bugün

empati kurabılen , kendı cıkarları kadar karşısındakı ınsanlarında cıkarlarını kollayan , kımı zaman kendıne bencıllık yapabılecek fakat karşısındakı ınsana bunu yaşatmaktan kendını alıkoyabılecek nıtelıge sahıp kişiliktir.
dost olarak insana lazım olandır.
özverili, bencillikten uzak, sömürmeyen; ama günümüzde yaptıklarının tam aksiyle karşılaşıp, yine de doğrularının arkasında güçlü bir kimlikle dağ gibi dikilebilen insandır.
artik nesli tukenmis insanalr turudur.
herkesin kendi cikarlari, kendi zevkleri icin yasadigi bir dunyada yasiyoruz maalesef.
kuru fasulyeyi yaparken soğanını içine atar. işte öyle bir insandır.
dibinde az kalmış mayonez şişesinden o iğrenç sesi çıkarmadan mayonezini yiyeceğini ekleyen kişidir.
karşısındakinin ağzından çıkan her kelimeyi önemseyerek dinleyen, hiç beklemediği anlarda bu küçük detayları hatırladığını gösterip küçük sürprizlerle mutlu eden kişi.

ne yazık ki böyle insanlar günümüzde oldukça az. bencil, karşısındakine saygı duymayan, değer vermeyen, rol yapan, kalp kıran ve yalan söyleyen insanlarla daha sık karşılaşıyoruz. çünkü; o kadar bencil bir toplumda yaşıyoruz ki kimse karşısındakinin duygu-düşüncelerini önemsemiyor, hafife alıyor.

dipnot: gerçekten düşünen, fedakar ve sevgi dolu insanların kıymetini bilelim.
Benim hayatımda yok. Benim hayatımdaki tek düşünceli insan benim, benim de kendimi düşündüğüm görülmemiş. Herkesin şımarıklığı bana herkes benim alttan almamı bekliyor herkes ben görmezden geleyim istiyor. Bir kere de benim için uğraşın bir kere ya.