bugün

entry'ler (25)

kadınlar kendisine bakılmasını ister mi

Yiyecekmiş gibi gözlerini dikip bakmadıkları sürece beğeni dolu bakışlar her kadının hoşuna gider. daha doğrusu her insanın...

sözlük yazarlarının kullandığı parfümler

hypnotic poison.

can alıcı şiir dizeleri

Seni bulmaktan önce aramak isterim.
Seni sevmekten önce anlamak isterim.
Seni bir yaşam boyu bitirmek değil de,
Sana hep hep yeniden başlamak isterim.

özdemir asaf

ben bu yazıyı sana yazdım

Seni seviyorum, yalnız sen ol istiyorum fakat ilişkimizde ki beklentilerim gittikçe artıyor. Artık bazı şeyleri değiştirmek istiyorum. Artık herkesten gizli, sonunun nereye varacağı belli olmayan bir ilişki istemiyorum. Biliyorum bana verdiğin değeri, görüyorum gözlerinde bana olan aşkını... korkularını, endişelerinide anlıyorum. Aramızdaki yaş faktörü benide çok düşündürüyor. Ama bazı şeylerin üstesinden birlikte gelebiliriz diye düşünüyorum. Beraberliğimizin ikinci senesi... birbirimize sahip çıkmanın zamanı çoktan geldi. Bugün bu konuşmayı gözlerinin içine bakarak yapacağım. Ya hep, ya hiç...

ben bu yazıyı kendime yazdım

Bosver takma diyorum ama nafile. içimde büyük bir kin besliyorum herkese karşı. Bazen de kendime kızıyorum. Cesaret gösterip söylenmesi gereken yerde Söyleyemediğim için isteklerimi, kızgınlığımı, kırgınlığımı... hep birşeyleri erteliyorum. Ne için? Korktuğum, cesaret edemediğim için. Aldığım kararları artık yarım bırakmamalıyım. Biraz cesaret...

yazarları karamsarlığa götüren müzikler

Candan erçetin- sitem.

sözlük yazarlarının şu an üzüldüğü şeyler

Sevgilinin hasreti...

belirli bölgeye has cümleler ve kelimeler

Me- al. Anneannemin birşey verirken kullandiğı ve bizim bölge (zonguldak) genelinde kullanılan bir kelime.
Kayseri ve çevresinden örnek vermek gerekirse;
-fallik (sürtük)
-culuk (hindi)
-Gölük ( eşek, at)

en karizmatik kitap karakterleri

Raskolnikov. En etkilendiğim, her insanın kendini bulabileceği müthiş karakter...

günün tek cümlelik özeti

Sigara içmeyi unuttum bugün.
(Yoğunluk)

sözlük yazarlarının itirafları

Patronumdan, iş arkadaşlarımdan, dost gibi görünen ikiyüzlülerden nefret ediyorum. Biraz olsun adalet istiyorum. Artık bazı şeyleri gururuma yediremiyorum. Hepsine kin doluyum. ve itiraf ediyorum bazı planlarım var. Pislik faşist patronum ve kendini bir halt sanan diğerleri... hepiniz yaptıklarınızın karşılığını alacaksınız.

akrep burcu kadını

Tüm özelliklerini barındırmam ilginç. Burçların içinde en duygusalıdır ama belli etmez ve güçlü durur. Bu yüzden genelde sert bulurlar bu burcu. Evet bakışları ve duruşu serttir lakin bu dışarıya karşı aldığı bir temkindir. Savunma mekanizması. Aslında korkulacak bir burç değildir. Canını acıtmadığınız sürece...

öldü demenin alternatifleri

Daha iyi bir yere gitti. Artık huzurlu.
Sanki arkadaş daha önce seyehat etti orayı.

alakasız ama birlikte tat veren yiyecekler

ıspanaklı yaş pasta.

evet ilk duyduğumda midemi bulandırmıştı ama gerçekten çok lezzetli.

utanmadan zam isteyen öğretmen

cahil cühela insanın attığı başlık. evet! bir öğretmen olarak burada yazılanları gördükçe hem çok sinirleniyorum, hemde bu düşüncede olan insanlara acıyorum. bu işin içinde olmadan, nasıl böyle bir hükme varılabiliyor anlamıyorum. yukarıda bir arkadaş yazmış: "evde bir çocukla uğraşamıyor insanlar" buna rağmen öğretmenler bir çok çocukla uğraşıyor. sadece matematik, türkçe gibi dersleri vermekle bitmiyor öğretmenlik.. çocuklara her şeyi öğretiyorlar.. sevgiyi, saygıyı, dostluğu, toplum kurallarını, ve buna eklenebilecek birçok şey... çocuklar ailelerinin yanında öğrenemediği çoğu şeyi okulda, öğretmenlerinden öğreniyor.. çocuğun ilerde ki yaşamına da etki ediyor bir nebze. öğretmenliği böylesine küçük gören zihniyetlere yazık... aldığı maaşın hakkından fazlasını yapıyor öğretmenlerimiz. sizin belki de hor görmeyip yükselttiğiniz meslek gruplarına yetiştiriyorlar çocukları... yazık size...

ayrıca bunları da eklemek isterim:

"Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet henüz millet namını almak yeteneğini elde edememiştir. Ona basit bir kütle denir, millet denmez."

"Dünyanın her tarafında öğretmenler insan topluluğunun en fedakar ve saygıdeğer unsurlarıdır."

"Öğretmenler her fırsattan istifade ederek halka koşmalı, halk ile beraber olmalı ve halk, öğretmenin çocuğa yalnız alfabe okutur bir varlıktan ibaret olmayacağını anlamalıdır."

mustafa kemal atatürk

türkçe şarkılarda geçen mükemmel sözler

yüreğine kulak verdim, nefes aldı ben dinledim.
duyduklarım anlatılmaz, sır vermedim illa,
sır vermedim illa, sır vermedim sevdim...

dışarda kar yağarken yapılabilecekler

okullar tatil olsun da işe gitmeyeyim diye dua etmek...

çayla ilgili şiirler

çay olmasa da bardağı var.

Çay bardağında
Bırakılan dudak payı
Kadar bile
Uzak kalamam
Gözlerine

Yakın olsun isterim
Ellerime ellerin
Yanındaki beton binaya
Yaslanması gibi
Köhne bir evin

Seni bir çivi
Gibi çaktım
Çünkü beynime
Ve toplayıp
Bütün kerpetenleri
Attım denize

sunay akın

seni seviyorum diyene verilen saçma cevaplar

+ seni seviyorum!..
- teşekkür ederim...
+ birşey değil?

günün tek şiirlik özeti

o şimdi ne yapıyor?
şu anda, şimdi, şimdi?
evde mi, sokakta mı,
çalışıyor mu, uzanmış mı, ayakta mı?
kolunu kaldırmış olabilir,
hey gülüm,
beyaz, kalın bileğini nasıl da çırçıplak eder bu hareketi!

o şimdi ne yapıyor?
şu anda, şimdi, şimdi?
belki dizinde bir kedi yavrusu var, okşuyor.
belki de yürüyordur, adımını atmak üzeredir.
her kara günümde onu bana tıpış tıpış getiren
sevgili, canımın içi ayaklar!..
ve ne düşünüyor?
beni mi?
yoksa, ne bileyim
fasulyenin neden bir türlü pişmediğini mi?
yahut, insanların çoğunun
neden böyle bedbaht olduğunu mu?
o şimdi ne düşünüyor?
şu anda, şimdi, şimdi?

nazım hikmet