bugün

Eczacı gözetiminde, müşterileri karşılayan, reçetedeki ilaçları hazırlayan, faturasını düzenleyen, iş kayıtlarını tutan ve ilaç satış işlemini yapan kişidir.
eczacıdan ziyade eczaneye hakim olan,müşterilerle ilgilenen reçeteleri yapan faturaları kesen temizlikle sorumlu tutulan bide bütün bunlar yetmiyomuş gibi ne yaparsa yapsın eczacıyı memnun edemeyen kısacası bir eczanenin olmazsa olmazıdır,herşeyidir
eczacının eli,kolu,gözü,kulağı kısaca herseyıdır ama nedense kıymetı bılınmeyenlerde onlardır. yeter uleynnn artık.
bir turlu cozemedigim bir meslektir bu. musteriyi karsilayan kalfadir, receteleri okuyup ilaclari veren kalfadir, bir sorununuz oldugunda size tavsiyeler veren kalfadir, eczaneyi derleyip toplayan kalfadir, siparislerle ilgilenen kalfadir. ulan kalfa bunlari yapiyorsa eczaci ne ise yariyor? eczacinin yuzunu goren cennetlik. nasil bir kalfaliktir bu? cozemedim gitti kardesim! ya da bizimi eczanede isler boyle yuruyor, bilemiyorum.
bu yıl itibariyle çıraklıktan yetişip eczanelerde çalışamayacak olan
meslek grubu. 2009 yılından itibaren lise mezunu olmayanlar eczane teknikerliği kursuna gidemeyecekler, gidemedikleri içinde artık eczane de çalışamayacaklar. önümüzdeki yıllar içerisinde meb tarafından iki yıllık fakülteler açılıp bu fakültelerden mezun olanların çalışabileceği bi meslek grubu haline gelecektir. anlayacağınız ab standartları eczacı kalfalarını "tekniker" yaptı.
5 sene yaptığım meslek.

Maalesef şartlar aşağı yukarı 'şeref eczanesi' tarzında.
2008'de başlayıp 2013'te bıraktığım, 256 saat teorik 1200 saat pratik eğitmini aldığım ve sonunda sertifikasına sahip olduğum kutsal meslek.

Şuanki gözlemlerime göre ayağa düşmüştür, rezil durumdadır.

Kendine kalfa diyip pantoprazol etken maddeli bir ilaç istediğimde tam eşdeğeri var diyerek rabeprazol etken maddeli ilaç verenleri mevcuttur.

Önceden kalfalara ön yargılı yaklaşanlara tepki gösterirdim fakat sanırım haklılar.

Ayrıca Sertifika alanlar kendilerine teknisyen denmesini isterler genelde.
pek bir fikrim yok bu meslek hakkında anlatılanlara göre bir eczanenin ayakta kalması için olmassa olmaz gibi anlatılmış peki kalfa bunları yaparken eczacı ne yapıyor?