bugün

akp kendi ayağına sıkmıştır. gelecek olan allame i cihan olsa düşük profilli olarak anılacaktır. itiraf mı bu ?
Akp yetkililerinin açıklamasına göre türkiye'nin yeni başbakanında aranan en önemli kriterdir.
Yani şu günlerde bir takım akp'li adaylar daha düşük profilli olduğunu ispat ederek başbakan olma yarışında.
Bunların en düşük profillisi, yani en kalitesiz, bayağı ve hışır olanı türkiye'yi yönetecek ve sözlükte şu ana kadar sadece 4 kişinin umurunda olmuş bu.
Neyse melih aşık'ın bu günkü köşe yazısını okuyun da gülün.
(bkz: profili düşükler)
türkiye´ nin seviyesizliğini gösterir. bi kuruma koruma görevlisi bile olamayacakken başbakan oluyosan, orada bi sıkıntı vardır.
(bkz: balık baştan kokar)

en üst mertebenin üniversite mezunu olmak şartını yok sayarak c.başkanı olması ile başladı her şey.

şimdi aşağıya doğru cahilleştiriyor.
https://youtu.be/3YX0TQGhXv8?t=1m29s
Hayır benim anlamadığım bi cumhurbaşkanı danışmanı nasıl gelecek başbakan için fikir yürütebiliyor. Parti içinden belki başka aday çıkacak. Ne hukuk kaldı ne bişey. Malın biri ne derse o oluyo.
Hakaret etmektir halka.
acaba devlet bahçeli'ye başbakanlık yolu mu açıldı diye düşündüren açıklama.

ne de olsa yıllardır koltuk değneği görevi görüyor.
başkanlık sistemi ve iki başlılığın engellenmesi için gerekli olan sistem.
galaktik başkan zaphod beeblebrox'un türkiyeye transferi sözkonusudur. ama içki satışlarının saat 22.00'dan sonra yasak olduğunu duyunca o güzel gemisine binip gitmiştir.

getirdiği pan galaktik gargara bombasını da götürmüştür tabi.
yeni bir söylemdir. inciticidir, makamların saygınlığını aşağılayan bir sözdür. Ne demek "düşük profilli"? koca Türkiye cumhuriyeti'nin başbakanlık makamına oturtulacak kişideki kriter "düşük profilli" olmasıymış! Yahu bu ne vurdumduymazlıktır, bu ne başıboşluktur? Makamların bir ağırlığı vardı! Geldiğimiz duruma bakın! Yahu vasıfsız temizlik görevlisi alırken bile KPSS, yabancı dil, üniversite mezuniyeti aranırken; başbakanlık makamı için sarf edilen söze bakınız! incindim doğrusu. Bunu haketmiyoruz.
adı üstünde başbakan. bakanların başı. bakanlar kurulundaki bakanları kontrol etsin yeterli. diğeri reisicumhur. cumhurun başkanı.
ne kadar düşük olması lazım. mesela benim seviye yeterliyse ben de talibim.
son 13 yildir zaten dusuk profilli adamlar yok mu abi bu koltukta? nedir yani yeni duymus gibi tepki vermeniz?

tayyip dedigin adam, belediye otobus soforu olabilecek seviyedeyken basbakan oldu.

ahmet davutoglu geldi. zaten kukla oldugunu bilmeyen yoktu, iplerini kesti kaldi mal gibi.

simdi de yeni bir kukla gelecek iste.

bunda anlayamadiginiz ve ilk kez duydugunuz nedir tam olarak?
Rte nin başbakan seçim kriteridir. Karaktersiz, kukla, yalaka anlamına gelir. Partisinde bolca bulunur.
benim adayım. (bkz: tuğçe kazaz)
bi zamanlar ne diyorlardı ? mahalle muhtarı bile olamaz. ya komedi filmi gibi. birileri profil beğenmezken birileri çıkabildikleri yere kadar çıkıyorlar. canım memleketimin her türlü imkanları var allaha şükür ya.
görsel
fazla söze ne hacet. sıfat bulamadıklarından ya da gerçeği söylemekten korktukları için ortaya atılmış laftır düşük profil, aslında istenen her söze el pençe durup, salla başını al maaşını kıvamında birisini aradıkları gerçektir.
kuklanın kibarcası.
ak saray yani rte ne derse o olur kişisi. adı, sanı o-bu olmuş ne fark eder? bir nevi tuksak başvekil. bunun adına demokrasi falan demiyor muyuz ah ah...
(bkz: binali yıldırımmış)
(bkz: düşenin dostu olmaz derler)
Şimdi düşük profilli başbakan seçildiği için acaba seviniyor mudur yoksa üzülüyor mudur.
ülkenin hali neden böyle diye düşünmemek gerek. balığın başı bu!
Ve yüksek promilli halk.