalar bunların.

sözlük yazarlarının favori kitap karakterleri

june andersen

izmir bayram namazı saati

07:39'dur.

sözlük yazarlarının kitap tavsiyeleri

Mustafa Armağan - Satılık imparatorluk.

robin van persie

(#24356888)

survivor dakiler oy kullandı mı sorunsalı

günlerdir kafamı kurcalayan sorunsaldır.

şimdi bu adamlar ennihayetinde türkiye cumhuriyeti mensubu. oy kullanmak da en temel hakları.
acaba kameralardan gizli olarak oy kullandılar mı yoksa kullanmadılar mı.
eğer kullandılarsa bu türk milletini alenen aptal yerine koymaktır, yok kullanmadılarsa da acun bu vatandaşların en temel haklarını ellerinden alıyordur.
neresinden bakarsan bak elinde kalıyor. tek gerçek var, her iki durumda da acun'un yanlış yaptığıdır.