bugün

etrafın bembeyaz bir örtüyle büründüğü günlerde evimizde yapabileceğimiz eğlenceli, faydalı eylemler gerçekleştirebiliriz.

böyle havalarda çayımı alıp manzaralı odamın camına yapışıp notebook umla entry girmek çok hoşuma gidiyor. entry ler sarmadığında telefonumla action movie programıyla karşıdaki meslek lisesini uçurup nihaha bunu da yaptım deyip arkadaşlarıma atıyorum. ama eminim yapılacak daha eğlenceli şeyler vardır. galiba onlarda başka baharlara kaldı.
Çanak antenin üstüne kar tutmasın diye çatıya çıkıp çanak antenin üstüne işemek.
aksam yagiyorsa cam kenarina kurulup mw2 yi acip cliffhanger bolumunu oynamak. ve sonra kaptirip butun oyunu yeniden bitirmek.
(bkz: dışarı çıkmak) kar yağarken gezmek güzeldir. iyi sarının ha!
erken çıkış mailinin gelmesini beklemek.
müzik+kahve+sigara+kitap.
(bkz: klişe değil klasik)
yanan doğalgazı düşünerek, faturanın kol gibi gireceğini düşünmek.
Yaşına başına bakmadan iyi bir yere pusu kurarak insanlara ve arabalara kar kütleleri atmak.
Eğer birisi senden şüphelenirse çaktırma ve şu tarafa gitti de.
eskiden, Kış vakti, dağdaki vahşi hayvanların doyurulması işini üstlenen vakıflar varmış. Soğuk ve buzlu havalarda, dağlarda belirli yerlere gıda koyarak hayvanları doyururlarmış.
evsizler ve sokaklarda yatanlar için çalışmalar yapan derneklere gönüllü olmak ve desteklemek.
kuşlar için balkona ekmek bırakmak.
sokak hayvanlarının doyurulmasına yardımcı olmak.
odunu ve kömürü olmayanlara karşı duyarlılığı arttırmak.
okullar tatil olsun da işe gitmeyeyim diye dua etmek...
Dışarıyı gören pencerenin önünde yağan kar tanelerini izlerken bir yandan kahvenden yudum alıp kedi. Sevgili. Battaniye.