bugün

hakkında uzun bir analiz yapmanın gerektiği kişidir. magazin hayatını, sanatçılık kavramını ve bütün bundan etkilenen ve tüketicisi olan kişiler olarak bize etkilerini biraz da trajik biçimde üzerinde gözlemleyebileceğimiz farklı karakterlerden birisi kendisi.

kendisini tanrı misafiri albümüyle tanıdığımız tipiyle günümüz arasında geçen onca yıla baksanız şaşıracağınız bir karakter öncelikle. ayrı bir gizem olan magazin gündeminde sürekliliği konusu ayrı bir araştırma gerekiyor, bu konuda da bilgim zayıf. ama net hatırladığım, televole günlerinde albüm yapsa ve klip çekse neyse; hiçbirisi olmasa, aşk hayatı hareketli değilse de sürekli mikrofon uzatılan bir figürdü kendisi. fikrimce, bu programlarda assolist olmuştur. muhtemeldir ki, önceki kuşaktan gelen tsm yorumcusu güçlü sesli kadın sanatçısı kontenjanını doldurmaya en uygun gözüken aday olduğu için bu kadar el üstünde tutulmuştur. bunca yıl kaç konser verdi, kaç sahne yaptı bilemem. ama hatrı sayılır sayıda olduğunu tahmin ediyorum.

neyse, dolayısıyla reşit olduğu tartışmalı bir yaşta klasik fonda klasik elbiselerle şarkı söylediği sahneler gözümün önüne geliyor kendisi ile ilgili, bir de berke hürcan, uche ile ayrı ayrı oynadığı klipler. sonra bir de, ne olacak bu ebru'nun hali diye dertlenmenize yol açacak sıklıkta aşk hayatında istediğini bulamayan kadın rolü. erkeği de beyazıt öztürk.

ha, an itibariyle muradına erdi tabii. öncesinde de şimdikinden daha fakir olmayan azeri iş adamı. bir de başka bir iş adamı; o adam da şebnem ferah'ı bırakıp kendisine gitmişti. kendisi birçok şarkıyı ülkeye tanıttığı ile şişinedursun, şebnem ferah'ın ben şarkımı söylerkenklibinin dolaylı tümlecidir. içine girdiğin küçük kaygan deliğin sözündeki kaygan delik de ebru gündeşi işaret etmektedir.

Bugünkü resme gelene kadarki profili Overrated buluyorum. Belirli bir alana hükmediyor, anlıyorum ve bir yerde saygı duyuyorum. Ama kocasının Siyasi gündemdeki yeri ve kendisinin kayıtsızlığı çıldırtıyor. O ses türkiye jüriliği ile ilgili konuşacağım biraz da.

Komiklik ve şirinlik yapmaya çabalıyor. Komik de, şirin de değilsiniz Ebru Hanım.
Marjinal ve otorite Resimleri çizmeye çalışıyor. Marjinal de değilsiniz otorite-duayen de Siz dediniz diye olamazsınız Ebru Hanım.
Ben sevdalı sen Belalı Şarkısını Türkiye'ye sevdirdim dedi utanmadan. Şarkıyı yorumlamış. sizi dinleyenlerin bazılarına sevdirmiş olabilirsiniz, siz söyleyince öyle olmuyor; dahası ne şarkının ne de Selami Şahin'in ***böyle bir katkıya ihtiyacı var Ebru Hanım. Gözümüzde uyanan ne biliyor musunuz?

Reza Zerrab Ne kadar komik, sempatik, marjinal, otorite ise siz de o kadarsınız. Aklımızdaki son görüntü de kocanızın cari açığı % 10 kendi kapattığını iddia ettiği ve arka fonda Türk Bayrağı ile poz verdiği kepaze TV programına ait. Kanımca erdemli herhangi bir davranış veya bu töhmeti kaldıracak bir eylem sizden gelmedikçe, bizim midemiz kalkarak size bakmaya ama görmemeye çalışmaya devam edeceğiz.

edit: referans, tırnak ve imla düzeltmeleri.
bu denli ezilip büzüleceğine az biraz ingilizce öğrenmesi gereken hatun kişi. paralar azıcıkta edebiyata ,dile, kültüre gitsin.
edit: ezik edebiyatı yapacağına öğren sen de kurtul, sözlükte kurtulsun.
yeni albümüyle ses getirecek kuvvetli ses..
çok şımarık insan. gereğinden fazla hem de. sempatik olduğunu sanıyor ama malesef. dün bir ara tv'de gördüm. "abovv" diye bi geyik oldu, izleyen bilir. işte tam o sırada ağzının üstüne vurmak istedim.
Mal bir havası var. Yarışmacıları küçümsüyor gibi garip tepkiler veriyor. Biraz kibir var.
şarkıcı oldugunu bildiğim hiçbir şarkısını bilmediğim kişi.
sol gözü tuhaf olmuş..
kocası reza zarraf'ın telefon dinlemelerinde ülkeye gelen hatırlı misafirlere bazı özel kadınları ayarlanması için talimatlar verdiği ve kadınları fiziksel özelliklerine göre tarif ettiği iddia edilen görüşmeler sonrasında metristeki kocasını görüşmeye gitmediği ve her şeyi bitirdiği söylenmişti basında.
http://haberler.rotahaber...yaret-etmiyor_430888.html
görsel
görsel

sonuç bitiremedi.
Yahudi locası hizmetkarı. Şarkı sözlerinde ya kafa çekilir sözler kullanılıyor. Yada kader isyan sözleri. Bunun farkında olupta bu sözleri milyonların diline dolamasının hesabını vermesi çooook çoook sıkıntı olacak.
45 yaşını geçti, çocuğu oldu, kocası hapise girip çıktı bu hâlâ kaslı erkeklerle klip çekiyor...
kim ne derse desin, ölüyorum kederimden'i çok güzel yorumlamıştır: *

http://www.youtube.com/watch?v=9UPMg4elRvw
Her şarkıyı seslendirebilecek nefis ses. Aynı zamanda petrol kraliçesidir. güzel yere kapak attı.
Bu karı gittikçe güzelleşiyor amk.
Ölü - şaşkın bakışlı zat! Öl be öl! Çirkindir.
sanıldığı gibi 45 yaşında değil, henüz 40 ından gün almakta olan insan.

ama sesine diyecek lafım olamaz, ülkenin hatırı sayılır sanatçılarındandır.
Türkiye'nin utancı rüşvetçinin karısı peh!
Kimileri ağlamadı diyor yaf rüşvetçinin karısı çirkin şey, halbuki reza için ağladığından beri sevmedik kendısini!
acem oğlandan boşanacağı söyleniyor.

beyaz TV ekranlarında yayınlanan magazin programı 'Söylemezsem Olmaz'da Ebru Gündeş ile Reza Zarrab'ın boşanacağı iddia edildi.

EBRU BOŞANMAK iSTiYOR

Programda Ebru Gündeş'in tape olaylarından sonra çiftin arası bozulduğu konuşuldu. iddialara göre Ebru Gündeş tapelerde çıkan "En güzellerini bana ayır" lafını duyduktan sonra hemen boşanmak istedi ancak Reza Zarrab, Ebru Gündeş'i çocuğu göstermemekle tehdit etti.

http://www.internethaber....tan-bosaniyor-753670h.htm
aman boşanmasın çocuğunun psikolojisi falan etkilenir sonra. tüm ülkece tek temennimiz bu. o çocuk daha büyüyecek cari açığın kapanmasında babasına yardım edecek.
Insanlar bu kadini sesiyle ve mert durusuyla sevdiler.

Reza gercegini ortaya çikar, dök bizi sokaklara dedigim şarkici. Yerse.
şarkılarını beğenerek dinlediğim bir ablamız.
pek sevmem kendılerını ama sesı fena degil.
itici ve kendini beğenmiş olması çok güçlü bir ses olduğunu değiştirmiyor.
tv' de her gördüğümde 'aha hırhızın avradı gonuşor yine ' dediğim sanatçı. Olur ya, birgün ' dur bakalım benim hakkımda ne diyor bu insanlar' diyip sözlüğe bakarsın da bu entrye denk gelirsin diye yazıyorum; ' Sesinin güzel olması,güzel bir kadın olman, güzel işler yapmada güzel insanlarla yarışman seni iyi bir sanatçı yapmıyor be ablam. Eşinin işlediği iddaa edilen suçlara ne sen ne de iyi bir insan olmasını dilediğin evladın ortak değildir, programlara çıkıp evet kocam hırsız,rüşvetçi demen gerekmiyor. Sadece toplumun sana ihtiyacı olduğunda toplumun yanında olduğunu göstermen yeterli. Kaçak saraylarda adı bin türlü şaibeye karışmış insanlarla sahte kahkalar atmayı sen 'sanat' ına yakıştırıyorsan diyecek bişeyim yok. Ama ben bu ülkenin örnek yüzlerinden biriyim diyorsan, yaşlandığın zaman pişmanlıklarına ağlamak istemiyorsan günde on paraya alın teri akıtıp,çayının yanında sarma tütününü içen, ve sesini duyduğu anda hayallere dalan o adamın hakkını koruyacaksın, korumak zorundasın
Gram sempati duymadığım insanımsı.