bugün

Efendi ama nasıl efendi. Pasif agresif özgüvensiz efendi mi yoksa ne yapacağını bilen kendinden emin olan mı diğer türlü olur çünkü.
efendi erkek sıkıcıdır sürprizsizdir.

kafadan kontak ayarsız dengesiz bir adam bulup onu adam etmek düzeltmek uğraşmak varken.
seni pezeveklerin elinden aldım.
aldım ama niye aldım sor.
deneyimlere gore yanlis bilgidir.

- istisna psikopatlar disinda herkes kendi dengine uygundur.
- erkekler genelde kendini baska birilerine gore kiyaslar ve cogunlukla kendisinde heyecan yaratabilecegini dusundugu kadinlarin birlikte oldugu erkeklere gore kendini daha efendi olarak gorur. aslina bakmasi gerektigi nokta; kendisinin o kadina ne kadar uygun oldugu yada o kadinin kendisine ne kadar uygun oldugudur. bunu degerlendirdiginde cikaracagi sonuc cok buyuk ihtimalle hem kendisi icin hem de kadin icin birbirlerinin hayatini mahvetmedikleri icin bir sukur sebebi olacaktir.
EFENDi ERKEKLER KIZLARIN GÖZÜNDE iBNE GiBi BiR ŞEY OLUYORLAR KANIMCA. HALBUKi KENDiLERiNi DÖVEN, SÖVEN, HAKARET EDEN, iT YERiNE KOYAN, HATTA KENDiLERiNi ÖLDÜREBiLECEK POTANSiYELE SAHiP iT KOPUK SERSERiLER ÖYLE Mi? ASLAN PARÇASI ONLAR. KIZLAR HAKLI.
Kadını en çok etkileyen şey cahil cesaretidir. Tanımadıkları bilmedikleri it kopuk adamlardan zırt diye ilgi görmekten çok hoşlanırlar.

Efendi erkek tanımadığı bilmediği kadina zırt diye yürümez. Birini çekici bulduğu zaman kızın kendisine ilgisi var mı yok mu anlamaya çalışır. Biriyle ilişkisi var mı yok mu anlamaya çalışır. Kızın karakteri düzgün mü anlamaya çalışır. Efendi erkek sadace tanıdığı bildiği güvenini kazanmış kıza ilgi gösterir. O yüzden de reddedilir. Kızlar sosyal ortamlarındaki erkekleri zaten cepte gördükleri için onlar için bir gizemi, heyecanı yoktur bu zavallıların.
Kadını en çok etkileyen şey cahil cesaretidir. Tanımadıkları bilmedikleri it köpük adamlardan zırt diye ilgi görmekten çok hoşlanırlar.

Efendi erkek tanımadığı bilmediği kadina zırt diye yürümez. Birini çekici bulduğu zaman kızın kendisine ilgisi var mı yok mu anlamaya çalışır. Biriyle ilişkisi var mı yok mu anlamaya çalışır. Kızın karakteri düzgün mü anlamaya çalışır. Efendi erkek sadace tanıdığı bildiği güvenini kazanmış kıza ilgi gösterir. O yüzden de reddedilir. Kızlar sosyal ortamlarındaki erkekleri zaten cepte gördükleri için onlar için bir gizemi, heyecanı yoktur bu zavallıların.
çünkü heyecan oluşturamaz.

kızların tercihi genelde hatalı ama bundan yakınmak da bir hatadır.
Olmak isteyen de havagazı alır. Çünkü nerede kaşar, kevaşe var onlarla mutlular...

Evet.
Kadınlar,
tanımadığı, bilmediğı kadına, Cahil cesaretiyle direk yüruyen,
ağzı iyi laf yapan , fırlama , piç , yavşak, ısrarcı, yüzsüz adam.seviyorlar. bu tip adamlar heyecan verici, eğlenceli, karizmatik buluyorlar.ısrarcılık ve Yavşaklikları da egolarına iyi geliyor yapacak bir şey yok.
Efendi erkekleri korkak, ezik, sıkıcı, soğuk, donuk, hımbıl buluyorlar. Egolarına iyi gelmiyor.
Aslında efendi kıza erkekler aşık olabiliyor, kızlarda da efendi erkeğe aşık olan var gözümle görüyorum şu an. Olay tamamen karşı tarafın macera yaşatabilecek bir olayının olması. Bunu şimdi açardım da neyse sözlükte tanıdık falan vardır okumasın.
efendi sıfatının karşıt anlamlısı Kılıksız, Serseri, Kaba, Şımarık, Köle diye sıralamış TDK.
Eğer kız olsaydım karpuzcu libos pandaya da aşık olurdum galiba.
Asosyal ezik olup kızlarla konuşmaktan aciz tipitiplerin kendilerini efendi olarak lanse ederek kadınlarla konuşabilen özgüvenli erkeklere piç diye damgalanasıyla ortaya çıkan hödü kesinlikle şüphesiz.. ağzın laf yapmıyodur adım atma cesareti olmayan korkaksındır ama egoyu savunma mekanizması sayesinde eksikliğini ezikliğini üstünden atmak için ortamlarda efendi erkeğim kızlar bana bakmıyor piç erkeklere bakarlar anca dersin kim bilcek aq..

Edit: istediğiniz kadar eksileyin.. görüşlerim değişmeyecek şüphesiz.. türk kızlarının kimisi güce sertliğe tav oluyo olabilir benim sözlerim asosyal kızlarla konuşamayan kendini efendi diye gösteren ezik tipitiplere.. üstüne alınıp eksileyen eksilesin topunuz gelin ulan sjsj..
Genelde efendi olmuyorlar. Sadece kamuflaj her şey seni kandırana kadar, pü.
Efendinin tanımı nedir? Onu bir netleştirirsek önce.
(bkz: efendi erkek sendromu)

Kendini efendi kalıbına koyanlar bunu bir araştırsın derim anlarsınız sebebini.

Aldatmaya en yatkın erkek gruplarından biridir mesela.

https://erkekadam.org/202.../efendi-erkek-sendromu-1/
Efendilikle betalık karıştırılıyor olabilir..

efendi adam, karakter sahibi olmadan stil sahibi olmaya çalışmanın boş ve iğreti (eğreti: yakışmayan, iğreti: sonradan ilave edilen, muhdes eklenti diyebiliriz) duracağını bilir..

Her şeyi yaşar, eder, kendine bir yol çizer ve adım adım, aynı anda hem korku, hem de saygı uyandıran bir akbabaya dönüşür.. en sonunda da, köşesine çekilir..

Efendi erkek, kendisine aşık olunmak da dahil olmak üzere, karşısındakinin hislerini umursadığı halde, karşısındakinin aksiyonlarına göre pozisyon almaya ihtiyaç hissetmediği için, zaten devamlı talep görür.
Bu tür konularda yapılan genellemelerin fazlasıyla anlamsız olduğunu düşünüyorum. Herkes aynı olmasa gerek.
Efendi kızlara aşık olamamayla aynı olabilir. (bkz: belasını aramak).
erkeksi yani hayvan gibi davranmadığı içindir. kadın her zaman her şeyin zıttını arar onunla mutlu olacağını sanır.
Çok sıkıcılar da ondan.
(bkz: https://twitter.com/i/status/1675109966741381123)

böyle manyak tipleri buluyorlar işte..
çünkü efendi erkek bir toto kaldırgacı değildir. toto yalamaz.

köpek olmaz. kul köle olmaz...

efendi erkekler sever saygı duyar... kıymet verir. lakin şahsiyetlidirler.

ama her kızın beklentisi bu olmayabilir... bazıları saygıdan, hoşgörüden, samimiyetten, sevgiden sıkılır...

aksiyon isteyen kızlar efendi erkeklerden haz etmeyebilir...
çılgınlık ve renk cümbüşü isteyen biri efendilikten etkilenmez zannederim...

herkesin arzusu, algısı, bakışı farklıdır tabi ki..

saygı duymaktan başka bir şey düşmez bize de.
macera aradıkları için.
ama sonra maceraları kursaklarında kalır efendi erkeğe yönelirler.
efendisi de üzdü piçi de üzdü.

ama artık ben üzüyorum. üzülmek isteyen dm.