bugün

büyü, sihir.
bir kız ismi. *
Efsun, füsûn olarak da kullanılır. Farsça'dan dilimize geçmiş olup, büyü ve sihir anlamındadır. Sihirbazların okudukları kelimelere olduğu gibi, hileye ve manasız şeye de denir.

Ayrıca Efsûn (büyü), eskiden beri insanları meşgul etmiş bir olaydır. Gerçeklerden habersiz olan insanlık, doğaüstü güçlerle, doğanın etkilenebileceği inancına kapılmıştır. Bu da, en küçük bir tabiat bilgisinden mahrum bulunulduğu çağlarda ve zamanlarda kendini göstermiştir. Meselâ, toprağa dökülen suyun yağmur yağdıracağına inanılmış, yılanın kötülüğünden kurtulmak için onun karşıtı ve yiyicisi olan leylekten etkileme yoluna gidilmiştir.
(bkz: efsun alper)
Yıllar öncesinde Ugur dündar'ın genclik yıllarında cektigi bir program vardır..Hatay'da(yanılmıyorsam) bir efsun hocası vardır ve bu adamın efsunladıgı insanı zehirli örümcek,böcek,yılan gibi hayvanlar sokamamaktadır..Canlı yayında Ugur dündarın boncuk boncuk terleri arasında kolunun yarısını efsunlar,diger yarısını efsunlamaz..zehirli bir akrep efsunlu kısıma konulur.akreple oynanır bastırılır ama akrep hiç bişey yapmaz..daha sonra dahada terleyen ugur dündarın kolunun efsunlasmamıs kısmına akrep getirilir ve hayvan direk ugur dündarı sokar..Birden korkuyla panikleyen ugur dündarı ise akrepin soktugu yerden yukarı dogru giden zehiri, elini zehirin gittigi yönün tersine haraket ettirerek zehirin akrebin soktugu yerden fıskırmasına neden olan efsuncu hoca kurtarır..

olaya getirelecek yorum ise sudur..Efsun gercekten vardır yada ugur dündar kandırıkcının tekidir..
(bkz: kardeş)
efsunlu tabiri vardır birde,bu tip insanlara buyu falan işlemiyeceğine inanılır..
(bkz: rukiye)
türk müziğine merhaba demiş bir guruptur.

ilk klipleri rüya ismili şarkıya çekmişlerdir. ** albüm tam içerken batı müziği dinlemek isteyenlere birebir.*
2006 yılında duy sesimi adlı bir albüm çıkaran grup.
18 kasım 2006 da bursa resimli barda konser verecek grup
internet siteleri; http://www.efsun.info

vokalinin * makine mühendisi olduğu ve 22 aralık 2006 da bursa kat 3 te konser vermiş grup.

Gülay BOYALAR- Vokal, gitar

Özer DÖNERKAYA- Gitar, geri vokal

Tuna ERDEN- Bas gitar

Ethem UYSAL- Davul
albümündeki tüm şarkıların ayrı bir tad bıraktığı grup.
özellikle rüya ve bahane albümün hitleri olabilir.
4.nesil yazar, hoşgelmiş..
sözlükte takılmaya yeni yeni alışan ve bunu hoş bulan kişi.
#1655155 nolu entrysinden seviyesini anladığım,takdir edilesi yazardır.
Bana Ezginin Günlüğü ve Gökseli anımsatan grup.
makus talihim bana güldü bu sefer ve seni çıkardı karşıma.. sanki rüyadayım, güzellikler içinde, cennetteyim sanki.. nedenini sorma, gel, gir kalbime.. bana bıraksan kendini, yaşasak gönlümüzce ama önce hayata yeniden başlayalım seninle, yeni hayata uyanalım beraber, önce güneş doğsun, sonra sen kalbime nüfuz et.. aşkın tohumlarını ek kalbime.. hayat; incecik düğümleri olan bir kördüğüm, paylaş benimle hayatı, bahanesiz, saf ve temiz.. haydi hayatımın anlamı ol, gel bana, uzak değilim sana, yaklaş bana, duy sesimi..
böyle giderse , veya böyle nick altı entryler girdikçe , daha çoook bilgiye maruz kalacak.
(bkz: hadi hayırlısı)
enrtylerini okuyunca bilgi birikimini anladığınız,hoş bi yazı tarzı olan yazar.
başka bir oluşumdan tanıdığım, kendisini şahsen tanımamakla beraber, bir çok kez sohbet etme şansı yakaladığım, ne olursa olsun nezaketinden ödün vermeyen, kişiliğini sağlam temellerle oturtmuş yazar kişisi. *
Son yıllarda sıkça duyulmaya başlanmış hoş bir bayan ismidir. Alımlı bir isimdir.
büyü'dür. *
tek albüm çıkarıp kaybolmuş grup. yeni albümleri çıksa da dinlesek.
(bkz: duy sesimi)
vakti zamanında yeni albümleri çıksa dinlesek demişiz. (#7641369)

çıkardılar ama yeni albümleri o kadar da mükemmel değil maalesef. bir de sansüre uğradı şarkılarından biri.
http://www.ttnetmuzik.com...um-Sessiz_Olmaliyim-86690