bugün

sigaradan kurtulmak isteyen biri olarak, e sigara kullanan yazarları tespit edip soru yağmuruna tutmak gibi bir niyetim var.
nick üslup uyumsuzluğu (bkz: kahraman halisdemir)
2 aralık'tan bu yana kullanıyorum. yani 1 hafta oldu.
artık ufaktan sorulara cevap verebilecek seviyeye geldim.
en azından yeni başlayacaklara rehberlik edebilirim.

ps: 1 haftadır hiç sigara içmedim.
(bkz: sigarayı nasıl bıraktım)

soru: eksileme sebebi nedir. bi' mesajla açıklarsanız sevinirim.
Herşeyin sahte olduğu dünyada sigaramızı bırakın bari.
Hangi marka nasıl neden kullanılmalı acaba? Patlama olaylarıyla ikgili bilgileri var mı? Toplumu aydınlatmanız gerekiyor.
Boş adam işi bonboş adam işi.
E sigara almayınız. Alanları uyarınız.

Bak arkadaşım e sigara ülkemize yasal yollarla giremiyor. Her boku fake. Likitler sahte. Çoğu çin malı. Sana orjinal diye yuttururlar anlamaz yutarsın. Ağzına her çekişinde likit gelir. Normalinde ağzına bulaşmaması lazım. Alma hem de sakın. Haaa meraktan alırsın bilemem. Şu an bu işin faturalı garantili yasal bayii olsa neyse. Bunların çoğu sahte. Ayrıca ciğerler su topluyor çünkü içinde ne bok olduğu belli olmayan likitler satılıyor.ben iki farklı zaman diliminde aldım. ikisi de çöp.
Hiç başlamayın 1 ay kullanıp atarsınız. Ciğere yapışma gibi bi his veriyor. içindeki pamuğu sıksık değiştirmek gerekiyo tavsiye etmem.
(bkz: elektronik sigara) konusunda ilk olarak aramaya inanmanı beklerdim. madem ki bu kadar açmışsın cevaplarını vereyim.

içinde hiç bir bilgi olmayan, sadece varsayım olan mesajları, boş atılmış mesajlar olarak görüp reddetmeni tavsiye ederim. (bkz: you know nothing jon snow) sigarayı bıraktım, tütün içiyorum, yok nargile içiyorum, yok ot kullanıyorum diyenlerin beyinsizliğini yapmaya kalkmamanı öneririm. tütün ve alakalı tüm ürünler, çok ama çok ciddi zehirler içerir. açık ve net.

elektronik sigara, sigara içen insan için, gerçekten bir kurtuluş yolu olabilir. bu kişinin kendi kararına bağlıdır. sigarayı tek başına bırakmaktan kat ve kat daha kolay bıraktırır. bırakırken zorluk hissettirmez, bu sayede nefret ettiğin ama bırakamadığın tütün mamülünü bırakmış olursun. psikolojik bağlılığını yavaş yavaş bitirir. bok yiyen insanlar, sana "gel, sende bok ye, hatta al sana bok ikram edeyim" dediklerinde lütfen onlara kanma. evet çok kızdım...

elektronik sigara'nın en büyük sıkıntısı, sigaranın yerine koyduktan sonra, elektronik sigaraya bağımlı olabilme ihtimalidir. fakat elektronik sigarayı bırakmak, sigara bırakmaya oranla ölçülemeyecek derecede kolaydır.

1) alacağın ürünü, çin'den alacaksın, 3-5 kuruşun peşinde değil, kalitenin peşinde olacaksın.
2) alacağın likiti, amerika'dan getirteceksin, 3-5 kuruşun peşinde değil, kalitenin peşinde olacaksın.
3) bu işlemleri tek başına yapacaksın.

elektronik sigarayı kişisel olarak yurtdışından satın almanın önünde yasal olarak engel bulunmamaktadır. ticari olarak getirip, satışını gerçekleştirmek yasaktır. özellikle likit kısmı yasaklanmıştır, fakat bu malzemeler rahatlıkla bulunabilen malzemeler olduğundan, bu yasak çatır çatır delinmektedir. sigara şirketlerini destekleyecek, yasak koyacaklarına; yasallaştırsalar, sigara kadar derdi olmayacaktır.

kısacası böyle. cuboid + cubis kullandım, sayesinde 6 senelik içiciyken, elektronik sigara geldiği günden itibaren tamamen bıraktım. o günden beri bir tane bile içmedim, ağzıma koymadım.

başladıktan 2,5 ay sonra elektronik sigarayı da bıraktım.

tam hesap edemiyorum ama sanırım dokuz ay civarında ne sigara, nede elektronik sigara kullanmıyorum.

ailemde, benim dışımda herkes sigara içiyor. inan bana yanlarına gitmek istemiyorum, sadece sigara yüzünden. bu kadar iğrenç kokulu bir zehiri senelerce nasıl içtiğime şaşıyorum. bunun dışında diş sarılığı, ağız kokusu, üzerine sinen iğrenç sigara kokusu, bir odada içiyorsan odanın kokusu, perdelerin sararması, elektronik aletlerin bozulması, her yerde içemediğin için ikinci sınıf insan olman gibi gibi şeylerden de kurtuldum...

bunun dışında, ciğerlerim açıldı, artık kesilmiyorum. burnum daha iyi koku alıyor, ağzım çok daha iyi tad alıyor, zihnim daha berrak.

sigara'nın oluşturduğu içince mutluluk hissiyatından, içmediğin tüm zamanlarda ise stresten ve mutsuzluktan dolayı genel mutluluk seviyem (diğer uyuşturucularda olduğu gibi) çok aşağıdaydı. şu anda günden güne normale gittiğinin farkındayım.

kısacası sigara içiyorsan al bunu kardeşim, sigaranın yerine kullanmaya başla, sigarayı içmeyi tamamen bırak, mutlu ol.
orjinal ürünlerini temin ettiğim cihazları kullanan yazarlardır.
hakkında hiç bi bilgisi olmayan insanların ''ciğerlere su topluyo yeaa'' diye kestirip attığı cihazlardır. ulan içinde o kadar kimyasal sigarayı içerken zararını soran yok , e sigara böyle zararlı mı şöyle zararlı mı moduna giriliyor direk. doğru cihazı doğru likiti kullandıktan sonra çok çok masum kaldığı ortada. kullanan insan sonradan sigara içeyim diyince içesi bile gelmiyor.
sigarayı bırakmada kesinlikte çok yardımcı olacak. en azından katrandı zifirdi karbonmonoksitti biraz olsun sizi uzak tutacaktır.
sigara kullanıyosanız tavsiyedir dostlar.
nacizane tavsiyem, likitleri markaların kendi yabancı sitelerinden alın ülkemizde bir coğu sahtedir. Veya likiti kendiniz üretin evde, manyetik karıştırıcı ile. 3 sene kullandım e-sigara 2 litre civarı likit yapmışlığım vardır.
elektronik sigaraya laf eden herkese: insanların hayatlarıyla oynuyorsunuz. haklarına giriyorsunuz. bu saçma baskınızın sonucu sigara'nın daha fazla kullanılmasıdır. elektronik sigara, sigara'nın bırakılabilmesi için muhteşem bir kapıdır.

iki kişinin yirmi euroya aldığı elektronik sigaları ceplerinde patladı diye, tüm elektronik sigaralara laf atamazsınız. kaldı ki elektronik sigara'nın ne olduğunu ve hangi malzemelerden oluştuğunu bilseniz, zaten bu lafı atma cehaletinde olmazdınız. bu cehaletinizi kınıyorum.

çin malı kötüdür diye söyleyene "elindeki telefonu, kullandığın laptopu, bilgisayar parçalarını, bir milyoncudan aldığın her şeyi kullanma." diyebilirsiniz. apple, ürünlerinin tamamını çin'de ürettiriyor, sen hala hangi çin malı kötüdüründen bahsediyorsun?

joyetech son derece güvenilir ürünler piyasaya çıkartıyor, hiç çekinmeden alabilirsiniz.

elektronik sigara, sigara içmeyenlere önerilecek bir şey değildir ama sigara içenlere bırakma yolunda çok ama çok ciddi destek sağlar.
Hala hakkında kimsenin yardımcı olmadığı cihazdır. Bir yardım edin be insafsizlar.
3 aydır kullanıyorum ve insanların tecrübe etmeden, sağdan soldan duyduklarıyla yorum yapması beni deli ediyor. araştırın, makaleleri okuyun, normal sigarayla farkını görün. hiç kimse e sigara zararsız demiyor, sigaraya oranla ciddi derecede az diyor.

e sigaranın detaylarına inmeyeceğim zaten internette tonlarca bilgi var sadece kendi bakış açımı anlatayım.

e sigaraya başlama nedenim, normal sigaranın be fiyatı ne de zararıydı. sadece kokusundan dolayı çıldıracak noktaya gelmiştim. 5-10 dakikalık keyif sonrası 5 saat ızdırabını çeliyordum. şimdi ne ağız, ne el, ne de kıyafet kokusu var. lan millet yüzüme yüzüme üfle buharı diyor daha ne olsun.

yazılacak çok şey var ama zaten bu işin ustaları yeterince yazıyla ve video ile besledi interneti. açın izleyin okuyun öğrenin sonra konuşun.
almayın alan biri olarak söylüyorum almayın. sigara için daha iyi.
dumanda bilgisayardan mı çıkıyor ?
Ilık yazarlardır.

Ciğeriniz yetmiyosa hiç içmeyin. Evet.
Her gün biriniz haberlere çıkıyonuz hala patlamadan akıllanmıyorsunuz amk fşgşhldkfkd .
somam gereken birkaç soru olduğu içün mesaj beklediğim yazarlar grühu.
e sigaradan sonra insanlar büyük ihtimal sigarayı bırakırlar. bunun benzeri nargile müptelalarındada olur. bir kere o aromanın yumuşak tadını alınca sigaranın ağır ve gereksiz tadını istemez.
o değilde halen patlama muhabbeti yapan cahiller varya beni benden alıyor.

Ucuz etin yahnisi misali ucuz pil alıp veyahut okumadan araştırmadan satıcı size dandik pili itelerse patlarsın tabi.

Cihazın çektiği amper değerini pil karşılamıyorsa havayi fişek gibi patlarsın bu kadar basit.

Edit:Alıcaksın Sony Vtc5a veya Vtc6 keyfine bakacaksın.
benimdir.

"moruqqhhq o buhar yuuaa ciğerde su topluyomuş yuuaa" bak yine sinirlerim tepeme çıktı.
Yaklaşık 1 senedir kullanıcısı olduğum, en başlarda sigaradan kurtulmak için başvurmama rağmen artık güzel bir hobim olarak devam ettiğim eylemdir. Racon olarak söylemek gerekirse ateşliden 1 senedir 5-10 sigara ancak içmişimdir.

Çeşit çeşit ve nikotin düzeylerinde üüühühhhh denecek likitim var. 6-7 başlık ve 2 adet modumla yolumda gidiyorum.

Yardım isteyen, başlangıç fikri edinmek isteyen yeşillendirsin.

Not: ESF olarak bilinen "http://www.esigaram.us"; sitesine girip gezinmeden de alışveriş yapmayın.
Gondiğin kralını atıyor dükkanlarda satış yapanlar. Ben 250 TL'lik alete 380 TL domaldıktan sonra öğrenmesem iyiydi bu siteyi.
Kullanan varsa likit tavsiye edin ya hep aynı likitleri içmekten sıkıldım.